אלסקה – ארץ הדובים

אלסקה – הכי קרוב לטבע שאפשר

 

הצטרפו לצלמי הטבע של פוטוטבע לאחד היעדים החזקים והפראיים ביותר בעולם. במחנה פרטי, שיוקם במיוחד עבורנו ועם רישיונות מיוחדים, נצא בקבוצה קטנה לצלם בפארק הלאומי קאטמי שבאלסקה. אחד המקומות הטובים בעולם לצילום דובים, בלב הטבע הפראי של אלסקה – בעונת הסתיו! והכל בקבוצה קטנה ואיכותית, בהדרכה אישית של צוות פוטוטבע, מה שמבטיח את ההזדמנויות הטובות ביותר לתמונות החזקות ביותר

24.9.21-4.10.21 | בהדרכת רועי גליץ
17.9.21-27.9.21 | בהדרכת עמית אשל

רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

רקע על המסע שלנו

הפארק הלאומי קטמאי הוא אחד המקומות עם אוכלוסיית הדובים הגדולה ביותר בעולם, ויש מעט מאוד מקומות שמאפשרים קירבה כל כך גדולה אליהם.

במהלך המסע נגיע לאזור שנקרא “Bear Creek”, נחל הדובים – הנמצא בנקודה הדרומית של הפארק. הודות למיקומו המרוחק – לא הרבה תיירים מגיעים לאזור. הנוף באזור נחל הדובים מרהיב – זהו עמק המוקף בהרים גבוהים.

קו החוף של הפארק הוא ה-מקום לצפייה בדובים, ובוודאות אחד המקומות הטובים בעולם לצילום תמונות מדהימות שלהם. אנו נקים את המחנה שלנו ליד האזור בו הדובים צדים את הסלמונים, כך שלא נצטרך ללכת מאוד רחוק מהמחנה כדי להגיע אליהם. בכך אנחנו ממקסמים את האפשרויות שלנו לצילום בשטח. באזור מסתובבים גם זאבים, ולעתים אפשר לראות גם את הדובים וגם את הזאבים היישר מהמחנה.

באזור הזה, הדובים לא תלוים בגאות ובשפל כמו בהרבה אזורים אחרים, ולכן הם מנסים לצוד סלמונים כמעט לכל אורך היום. הנחל הוא מקום נהדר לצפות ולצלם את הדובים מגיעים לצייד הסלמון.

בספטמבר, העונה בה נגיע לקטמאי, הנחל הרדוד מלא בסלמונים שמגיעים כדי להתרבות באזור זה, והדובים כמובן בעקבותיהם.

בזמן השהייה בשטח נוכל לזכות לצלם דובים צדים סלמונים בהמון סיטואציות יפהפיות – בנקודה מסוימת לאורך הנהר, במקום בו המים מעט יותר עמוקים וצלולים, הדובים מגיעים כדי לנסות לצלול ולצוד סלמונים מתחת לפני המים. עם הציוד המתאים וקצת מזל, ישנו סיכוי טוב לצלם דוב מתחת לפני המים!

על המדריך

רועי גליץ247749_10150187882037898_1852607_n-150x150
צלם טבע מהמובילים והבכירים בעולם. מומחה בתיעוד חיות בסכנת הכחדה.
צילומיו התפרסמו, בין השאר, בנשיונל גיאוגרפיק, בי.בי.סי, ניקון פרו וזכו באינספור פרסים נחשבים, כגון:
POY ,PX3
International Photographer of the Year, Wildlife Photo Awards
Sienna International Photography Awards

כמו גם, רועי משמש כשגריר גרינפיס העולמי, מייסד של כנס הצילום של ישראל, פוטוטבע ושל גליץ בית הספר לצילום. עם עשור של ניסיון בהדרכת צלמים ומטיילים למקומות הכי מעניינים לצילום בעלי חיים ברחבי הגלובוס,  מסע עם רועי מבטיח לא רק תמונות מנצחות, אלא שדרוג משמעותי בלמידה ובידע בכל הנוגע לצילום טבע.

 

קדם טיול  | נפגשים בקודיאק
ניפגש בלובי המלון בקודיאק לשיחת פתיחה עם הצוות ונתארגן על הציוד לקראת הטיסה (הציוד יישקל) של מחר. מומלץ להגיע לקודיאק עוד קודם לכן, ובכל מקרה זה התאריך האחרון בו ניתן להגיע.

מחזור 1 – 24.9.21
מחזור 2 – 17.9.21
(יש לסגור לינה עצמאית בקטמיי – נשמח לסייע לכם)

יום 1 – 7  | במחנה עם הדובים
בצהריים נעלה על מטוסי המים כדי לטוס לפארק הלאומי קטמאי, הטיסה עצמה אורכת כשעה. זמן היציאה המדויק ייקבע ערב קודם, כיוון שמזג האוויר בקודיאק עלול לגרום לשינויים בזמני הטיסה. כמו כן עלול להיווצר מצב בו היציאה לקטמאי אף נידחת ביום או יומיים, ויש להיערך לאפשרות הזו מראש. עם ההגעה למחנה, ייערך סיור במחנה וינתנו הסברים לגבי אופן הלינה וההתנהלות במחנה- כולל דגשים ללוח הזמנים לימים הבאים והוראות בטיחות. עם יותיר לנו הזמן כבר נצא לצילומים בשטח.

בימים שלאחר מכן, יש לנו ימים מלאים של שהייה בשטח, עם הדובים בלב הטבע הפראי. מדי בוקר, נתמקם לאורך הנהר היכן שניתן לצפות בפעילות הדובים. הדובים נעים לאורך הנהר בהתאם למקומות שקל להם לתפוס את הסלמונים, והמקום הזה יודע לספק הזדמנויות צילום מדהימות. אנו נוכל לראות את הדובים עם הסלמונים בנהר, נקבות דובים עם גורים (ואפילו מניקות את הגורים), זכרים גדולים משחקים זה עם זה, ועוד הרבה סיטואציות ואינטראקציות מעניינות בין הדובים באזור והכל בלב הטבע הפראי של אלסקה. במהלך הימים של השהות במחנה, נבלה ככל האפשר בשטח, בזמנים בהם הדובים פעילים – אנו נהיה פעילים. מהמחנה נצא בכל בוקר לשטח, כאשר בדרך כלל נצטרך ללכת כ-2 ק”מ על מנת להגיע לאזור הנהר. בנוסף להליכה הזו, נלך בין 4-10 ק”מ ביום בשטח.

מחזור 1 –
25.9.21-1.10.21
מחזור 2 –
18.9.21-24.9.21

יום 8 -עוזבים לקודיאק
עם הנחיתה בקודיאק, תחכה לנו העברה למלון.
מחזור 1 –
2.10.21
מחזור 2 –
25.9.21

שימו לב:
העזיבה שלנו לקודיאק מתוכננת לפי התאריכים הנ”ל, אך בגלל מזג אוויר לא יציב יתכנו שינויים. הקדמה או איחור בתאריך היציאה. לכן אנו ממליצים, לאחר הנחיתה בקודיאק, לקחת מרווח ביטחון של 2 לילות במלון . תאריך היציאה המומלץ לטיסה חזור הינו:מחזור 1 – 4.10.21| מחזור 2 – 27.9.21

עלות

7280$

כולל

טיסה קודיאק – קטמאי וחזרה
העברות משדה התעופה בקודיאק למלון
העברות מהמלון למטוס-הים בהלוך, ומהמטוס למלון בחזור
כל ההדרכות בשטח
כל הארוחות בשטח
כל ציוד המחנאות חוץ משק שינה
ציוד בטיחות
הדרכה של צלם טבע בכיר מצוות פוטוטבע

העלות אינה כוללת

טיסות בינלאומיות
שירותי קרקע לפני אחרי המחנה (מלון בקודיאק, ארוחות)
שק שינה למחנה
הוצאות אישיות.
טיפים לנותני שירות
ביטוח בריאות ו/ או מטען.
ויזה – יש להסדיר באופן עצמאי
כל מה שלא מופיע בסעיף המחיר הכולל

תנאי ביטול‬

בהתאם להוראות הדין ותנאי הביטול של ספקי התיירות כמפורט מטה.

עד ה 12.2.20 – ללא דמי ביטול.
מה 13.2.20 ועד ה 12.5.20 – 50% מערך המסע יוחזר.
ביטול בין 13.5.20 ועד 1.7.20 –  20% מערך המסע  יוחזר.
החל מה 2.7.20 – ועד היציאה למסע– דמי ביטול מלאים.
חישוב ימי הביטול על פי ימי עסקים

אנו ממליצים בחום, עם ההרשמה למסע, לעשות ביטוח שיוכל לכסות אתכם במקרה של ביטול לא צפוי.

טלח

חובה לקרוא

המפגש הראשון בערב שלפני היציאה למחנה, יתקיים במלון
shelikoflodgealaska.

שעת המפגש תמסר בהמשך.

תוכלו לבחור ללון במלון זה, או במלון אחר כרצונכם, כל עוד תהיו נוכחים בשיחת הפתיחה.

מלונות מומלצים:

http://shelikoflodgealaska.com/

https://www.bestwestern.com

https://kodiakcompasssuites.com/

 

 

 

 

על המחנה

המחנה שלנו מורכב מאזור ללינה ואזור נפרד לארוחות ומפגשים קבוצתיים.

שני האזורים מוקפים בגדר חשמלית שתפקידה לדאוג לכך שהדובים יישארו מחוץ למחנה.

הלינה באוהלים היא בזוגות, כאשר יש אפשרות ללינה באוהל יחיד בתוספת תשלום.

סוגי האוהלים במחנה הם אוהל ל-4, ללינה עבור שניים, או אוהל ל-2, ללינה עבור יחיד.

האוהלים איכותיים מאוד, ובנוסף מכילים מזרן שטח בעובי של 9 ס”מ לשינה נוחה ונעימה. האוהל המוקדש לארוחות ומפגשים מכיל שולחנות וכסאות לישיבה נוחה.

כמה דגשים לגבי התנאים במחנה:

מים – במחנה אין מים זורמים. המים נאספים מזרם הקרוב למחנה, ועוברים סינון לפני השתיה.

שירותים – במחנה יש שירותים בסיסיים – זהו אוהל שירותים הפועל על מערכת יבשה, אך נקי והגייני.

מקלחת – במחנה יש “מקלחת-שדה” הניתנת לשימוש. המקלחת עשויה משק אותו ממלאים במים חמים, זו מקלחת מאוד פשוטה אך יעילה.

ארוחות:

– ארוחת בוקר

נאכל במחנה לפני היציאה לשטח לפני הזריחה, שיבולת שועל או לחם עם גבינה/נקניק.

– ארוחת צהריים

נארוז איתנו כריכים או נאכל ארוחה חמה במחנה, תלוי בפעילות הדובים במהלך היום.

– ארוחת ערב

נאכל ארוחה חמה במחנה, לאחר סיום הפעילות בסוף כל יום.

חשוב לדעת:

ההליכה היומית לא ברמה מאוד קשה, אך כן צפויה הליכה של 4-10 ק”מ ביום – תלוי במיקום הדובים. יתכן ויהיו אבנים חלקות לאורך הגדה, או צורך לחצות את הנהר הרדוד, ויש להיערך לכך בהתאם מבחינת ציוד הנעלה ולבוש.

מספר הימים של המסע בשטח עשוי להשתנות בשל תנאי מזג האוויר – ייתכן ויהיה צורך לקצר/להאריך ביום או אף במספר ימים, במידה ויהיה מזג אוויר שלא יתאים לטיסה חזרה לקודיאק.

ביטוח נסיעות: חובה לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה ומורחבת המתאימה לכל פעילויות הטיול אליו נרשמת.  פוטוטבע אינה מבטחת או מספקת כל כיסוי ביטוחי למטיילים. על המטיילים לרכוש כיסוי ביטוחי מלא לכל הפעילות הרגילה והאתגרית הצפויה במסע, לרבות כיסוי לתאונות וביטוח רפואי. האחריות לרכישת הכיסוי הביטוחי הנדרש חלה על המטיילים וחשוב מאוד להסדיר עניין זה בהקדם. מומלץ מאוד לרכוש ביטוח מיד עם ההרשמה כדי לא להפסיד כספים במקרה של ביטול בנסיבות הכרחיות, כמפורט בפוליסת הביטוח שנרכשה.

הכנות רפואיות נדרשות: כבכל נסיעה, נדרשות הכנות רפואיות מסוימות, כגון חיסונים ותרופות. באחריותם הבלעדית של המטיילים לקבל את המידע ולהיערך להכנות אלו. פוטוטבע מנועה מלתת כל המלצה רפואית אישית). על חיסונים יש לבדוק באתר האינטרנט של משרד הבריאות בכתובת: https://www.health.gov.il/Subjects/vaccines/Vaccines_abroad/Pages/vaccination_abroad.aspx

כמו כן, מצ”ב תדריך למרפאות יוצאים לחו”ל (יש לבדוק האם יש עדכונים נוספים).

מדינות יעד מסוכנות:
יש לבדוק באתר האינטרנט של המטה לביטחון לאומי

בכתובת: http://www.nsc.gov.il/he/Travel-Warnings/Pages/allwarnings.aspx.

  • יציאת הטיול מותנת במינימום משתתפים.
  • מספר המדריכים עלול להשתנות בהתאם לגודל הקבוצה.
  • במקרים חריגים זהות המדריך עלולה להשתנות לפני היציאה לטיול.
  • סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ”י החלטת המדריכים ולפי שיקול דעתם המקצועי עקב אילוצים שונים.
  • העסקה הינה עסקה על תנאי עד אישורה הסופי ע”י הספקים וכל עוד לא ניתן אישור של ספקי השירותים לבקשה חשבונו של המזמין לא יחויב. פוטוטבע רשאית לבטל את הטיול בכל שלב תוך השבת התמורה.
  • המטיילים מחויבים לשמירה על הטבע, בעלי החיים ועל בטחונם האישי, תוך הקשבה ומילוי הוראות המדריכים המקומיים.
  • כל מדינת יעד (בדגש ובפרט מדינה לה נדרשת ויזת כניסה) רשאית לסרב, בכל שלב (לפני הטיול או לאחר היציאה מישראל), כניסת מטייל לשטחה ופוטוטבע לא תהא אפשרות לזכות את הנוסע בגין נזקיו מאחר שהנושא אינו בשליטתה ואין באפשרותה להשפיע באופן כלשהו באשר להחלטה בעניין.
  • פוטוטבע ומארגני המסע אינם יכולים להבטיח לצפות או לצלם בעל חיים כזה או אחר. הטבע הוא פראי לחלוטין וישנם הרבה מאוד משתנים אשר עלולים להשפיע על נושא זה: החל במזג אוויר ועד למצב הסלמון והדובים באיזור. איננו יכולים’ לצפות או לשלוט במזג האוויר, מצב הים, מיקום וקרבת בעלי החיים ותקלות ״כח עליון״ אשר עלולות לצוץ במהלך המסע.
  • חובה על הנוסע לעדכן את פוטוטבע באשר למגבלות רפואיות פיזית ו/או נפשית ו/או כל מגבלה אחרת שיש בה כדי למנוע את מימוש הטיול. על הנוסע לבדוק את הצורך בתרופות וחיסונים ליעד ולהביא תרופות אישיות על פי צרכיו והרגליו. באחריות הנוסע לקבל את החיסונים הנדרשים לפי הנחיות משרד הבריאות ובכלל זה לפי תדריך למרפאות יוצאים לחו”ל של משרד הבריאות. במקרים מסוימים, יידרש אישור רפואי מהרופא המטפל להשתתפות בטיול. ללא אישור זה לא תתאפשר היציאה לטיול.
  • מוסכם וידוע כי מדובר בטיול הכולל פעילויות אקסטרים (קיצון), כגון: צפייה בדובים ממרחק קרוב, טיסה במטוס קל, הליכה רבה, בתוואי מורכב, צפייה בחיות פרא ללא מחיצות ומקרוב, הפעילויות נעשות באחד האזורים הפראיים והמרוחקים בעולם (במחנה אין רופא) כבכל טיול, על אחת כמה וכמה ליעד מרוחק שכזה, אשר בו שירותי התיירות, התחבורה, החילוץ, הפינוי והרפואה אינם ברמה מערבית אלא ברמה הנחותה ביותר, או כאשר מדובר בפעילויות בהן יש סיכון, ישנן תקלות וסכנות שבדרך. כגון מזג אוויר קיצוני וקשה, תשתית גרועה, בעלי חיים מסוכנים. כמו גם, תקלות העלולות להתרחש במקומות וזמנים לא צפויים. אלו עלולים לגרום לפגיעה חמורה ואף מוות.

 

 

 

מיקום‬

אלסקה

תאריכים

ספטמבר 2021

הדרכה

מדריך פוטוטבע ומדריך מומחה מקומי

עלות‬

6980$

טלח

Design Style Switcher