טיול לאנטארקטיקה – הפינגווינים של אנטארקטיקה

בממלכה של קרח ושלג – אנטארקטיקה


בממלכה קפואה ועצומה, במקום שבו השמש אינה זורחת זמן רב, חיים יצורים מופלאים, בעלי כנף שחורות-לבנות. הפינגווינים של אנטארקטיקה, אחת החיות הייחודיות ביותר על פני כדור הארץ. הם חיים באזורים הקפואים ביותר בעולם, ומתמודדים עם תנאי חיים קשים.

הפינגווינים של אנטארקטיקה הם יצורים מעוררי השראה, הם מתמודדים עם תנאי חיים קשים, אך הם מצליחים לשרוד ולפרוח. הפינגווינים הם תזכורת לכך, שגם במקום הקפוא ביותר בעולם, יש חיים.

הפינגווינים הם גם תזכורת לכך, שאנו צריכים להגן על הטבע, על מנת לשמור על בעלי החיים הייחודיים הללו. הפינגווינים הם יצורים של יופי וחן, הם מתהלכים על הקרח כמו רקדנים וצופים בעולם סביבם בעיניים סקרניות. הפינגווינים הם יצורים של כוח ועוצמה, הם שוחים במים הקפואים, וצדים את מזונם במעמקים. הפינגווינים הם יצורים של זוגיות, של משפחה, של קהילה.

הפינגווינים הם ציפורים, אך הם אינם יכולים לעוף. הם נעים על הקרקע בעזרת רגליהם, ויכולים גם לשחות במים. הם בעלי גוף קטן ומגושם, עם ראש גדול ומקור ארוך. הם לבושים בפרווה שחורה-לבנה, שמסייעת להם להסתוות מטורפים.

הפינגווינים הם חברתיים, והם חיים במושבות גדולות. המושבות יכולות להכיל אלפי פרטים, והפינגווינים חיים בקהילות. הם מסייעים זה לזה לגדל את הצאצאים, והם דואגים זה לזה בזמנים קשים. 

הפינגווינים הם אוכלי דגים. הם צדים דגים, סרטנים וחיות ימיות אחרות. הם יכולים לצלול לעומק רב, כדי למצוא מזון. הם משתמשים במקורם כדי לתפוס את הטרף, והם אוכלים אותו במהירות. הפינגווינים הם חיות מוגנות, והם נמצאים בסכנת הכחדה. הסיבה העיקרית לכך היא שינויי האקלים, שגורמים להמסה של הקרח באנטארקטיקה. הקרח הוא ביתם של הפינגווינים, והוא חיוני לשרידותם.

מי הטורפים של הפינגווינים?

טורפים ביבשה – כלבי ים: כלבי ים נמריים, כלבי ים אטלנטיים וכלבי ים יבשתיים הם הטורפים העיקריים של פינגווינים ביבשה. הם יכולים לתפוס פינגווינים בזמן שהם מטילים ביצים או מטפלים באפרוחים. חמסנים גם הם טורפי פינגווינים, החמסנים הם עופות דורסים שיכולים לטרוף פינגווינים צעירים או פצועים.
טורפים בים –  לווייתנים קטלנים, כרישים ודגים גדולים הם הטורפים העיקריים של הפינגויינים בים. לוויתנים קטלניים הם טורפים ימיים גדולים שיכולים לטרוף פינגווינים בכל הגילאים, כרישים הם גם טורפים ימיים של פינגווינים, דגים גדולים כמו הרינגים, סרדינים ושחפים יכולים לטרוף פינגווינים צעירים או קטנים.

שייט לאנטארקטיקה

דרך אחת לצפות בפינגווינים של אנטארקטיקה היא לצאת להפלגה באיזור של אנטארקטיקה. הפלגות יוצאות מנקודות שונות בעולם, והן מגיעות לאנטארקטיקה לאחר מספר ימים. לחילופין ניתן לטוס לאנטארקטיקה בטיסה מהירה של שעתיים מדרום אמריקה. טיסה החוסכת הפלגה בים קשה מאוד.  הפלגה לאנטארקטיקה היא חוויה יוצאת דופן, זוהי הזדמנות לצפות באחד המקומות היפים ביותר על פני כדור הארץ, ובאחד מבעלי החיים הייחודיים ביותר על פני כדור הארץ.

מקורות

ספרים:

“The Emperor Penguin” מאת דונלד ג’ורג’

“Penguins: The Complete Guide” מאת פול גרין

“Penguins: Evolving in a Changing World” מאת דונלד ג’ורג’

מאמרים:

“The Biology of Penguins” מאת רוברט פיל

“The Ecology of Penguins” מאת ג’ון טריפטון

“The Conservation of Penguins” מאת ג’ואן פינקרטון

אתרי אינטרנט:

The International Union for Conservation of Nature (IUCN)

https://www.iucn.org/

The Antarctic Treaty System

https://www.ats.aq/

The National Audubon Society

https://www.audubon.org/

 

מחפשים טיול לאנטארקטיקה?

טיולים לאנטרקטיקה 2024

טיול לאנטארקטיקה – מסלול חוג הקוטב הדרומי: 2024 1.1.24 – 10.1.24
טיול לאנטארקטיקה – המסלול הקלאסי: 17.1.2024-24.1.2024
טיול לאנטארקטיקה – המסלול הקלאסי: 17.2.2023- 24.2.2024

טיולים לאנטארקטיקה 2025

טיול לאנטארקטיקה – מסלול חוג הקוטב הדרומי: 18.2.25 -11.2.25

מוזמנים להצטרף אלינו לטיול הקרוב!
לפרטים נוספים:
info@phototeva.co.il
077-4090280

כתבה: עדי קריאף

Design Style Switcher