קוסטה ריקה – גן עדן לצלמי טבע

קוסטה ריקה – גן עדן לצלמי טבע

בין האוקיאנוס השקט לים הקאריבי, בין הרי געש לוהטים לג’ונגלים פראים וביצות טרופיות, אנו מזמינים אתכם לגן העדן האמיתי – קוסטה ריקה!

במסע נקבל הזדמנות להכיר את הטבע הייחודי של אחת המדינות העשירות בעולם – עשירה באוצרות טבע, בעלי חיים וצמחים מהמגוונים ביותר בעולם. נסייר בג‘ונגלים ונצלם צפרדעים, ציפורים, זוחלים, תנינים, עצלנים ועוד. נלמד כיצד להפיק תמונות מדהימות עם מגוון הפרטים והצבעים של העולם הקטן ששמו קוסטה ריקה. נפגוש ציפורים אקזוטיות ועופות דורסים, צבי ים, יונקים, נופים עוצרי נשימה ואת כל מה שיש לארץ המופלאה הזו להציע. נלמד מגוון טכניקות לצילום מאקרו, מסתורים, תאורה מלאכותית ותאורה בלילה, ותוך כדי נלמד עם המדריך המקומי על סודות הטבע במדינה המיוחדת הזו.

21.5.22 – 10.5.22 | בקבוצה קטנה ליחס חניכה מיטבי |
בהדרכת צלם הטבע עידו פלאח

מה מייחד את מסע פוטוטבע לקוסטה-ריקה?

  • מסע פוטוטבע לקוסטה ריקה הוא מסע צילום חווייתי במיוחד!
  • אינספור בעלי חיים – עצלנים, קופים, ציפורים, זוחלים, צפרדעים וחרקים!
  • השמורות המרהיבות, יערות הגשם והחופים המדהימים הם התפאורה המושלמת למסע צילום מרתק שיעלה את יכולות הצילום שלכם למדרגה הבאה
  • מדריך מקומי, שמכיר את כל המקומות הסודיים לצילום, כאלו שרק מקומיים מכירים
  • הדרכת צילום ע”י הצלם עידו פלאח מצוות פוטוטבע

על המדריך

עידו פלאח10347486_10152814856079631_3676829026009398525_n

צלם טבע ישראלי מוביל, טייל באינספור מקומות ברחבי הגלובוס, מכור לתרבויות חדשות ומומחה לצילום בעלי חיים בסביבתם הטבעית. כתבותיו על טבע בינלאומי התפרסמו באתרים המובילים בישראל. מדריך בכיר.

 

יום 1: תל אביב – סאן חוזה

 

ברוכים הבאים לגן עדן! לאחר נחיתה בסאן חוזה, בירת קוסטה ריקה, נאסוף את המזוודות שלנו וניסע למלון. לאחר התארגנות והתרעננות קלה נצא אל הגנים הבוטניים, לפגישה ראשונה עם המגוון האקולוגי העשיר של קוסטה ריקה, במרחק נגיעה!

לינה – Hotel Bouganvillea

יום 2:  שמורת טורטוגרו

 

מוקדם בבוקר נצא לכיוון שמורת טורטוגרו. זו אחת השמורות המיוחדות של קוסטה ריקה, ארץ של נהרות ויערות גשם. עם ההגעה, נצא לשייט צילום ייחודי, בו נוכל לצלם מגוון רב של בעלי חיים בסביבתם הטבעית: זוחלים, קופים, עצלנים ואינספור ציפורים. נעצור להפסקת צהריים בלודג’ ואחריה נצא להפלגה באור שקיעה בנהרות השמורה. ננצל את התאורה הקסומה של שעת הזהב, ונראה איך הערב יורד על השמורה עם התעוררות חיות הלילה ותחילת פעילותן. לאחר ארוחת ערב מפנקת במלון, נצא לסיור לילי של צילומי מאקרו, עם סט תאורה ייחודית והדרכה צמודה על מגוון בעלי החיים: זוחלים וצפרדעים.

לינה – Evergreen Lodge

יום 3: שמורת טורטוגרו

 

ננצל אור ראשון לצילומי מאקרו, שם נפגוש צפרדעים אדומות, סרטנים כחולים וכ”ו. לאחר מכן נמשיך לשייט צילום נוסף בשמורת טורטוגרו המדהימה, זו תהיה הזדמנות להגיע למקומות חדשים ונסתרים בנהרות השמורה. בשילוב התאורה הייחודית, נלמד על צילום מזוויות מעניינות לצילום בעלי החיים של האזור. לאחר מכן, נמשיך אל עיירת החוף טורטוגרו שיושבת לחופי הים הקאריבי, הניראים כמו גלויה, שם נפגוש את בעלי החיים הייחודיים החיים על המפגש שבין הנהר לים. לאחר ארוחת צהריים, נצא לצילומי מאקרו נוספים ובערב, אם יותיר לנו הזמן, משוב עבודות.

לינה – Evergreen Lodge

יום 4: Laguna Del Lagarto

 

לאחר ארוחת בוקר במלון ניפרד מהשמורה בשייט אחרון ונמשיך לכיוון מישורי הצפון המתאפיינים ביערות ירוקי-עד ובאלפי זנים של בעלי חיים. נאכל ארוחת צהריים בדרך ונמשיך לכיוון המלון הבא שלנו הממוקם בליבו של יער גשם טרופי. לאחר התארגנות קלה נצא להיכרות ראשונית עם האזור וצילום מיני החיות האופייניות לאזור, ביניהם גם טוקנים, חוטמנים, צפרדעים, ולטאת בסיליסק (שנקראת גם לטאת ישו בגלל היכולת שלה לרוץ על המים). בערב נלמד טכניקה של צילום בעזרת סט פלאשים ונצא להתנסות בה בצילום עטלפי הפירות.

לינה – Laguna Del Lagarto Lodge

  יום 5: Laguna Del Lagarto  

 

יום שלם בגן העדן הטרופי. את היום נקדיש לעבודה על טכניקות שונות ונשלב בין צילומים ביער ובמסתורים ייעודיים לצילום מגוון מיני הציפורים באזור – טוקנים, ארות, תוכונים, נשרים שחורים ונשרים מלכותיים. העמדות השונות יאפשרו לנו קרבה לאובייקטים שלנו וזוויות מיוחדות לצילום. ביום זה הקבוצה תתחלק לשתיים ונתחלף בין העמדות השונות על מנת לאפשר לכל אחד להתנסות בכל העמדות. בערב נצא שוב לצפייה וצילום עטלפים בחשיכה.

לינה – Laguna Del Lagarto Lodge

יום 6:  – Arenal

 

לאחר ארוחת בוקר נצא לכיוון היעד הבא שלנו – הר הגעש ארנל. ננצל את המשך היום לסיור באזור ולסדנת צילומי נוף של הר ארנל המרשים והמפלים המרהיבים שבסביבתו. בערב ניקח לנו פסק זמן ונבקר במעיינות החמים של TABACON. נהנה מהמקום הכי מפנק בקוסטה ריקה, ננוח ונתענג על החוויות המדהימות שהיו לנו עד עכשיו.

לינה – Arenal Observatory Lodge

יום 7: יער ממעוף הציפור Arenal

 

נבקר בחווה ייעודית באישור ממשלתי עם האוסף הגדול בקוסטה ריקה של זוחלים, צפרדעים, לטאות ונחשים. במהלך הביקור נקים סטים שונים לצילומי מאקרו של מגוון בעלי החיים בחווה. אחר הצהרים נבקר בקנופי הארוך ביותר בקוסטה ריקה – חוויה יוצאת דופן של אומגה בין צמרות העצים המאפשרת לנו לחוות את היערות מנקודת המבט של הציפורים והקופים.

לינה – Arenal Observatory Lodge

יום 8:  חוף האוקיינוס השקט

 

לאחר ארוחת בוקר נצא לכיוון החוף הפסיפי של קוסטה ריקה. בדרך נבקר בשמורת טבע לשייט שבו נתמקד בצילום קרוקודילים וציפורים, בדגש על ציפורי מים. לאחר הגעה למלון הבא שלנו, השוכן ממש בצמוד לאחד החופים היפים ביותר בקוסטה ריקה. נצא לסיור בשמורה לצילום קופים ואיגואנות בסביבת המלון.

לינה – San bada hotel

יום 9: מנואל אנטוניו – Manuel Antonio

 

את היום נקדיש לביקור בשמורת מנואל אנטוניו – אחת השמורות הייחודיות והיפות ביותר בקוסטה-ריקה. השמורה שוכנת לאורך החוף הפסיפי המרכזי של קוסטה ריקה ומשלבת נוף פראי ועוצר נשימה של יער גשם גדול לצד חופים מקסימים. בשמורה נצלם קופים, עצלנים ומינים רבים של ציפורים, זוחלים ובעלי חיים נוספים. אחה״צ נגיע לאחד מהחופים היפים ביותר בחופיה המערביים של קוסטה ריקה לרחצה באוקיינוס הפסיפי וצילומי שקיעה בחוף.

לינה – San bada hotel

 

יום 10: נופים ויונקי הדבש – Bajos Del Toro

 

לאחר ארוחת בוקר, נמשיך לכיוון המלון הבא שלנו, ובדרך נעצור לארוחת צהריים. עם ההגעה למלון נצא לסיור היכרות בסביבה ונהנה מהנופים הייחודיים. אחה״צ נצא לחוויה מיוחדת של צילום יונקי דבש עם מערכות הבזקים ייעודיות לצלמים בסביבת המלון.

לינה – Bosque de Paz Hotel

 

יום 11: המפלים היפים של קוסטה ריקה – Bajos Del Toro

את יום המסע האחרון נבלה באחד המפלים היפים בקוסטה ריקה –  Bajos Del Toro. במהלך המסלול נעצור בכמה נקודות תצפית לצילומי נוף ולצילומים בחשיפה ארוכה של המפל. לאחר ארוחת צהריים במלון נצא לנסיעה לכיוון שדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

 רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם 

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

עלות: 4980$

כולל

לינה במלונות בדרגת תיירות טובה והלודג’ים השונים.

טיסות בינלאומיות

נסיעות ומעברים באוטובוס וסירה לכל היעדים

הדרכת צילום מקצועית מצוות פוטוטבע ומדריכים מקומיים

צילומים במסתורים

רישיונות כניסה לכל השמורות

3 ארוחות ביום (פנסיון מלא)

 

העלות אינה כוללת

טיפים לנהגים ולמדריכים

הוצאות אישיות – כביסה, טלפונים, משקאות אלכוהוליים וקלים שאינם כלולם בארוחות.

ביטוח מכל סוג

כל מה שאינו מופיע בסעיף “כולל”

תנאי ביטול‬

ביטול עד 90 ימים לפני היציאה – ללא דמי ביטול

ביטול בין  89 ימים ל -60 ימים – 50% מערך הטיול

ביטול בין 59 ימים ל 30 ימים – 80 % מערך הטיול

ביטול בין 29  ימים ליום לפני היציאה – 100% דמי ביטול מערך הטיול

חישוב הימים לדמי הביטול מתבצע על פי ימי עבודה א-ה. לא כולל ימי שישי, שבת, ערבי חג וחגים חשוב מאד לקרוא את סעיף תנאים כלליים כאן
מומלץ כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו”ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע”פ תנאי הפוליסה).

טלח

 

תנאים כלליים

תנאי ביטול

חישוב הימים לדמי הביטול מתבצע על פי ימי עבודה א-ה. לא כולל ימי שישי, שבת, ערבי חג וחגים

ביטוח נסיעות: חובה לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה ומורחבת המתאימה לכל פעילויות הטיול אליו נרשמת הכוללת, בין השאר: ביטוח אישי, מטען, רפואי אתגרי מלא הכולל חילוץ ממקומות נדחים ומסוכנים והמשך טיפול ישיר בארץ וכן כיסוי ביטול והפסקת נסיעה.  פוטוטבע אינה מבטחת או מספקת כיסוי ביטוחי למטיילים. על המטיילים לרכוש כיסוי ביטוחי מלא לכל הפעילות הרגילה והאתגרית הצפויה במסע, לרבות כיסוי לתאונות וביטוח רפואי. האחריות לרכישת הכיסוי הביטוחי הנדרש חלה על המטיילים וחשוב מאוד להסדיר עניין זה בהקדם.

מומלץ מאוד לרכוש ביטוח מיד עם ההרשמה כדי לא להפסיד כספים במקרה של ביטול בנסיבות הכרחיות, כמפורט בפוליסת הביטוח שנרכשה

יציאת הטיול מותנת במינימום משתתפים.

מספר המדריכים עלול להשתנות בהתאם לגודל הקבוצה.

במקרים חריגים זהות המדריך עלולה להשתנות לפני היציאה לטיול.

סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ”י החלטת המדריכים ולפי שיקול דעתם המקצועי עקב אילוצים שונים.

כבכל נסיעה, בוודאי ליעד טרופי, נדרשות הכנות, כגון חיסונים. פוטוטבע אינה יכולה לספק כל מידע רפואי. על כך יש להתייעץ עם מרפאת המטיילים הקרובה לאזור מגוריכם.

העסקה הינה עסקה על תנאי עד אישורה הסופי ע”י הספקים וכל עוד לא ניתן אישור של ספקי השירותים לבקשה חשבונו של המזמין לא יחויב.

כבכל טיול, על אחת כמה וכמה ליעדים מרוחקים, כאלו בהן שירותי התיירות, החילוץ, הפינוי והרפואה אינם ברמה מערבית אלא ברמה הנחותה ביותר, או כאשר מדובר בפעילויות בהן יש סיכון, ישנן תקלות וסכנות שבדרך. כגון מזג אוויר קיצוני וקשה, תשתית גרועה, בעלי חיים מסוכנים וכ”ו. כמו גם, תקלות העלולות להתרחש במקומות וזמנים לא צפויים ובפעילות יומיומית. אלו עלולים לגרום לפגיעה חמורה ואף חמור מכך. חשוב להיות מודע לסכנות אלו. באחריותם של המטיילים לוודא כי קיבלו את כל המידע הדרוש להם לפני היציאה לטיול באשר לאלו וכמו כן לרכוש ביטוח רפואי מתאים (כגון ביטוח ספורט אקסטרים, ספורט חורף וכ”ו), המכסה את כל היעדים והפעילויות הכלולות בטיול. המצטרף לטיול מצהיר כי הוא מודע לכל הסכנות הברורות והפחות צפויות, הוא מבין את הסיכון בהשתתפות בטיול וכי הוא בלבד ישא בכל נזק שייגרם לו.

בעצם הרשמתו של אדם למסע פוטוטבע, הוא למעשה מצהיר כי הוא מבין את הפעילויות והסכנות הגלומות במסע והוא מצהיר כי הוא כשיר מבחינה בריאותית.
במידה ולמשתתף ישנה בעיה רפואית העלולה להפריע או למנוע ממנו מלהשתתף בפעילויות הטיול השונות, באחריותו לעדכן את החברה והמדריך לפני היציאה למסע
במקרים מסוימים, יידרש אישור רפואי מהרופא המטפל להשתתפות בטיול. ללא אישור זה לא תתאפשר היציאה לטיול.

הטיול מתאים לצלמים חובבים ומקצוענים כאחד. אנשים שאינם מצלמים ורוצים לחוות את הטבע במלוא עוצמתו מוזמנים, אך צריכים להבין את המשמעויות של אופי הטיול.

תוכן הפעילויות, הביקורים והסדר שלהם יקבע על ידי המדריכים תוך התחשבות בתנאי הדרך, מזג האוויר ודברים נוספים. כמו כן,  התנאים עלולים להיות שונים מהמקובל במדינות המערב ותשתיות ישנות או תקלות הן עניין שבשגרה. הכל בדרך כלל נפתר עם קצת סבלנות ורוח טובה.

תיאום ציפיות חשוב! צוות פוטוטבע ומארגני המסע אינם יכולים להבטיח לצפות או לצלם בעל חיים כזה או אחר מחוץ למסתורים ועמדות האכלה המותאמות: פוטוטבע אינה אחראית על מזג אוויר,מצב הגשמים ועד להחלטות בעלי החיים ומיקומם. כמובן שנעשה את הכל למען הצלחת המסע ושביעות רצון המשתתפים בו.

 

מיקום

מרכז אמריקה

תאריכים

10.5.22-21.5.22

הדרכה

עידו פלאח, מדריכים מומחים מקומיים

עלות‬

4980$

טלח

Design Style Switcher