מרוקו – בעקבות האנשים, המדבריות והתרבות

טיול צילום למרוקו

ערים מתקופת ימי הביניים,  מבצרים ברברים, ארמונות ומסגדים הנחשבים ליפים ביותר בעולם, פסגות הרי האטלס המכוסות שלג, נהרות סוערים, אגמים אלפינים והמרחבים האין סופיים של ארץ מדבר הסהרה. נראה שאין ארץ מתאימה ממרוקו למסע מצולם – מסע בזמן.

 

 רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם 

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

למה טיול צילום עם פוטוטבע?

בגלל הגישה שלנו – אנחנו לא אוהבים טיולים מאורגנים וכך אנו בונים את הטיולים בפוטוטבע. אנו משאירים לאחרים אטרקציות נדושות ותיירותיות ומחפשים את הרחוב שמאחורי המוזיאון. את השיחה עם המקומי, את הכפר הקטן שאוטובוסים לא עוצרים בו ואת ההבנה המעמיקה של המקום והתרבות. לא ננסה לייפות את הדברים. נדבר על הדברים המופלאים וגם על הבעיות והאתגרים של מרוקו.

בגלל הניסיון שלנו – מרוקו היא אחת מסדנאות הדגל שלנו מיום הקמתנו עם מאות מטיילים שכבר היו איתנו ביעד הקסום הזה.

בגלל הקשרים שלנו –  כן, אפשר לנסוע למרוקו לבד. אבל המדריכים שלנו, שהפכו לבני בית שם, ידאגו להכיר לכם את החברים שלהם. הם ידעו בדיוק איפה השוק הצבעוני ביותר, החתונה או האירוע המקומי שמתקיים ומתי, נוכל לקחת חלק בהכרת מרוקו האמיתית כמו שהתושבים בה חווים אותה, הקשרים הללו הם מה שהופך אותנו למי שאנחנו.

עיקרי הטיול

נצלם ברחובות האותנטיים של קזבלנקה, כולל פאס, ראבט, העיר הכחולה (שאפשאוואן), מדבר סהרה, העיר האדומה (מרקאש) ועוד .

נתפעל מהצבעוניות המדהימה של מרוקו יחד עם האותנטיות שנשמרה, נכיר את המקומיים ונצא מחוץ לשביל התיירים השחוק. גן עדן לצילום פורטרטים, נופים ותרבויות.

ניכנס לבתי המקומיים, נשוחח איתם בקשר בלתי אמצעי שתיירים לא זוכים לו – זו גם הזדמנות לפורטרטים מרהיבים ובעיקר חוויות לכל החיים!

 

על המדריך

16830819_1263005883735335_3829037303696428224_n

תומאס סולינסקי, צלם תרבויות ודוקומנטרי, נולד בשנת 1976.
עבודותיו פורסמו במגזינים בינלאומיים רבים, כגון נשיונל ג’יאוגרפיק,וושינגטון פוסט ועוד רבים.
בשנים האחרונות תומאס ממקד את עבודתו בהדרכת טיולים וסדנאות צילום בארץ ובחו”ל.
ההנאה הגדולה ביותר שלו בחיים היא לנסוע עם מצלמה כמה שיותר רחוק, לחקור תרבויות ולתעד את
הסיפורים המדהימים שלהם.

יום 1: 5.12.19 תל אביב – קזבלנקה   

בשעות הבוקר נצא בטיסה (דרך יעד ביניים) לקזבלנקה. בצהריים, לאחר קבלת ויזות נצא בנסיעה לקזבלנקה. עם הגעה לעיר נבקר בכיכר מוחמד החמישי, בה נערכים השווקים המסורתיים וסביבה נמצאים מרכזים מסחריים רבים וחשובים, בינהם בתי קפה, בתי הקולנוע והחנויות. נסתובב בסמטאות החובוס, שנבנה ב- 1923 בסגנון האדריכלות המסורתית: מבוכים וסמטאות, קשתות, דלתות עץ גדולות, סורגים וחלונות מסוגננים. נמשיך על באב אל מרקס, המלאח והשוק של קזבלנקה. לינה בקזבלנקה.

יום 2: 6.12.19 רבאט – הרי הריף – וזאן – שאפשאוואן (העיר הכחולה) 

יום ארוך לפנינו – בשעות הבוקר נצלם במסגד העתיק ומשם נמשיך לנסיעה צפונה אל רבאט הבירה. הנסיעה לאורך החוף האטלנטי בתוואי הדרך העתיקה שבין הרי הריף להרי האטלס היא חוויה פוטוגנית בפני עצמה. רבאט היא בירת מרוקו ומקום מושבם של בית הפרלמנט וארמון המלך. היא שוכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי. עם הגעתנו לעיר נצא לסיור נבקר בקסבת אלהודיה – רובע מגורים מדהים וצבעוני. נעלה על חומותיה של הקסבה לתצפית לעבר העיר סאלי הנמצאת בצדו השני של הנהר. בהתאם לזמן גם נבקר בארמון המלך. לאחר נמשיך בנסיעה צפונה לכוון הגבול השפלה על כביש החוף משם נתפתל בדרכי הריף היפות, בין עיירות וכפרים ציוריים בדרכנו אל העיירה ציורית שאפשוואן הגולשת בצפיפות גדולה על מדרון הרי הריף ומוקפת חומה עתיקה – גן עדן צילומי! בתייה של העיירה לבנים -תכולים, מעוטרים בכחול ובירוק וגגותיהם, רעפים אדומים. לינה שאפשאוואן.

יום 3: 7.12.19 שפשאוואן – פאס 

לאחר צילומי בוקר נוספים בשאפשאוואן, נמשך אל פאס – הנחשבת לעיר הייחודית והמעניינת של מרוקו, המשמרת חדש וישן והינה סמל לבירה הדתית והתרבותית של מרוקו. פאס היא העתיקה שבערים המלכותיות במרוקו והיא ידועה בסמטאותיה הצרות, ארמונות, מבני קבורה ועוד. היא ממוקמת על פרשת דרכים חשובה: נתיבי האורך והרוחב של מרוקו כולה עוברים דרכה. העיר שוכנת באזור חקלאי פורה על הגבעות הרכות של אגן נהר הסבו. לינה פאס.

יום 4: 8.12.19 פאס 

יום המוקדש כולו לבירה הייחודית והמעניינת, פאס. נצלול ונצלם ברחובותיה הצרים, השווקים, ובתי המלאכה: צבעים, נפחים, בורסקאים וכו’. נלמד על צילום אנשים וכיצד אפשר לספר סיפור מרתק בתמונה. בצהריים נאכל ארוחה אותנטית במסעדה מקומית ונמשיך לצילומי צהריים ושקיעה.  לינה בפאס.

  יום 5: 9.12.19 פאס – איפראן – חציית האטלס התיכון – אל ראשידה – ארפוד ארץ הדקלים 

יום נסיעה ארוך בין נופים מגוונים. היום נרד דרומה לארץ הארזים, העיר איפראן, עיר הנופש של מלך מרוקו שרבים משווים אותה לאזור האלפים בשוויץ. נטייל באגם שבלב העיר ונבקר את הקופים שביער הסמוך. בהמשך, נסיעה ארוכה ומעניינת בין כפרי רועים נוודים הממקמים אוהלים בעמק הזיז. נדרים אל פתחו של מדבר הסהרה, דרך קסבות הבנויות מלבני בוץ, נחצה את ארץ הדקלים ונאות מדבר ירוקים, דרך מעבר הליגיונרים, עד העיר ארפוד – הנחשבת כנאות המדבר הגדולה והמרכזית של עמק הזיז. לינה באורחן מדברי.

יום 6: 10.12.19 מדבר הסהרה – דיונות – אתר הפוגרות – ריסני – קניון הדאדס – בומלן  

בשעות הבוקר המוקדמות נשכים אל פתחו של מדבר הסהרה ואל דיונות הזהב של מרזוגה. לחזות בזריחה במקום זה היא חווית חיים אמיתית. נעמיק אל תוך הדיונות הלובשות ופושטות צורות חדשות ואולי אף נזכה לפגוש את תושבי המדבר – אנשי “הגלימה הכחולה” – נוודי המדבר. נחזור לארוחת בוקר מאוחרת במלון ולאחריה נצא לסיור באתרי נאות המדבר כולל אתר הפוגארות המדהים – קילומטרים של תעלות מים תת-קרקעיות שסיפקו מים לתושבי הסהרה.  נצא אל העיירה ריסני אל המלאח היהודי העתיק שם גרה משפחת אבוחצרא ולאחר נמשיך אל השוק המדברי הצבעוני והריחני של העיר, שם מוכרים מכל טוב, ירקות, פירות, בגדים, שטחיים, גמלים, כישופים, תרנגולת ומה שלא נמצא שם, לא תמצאו במרוקו –  משרוך נעל ועד מתילי כסף וזהב. נמשיך בנסיעה לקניון הדאדס לאורך דרך אלף הקסבות הקלוע בין האטלס לבין ג’אבל סאהרו, במהלך הביקור נבקר בכמה כפרים וקסבות מרהיבות, בשעות אחר הצהריים המאוחרות נגיע לבולמן שם נבלה את הלילה. בערב לקראת השקיעה נחזור לדיונות לשקיעה המרהיבה של המדבר לצילומים באור זהוב אחרון. לינה בבומלן.

יום 7: 11.12.19 קניוני המדבר, הדרדס והטודרה (ג’יפים)  

 

נטפס בצידם המדברי של הרי האטלס, לאורך קניון הדאדס המרשים. הקניון מפריד בין הרי האטלס הגבוה בצפון לבין רכס ג’בל סהרו הטרשי בדרום. נעבור בתוך כפרים בֶרבֶרִים נידחים. נעצור להליכות רגליות קלות בין המטעים, השדות החקלאיים והסמטאות הצרות שבתוך הכפרים שלצד הדרך.  נמשיך לטפס למעבר ההרים הגבוה טיזי אוואנו, כ-2900 מטר. נסיעה בין נופים מטריפים ובראשתיים. לינה בומלן.

יום 8: 12.12.19 ווארזאזאת – איית בן חאדו – דרך הקסבות העתיקה – מרקאש 

נמשיך בנסיעה בדרך אלף הקסבות לעיר ווארזאזת, שם נבקר בקסבת טאורירת ובמלאח’ היהודי. בהמשך נגיע לביקור באחת הקסבות היפות והשמורות במרוקו – קסבת איית בן חאדו אשר אותה משמרת אונס”קו. משם נטפס אל מרומי הרי האטלס בדרך נופית מרהיבה ומיוחדת. הנוף עוצר נשימה ומרהיב ביופיו. כפרים קטנים, פסגות הרים גבוהות, קניונים, ומראה הסהרה מרחוק. נסעד לארוחת צהריים בתום הארוחה נחזור לדרך המלך המובילה אל מעבר ההרים טיזי טיצ’קה,”מעבר הרועים”, בגובה של כ- 2550 מטרים. לעת ערב נגיע אל העיר מרקאש. לאחר התמקמות במלון וארוחת הערב נצא לכיכר השוק הגדולה ג’אמע אלפנאע –  כיכר האבודים ואחד השווקים היפים, הצבעונים והפוטוגניים בעולם.

יום 9: 13.12.19 מרקאש – העיר האדומה 

מרקאש – הפנינה הירוקה אשר בהרי האטלס, נבנתה במאה ה-11. העיר מוקפת חומה ובה שערים מפוארים, על רקע בתיה האדומים. ללא ספק העיר המיוחדת והרבגונית ביותר במרוקו. כיום מרקש היא המרכז המסחרי ומרכז התרבות של דרום מרוקו, המרוקאים מכנים אותה “הלב של מרוקו”. העיר עשירה בשווקים, מכל הסוגים וכל המינים, בבניינים ובמונומנטים מדהימים המייצגים את השושלות ששלטו במרוקו. נראה את מסגד הכותובייה – מסגד הנצפה מכל מקום בעיר וממרחק קילומטרים רבים ומחוצה לה ובריכת המנרה המוקפת עצי זית.. נשוטט בסמטאות המלאח שם חיים עדיין יהודים ונבקר בבית הכנסת הגדול. נחזור אל כיכר הג’אמע אלפנאע הססגונית והמרתקת בשעה בה היא מתעוררת לחיים ומהווה כמעין במה גדולה ללהטוטנים, פותחים בקלפים ומגידי העתידות, מרפאים עממיים ורופאי אליל, עוקרי שיניים, תזמורות, להקות נגנים וקוסמים המהלכים בקסם וחן והמאפיינים את שוקיה של העיר הקסומה. נסתובב בסמטאות השוק המקורה. בערב נצא למופע ברברי אצל עלי. מופע של ריקודים, שירה, אקרובטיקה ועוד. המופע כולל ארוחת ערב מפוארת. לינה במרקאש.

יום 10: 14.12.19 אל ערי החוף הפורטוגזיות – א-סוירה / מוגדור 

בבוקר נצא בנסיעה אל השפלה האטלנטית לביקור בעיר המצוירת אסווירה, אחת מערי החוף הפורטוגזיות שלחוף האוקיינוס האטלנטי הנחשבת ליפה מכולם. זוהי עיר נמל עתיקה שבתיה מסוידים לבן ומשקופי הבתים צבועים כחול. עם ההגעה נסייר בסמטאות המלאים בבתי מלאכה ושווקים, נעלה לסקאלה – משם נשקפת תצפית מרהיבה על הים וצוקיו הסלעיים, הנמל, המלאח היהודי והמדינה. נקיף את חומות העיר, נבקר בנמל השוקק והצבעוני שם נמכרים הדגים הטריים ונאכלים במקום. נציץ אל סמטאות הרובע היהודיונבקר בבית קברות יהודי הנחשב למרשים ביותר במרוקו. לינה בא-סוירה.

יום 11: 15.12.19 א-סוירה 

יום שיוקדש לסיור בעיר הציורית א-סוירה, על אתריה המרתקים, לא נוותר על זריחה ושקיעה מהיפות בעולם, שוק הדגים, הנמל התוסס ועוד. לינה באסוירה.

 

יום 12: 16.12.19 – א-סוירה – קזבלנקה – תל אביב  

נתחיל את הבוקר מוקדם, ניסע לאורך החוף האטלנטי לקזבלנקה (4-5 שעות) עם ההגעה העברה לשדה התעופה וטיסה דרך יעד ביניים לישראל.

 

 רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם 

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

 

טיסות

המראה

נחיתה

תאריך

המראה

נחיתה

תל אביב

   פריז

05.12.19

   1:00

  5:10

   פריז

קזבלנקה

05.12.19

   7:10

  10:20

המראה

נחיתה

תאריך

המראה

נחיתה

 קזבלנקה

   פריז

16.12.19

  19:10

    22:20

   פריז

 תל אביב

16.12.19

  23:25

  4:55 (1+)

עלות

3390$

עלות חדר יחיד בכפוף לאישור

660$

עלות ללא טיסות

2890$

כולל

טיסות בינלאומיות כולל כל המיסים

מלונות

שתי ארוחות ביום – חצי פנסיון

מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום).

מיניבוס ממוזג

מדריך גאוגרפי ישראלי מומחה למרוקו

הדרכת צילום של תומאס סולינסקי
ההדרכה של תומאס מתבצעת לרוב באנגלית, אך הוא גם דובר עברית

מדריך גאוגרפי מקומי

כל ההעברות

ויזה למרוקו

דמי רישום

טיפים לנותני שירות בחו”ל

העלות אינה כוללת

טיפים למדריכים

שתייה בארוחות

הוצאות ושרותים אישיים: כביסה, טלפונים, משקאות אלכוהוליים, רכישת מזכרות וכ’ו.

ביטוח נסיעות אישי (כולל הטסה) וביטוח מטען

כל מה שאינו מופיע בסעיף כלול

תנאי ביטול‬

במעמד ההרשמה  – 200דולר מקדמה-חלק מהתשלום הכולל

ביטול עד 90 ימים לפני היציאה – ללא דמי ביטול

ביטול בין  89 ימים ל -60 ימים – 50% מערך הטיול

ביטול בין 59 ימים ל 30 ימים – 80 % מערך הטיול

ביטול בין 29  ימים ליום לפני היציאה – 100% דמי ביטול מערך הטיול

חשוב לדעת‬

טיול מושלם לאוהבי תרבויות מיוחדות

טלח

תנאים כלליים

 

חישוב הימים לדמי הביטול מתבצע על פי ימי עבודה א-ה. לא כולל ימי שישי, שבת, ערבי חג וחגים

ביטוח נסיעות: חובה לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה ומורחבת המתאימה לכל פעילויות הטיול אליו נרשמת הכוללת, בין השאר: ביטוח אישי, מטען, רפואי אתגרי מלא הכולל חילוץ ממקומות נדחים ומסוכנים והמשך טיפול ישיר בארץ וכן כיסוי ביטול והפסקת נסיעה.  פוטוטבע אינה מבטחת או מספקת כיסוי ביטוחי למטיילים. על המטיילים לרכוש כיסוי ביטוחי מלא לכל הפעילות הרגילה והאתגרית הצפויה במסע, לרבות כיסוי לתאונות וביטוח רפואי. האחריות לרכישת הכיסוי הביטוחי הנדרש חלה על המטיילים וחשוב מאוד להסדיר עניין זה בהקדם.

מומלץ מאוד לרכוש ביטוח מיד עם ההרשמה כדי לא להפסיד כספים במקרה של ביטול בנסיבות הכרחיות, כמפורט בפוליסת הביטוח שנרכשה.

  • הכניסה למדינה תלויה בהחלטת השלטונות המקומיים. פוטוטבע לא תוכל לשאת בתוצאות במקרה של סירוב כניסה.
  • יציאת הטיול מותנת במינימום משתתפים.
  • מספר המדריכים עלול להשתנות בהתאם לגודל הקבוצה.
  • במקרים חריגים זהות המדריך עלולה להשתנות לפני היציאה לטיול.
  • מדריך הצילום תומאס, מדריך באנגלית אך מסוגל גם לשוחח בעברית.
  • סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ”י החלטת המדריכים ולפי שיקול דעתם המקצועי עקב אילוצים שונים.
  • העסקה הינה עסקה על תנאי עד אישורה הסופי ע”י הספקים וכל עוד לא ניתן אישור של ספקי השירותים לבקשה חשבונו של המזמין לא יחויב.
  • חשוב לקרוא – אנחנו מאמינים שמסע טוב, על אחת כמה וכמה מסע צילום הוא כזה שכל אחד יכול לעבוד בקצב שלו ולצלם את התמונות הייחודיות לו. לכן, כחלק מאופי המסע,  יטיילו המטיילים באופן עצמאי בשכונות וברחובות. הקבוצה והמדריכים לא יוכלו לחכות למאחרים ולמתעכבים. במידה ומטייל חש כי אינו יכול לקחת אחריות על נושאים מסוג אלו, מוטב שלא יצטרף למסע מסוג זה.
  • תוכן הפעילויות, הביקורים והסדר שלהם יקבע על ידי המדריכים תוך התחשבות בתנאי הדרך, מזג האוויר ודברים נוספים. כמו כן, כמו בכל מדינה מתפתחת, התנאים עלולים להיות שונים ממקובל במדינות המערב ותשתיות ישנות או תקולות הן עניין שבשגרה. הכל בדרך כלל נפתר עם קצת סבלנות ורוח טובה.
  • יש לקרוא את סעיף תנאים כללים פוטוטבע כאן

בעצם הרשמתו של אדם למסע פוטוטבע, הוא למעשה מצהיר כי הוא מבין את הפעילויות והסכנות הגלומות במסע והוא מצהיר כי הוא כשיר מבחינה בריאותית.
במידה ולמשתתף ישנה בעיה רפואית העלולה להפריע או למנוע ממנו מלהשתתף בפעילויות הטיול השונות, באחריותו לעדכן את החברה והמדריך לפני היציאה למסע
במקרים מסוימים, יידרש אישור רפואי מהרופא המטפל להשתתפות בטיול. ללא אישור זה לא תתאפשר היציאה לטיול.

 

מיקום

אפריקה

תאריכים

5.12.19 – 16.12.19

הדרכה

תומאס סולינסקי מדריך פוטוטבע, מדריך גאוגרפי ישראלי מומחה למרוקו ומדריך מקומי

עלות‬

3390$

טלח

תאריכים, עלויות ומידע למטייל


אנשים, שווקים, כפרים ועיירות צבעוניות, מדבריות אינסופיות, ג’יפים, תרבות וקסם ששייך רק למקום הזה. 


זה מסע למרוקו, ששם דגש על מרוקו האותנטית, זו הלא מתויירת, והכל בעין העדשה במסע שמתאים לחובבי צילום וחובבי תרבות


Design Style Switcher