בעקבות נמרי השלג בהודו

מסע בעקבות נמר השלג האגדי של ההימלאיה

נצא במשלחת קטנה ואיכותית למסע בצפון הודו בעקבות נמר השלג, רוח הרפאים האפור של ההימלאיה ואחד מבעלי החיים המדהימים ביותר לצילום בטבע.

עיקר המסע יתרכז בעמק ספיטי המרהיב אשר במדינת הימאצ’ל פרדש בצפון הודו. העמק נקרא על שם נהר הספיטי הזורם במרכזו, ומנקז את מי הפשרת השלגים של שרשרת ההרים המקיפים את העמק.
האזור נחשב לאזור הטוב ביותר בעולם לצפייה וצילום נמרי השלג, בנוסף נוכל לצפות גם בבעלי חיים נוספים כגון השועלים האדומים של ההימלאיה, יעלים, כבשי הרים, מגוון של עופות, ואם יתמזל מזלנו אף בזאבים טיבטים ובשונרים אסייתים.
לרשותנו עומדים גששים מהמובילים בעולם עם נסיון של שנים רבות באיתור נמרי השלג

 קבוצה קטנה ואינטימית של עד 8 מטיילים | 16.1.23-30.1.23
בהדרכת צלם הטבע הבכיר עמית אשל

 רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם 

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

מסלול המסע

 יום 1 | 16.01.2023- ברוכים הבאים להודו הגעה לשדה התעופה של צ’נדיגאר, איסוף מהשדה ע”י הצוות המקומי לארוחת ערב ולינה בעיר.
Best Western Maryland Hotel

יום 2 | 17.01.2023 – יוצאים למסע

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון קופרי (kufri), הדרך עוברת דרך נופים ציוריים וכפרים מקומיים, ההגעה לכאן, בגובה של 2720 מ’, תאפשר לנו להתאקלם לגובה.
Sterling Resorts Kufri

 יום 3 | 18.01.2023 – עולים לגג העולם 

היום אנו ממשיכים במסע שלנו אל הטבע הפראי, בין כפרים ציורים והרים מדהימים אל הכפר קאלפה (Kalpa) בגובה 2960 מ’. כאן נקבל את הפרמיטים המיוחדים לצילומים.
Kalpa Deshang

יום 4 | 19.01.2023 – קיבר

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, נמשיך אל הכפר קיבר (Kibber) בגובה 4270 מ’ על נופיו המרהיבים. עם ההגעה נעשה סיור קל בכפר ונפגוש את התושבים המקומיים, בזמן זה הגששים שלנו כבר יתחילו לחפש את נמרי השלג.
. Red Fox basecamp

 יום 5-12 | 20.01.2023-27.01.2023 – בעקבות נמרי השלג

עם הגששים בשטח, לפנינו שמונה ימים לצילומים בהם ננסה לאתר ולצלם את נמר השלג.  מלבדו, בארץ קסומה זו, חיים אינספור בעלי חיים נוספים, כגון: שועל הטיבטי, יעל סיבירי, עייט זהוב, שועל אדום, בז הציידים, נשר ההימלאיה. בין צילום לצילום נוכל להנות מכוס תה חם, מול הנוף המרהיב של גג העולם.
. Red Fox basecamp

 יום 13 | 28.01.2023- רמפור בושאר: נופים ותרבויות 

לאחר ארוחת הבוקר ממשיכים בנסיעה לכיוון רמפור בושאר, נעצור בדרך במספר נקודות לצילום נופים ותרבות מקומית, לינת לילה במלון רמפור.
Nau Nabh Heritage

 יום 14 | 29.01.2023 

לאחר ארוחת הבוקר ממשיכים בנסיעה לכיוון צ’נדיגאר, לינת לילה במלון בצ’נדיגאר.
Best Western Maryland

 יום 15 | 30.01.2023

ארוחת בוקר וישיבת סיכום המסע, הסעה מהמלון לשדה התעופה.

 

על המדריך: עמית אשל

צלם טבע עטור פרסים ואמן רב תחומי בעל אהבה עמוקה לטבע וידע נרחב בעולם החי. בשנת 2019 זכה בפרס הגדול (Grand Prize) בתחרות צילום הטבע Nature’s Best Windland Smith Rice Awards. מתמחה בתכנון והובלת טיולים מחוץ לגריד לאזורים מבודדים ובלתי מתויירים בעקבות בעלי חיים מסתוריים ומאתגרים מאוד לצילום.
הדרך וחווית הצילום בטיולים בהדרכתו חשובות לא פחות מהתוצאה הסופית. עם כמות ידע לא הגיונית (הצייסר של עולם הטבע), מסע עם עמית הוא חוויה מלמדת בטירוף.

קובץ:Instagram logo 2016.svg – ויקיפדיהWebsite Logo PNG, Web Site Logos Free Download - Free Transparent PNG Logos

 

למי המסע מתאים - חשוב לקרוא!

המסע הוא מסע מאתגר פיזית ומנטאלית, ומצריך התמודדות עם תנאי גובה של כ-4000 מטר מעל פני הים ועם טמפרטורות ממוצעות בעונה זו של כ-15 מעלות מתחת לאפס.
ההסתגלות לתנאי הגובה היא אינדיבידואלית, לרוב האנשים לוקח בין יום ליומיים להסתגל לתנאים ולכן נתחיל את המסע ברוגע ונשתדל להימנע מפעילות גופנית מאומצת בימים הראשונים.

הליכה רגלית היא חלק אינטגראלי מתהליך החיפוש. בהתאם למיקום בעלי החיים, תידרש הליכה רגלית של בין 2-10 ק”מ ביום בממוצע (אל המקומות שלא נגישים לרכב השטח), לרשות כל מטייל סבל מקומי לנשיאת כל הציוד.
יהיו זמני המתנה ארוכים במהלך חיפוש בעלי החיים

התנאים בבית הארחה בכפר קיבר בסיסים, חימום, מקלחת חמה, שירותים פרטיים, אוכל חם. אין קליטה סלולארית באזור הכפר ואין חיבור לאינטרנט בבית הארחה.

בבחירת המיקום אליו אנו נוסעים הושקע מחקר רב, זהו המקום הטוב ביותר בעולם לאיתור וצילום נמרי השלג, הסיכויים לראותם טובים מאוד, יחד עם זאת לא ניתן להבטיח צפייה בבעל חיים כזה או אחר בטבע. על אחת כמה וכמה חיה נדירה כמו זו.
ברוב המקרים הצילום של נמרי השלג יתבצע ממרחק רב, אם כי בהחלט קרו לא מעט מקרים בשנים האחרונות שאפשרו קרבה טובה.
לחובבי צילום נוף וצילום תרבויות יתאפשרו גם כן הזדמנויות צילום נהדרות אם כי עיקר המאמץ והזמן יוקדש לצילום נמרי השלג. הטיול הזה מתאים לאנשים שמוכנים להשקיע את המאמץ הנדרש כדי לראות ולצלם את “רוח הרפאים האפור”, יצור מיתולוגי שלא הרבה זכו לראות.

זהו טיול אקסטרים  הוא אינו מתאים לכל אחד וידרשו מיונים כדי להתקבל לקבוצה.

עלות

5,480 יורו

כולל

 • לינה במהלך תאריכי המסע
 • 3 ארוחות ביום בגסטהואס בקיבר
 • הדרכת צילום של צלם טבע ישראלי מצוות פוטוטבע
 • גששים מנוסים ביותר
 • סבלים
 • מדריך מקומי לאורך כל הטיול החל מרמפור בושאר
 • רכב שטח לאורך כל הימים בכפר קיבר להתניידות לאזורים אליהם יש גישה ברכב
 • כל הרשיונות וההיתרים המיוחדים לצילום.

העלות אינה כוללת

 • טיסות (נשמח לסייע לכם למצוא)
 • ארוחות ושתיה שלא בקיבר (העלויות אינן גבוהות בהודו)
 • הוצאות אישיות: כביסה, טלפונים, משקאות אלכוהוליים וקליםשאינם כלולים בארוחות.
 • ביטוח בריאות ו/ או מטען
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף ׳כולל׳

תנאי ביטול‬

בהתאם להוראות הדין ותנאי הביטול של ספקי התיירות כמפורט מטה
* לנרשמים למסע 2022 בלבד.
מרגע ההרשמה ועד 90 יום למסע – 30 אחוז שלא יוחזרו
מ 89 יום ועד 70 יום למסע – 50 אחוז שלא יוחזרו
החל מ 69 יום למסע ועד תאריך היציאה – ללא החזר.
דמי הביטול נובעים ממדיניות הספק. מדובר באזור נדיר המצריך פרמיטים מיוחדים המוזמנים חודשים ארוכים מראש

טלח

תנאים כלליים - חובה לקרוא

עם הצטרפותך למסע הינך מאשר כי קראת את התנאים הכלליים במלואם כפי שהם מופיעים  – באתר החברה
לקריאת התנאים הכללים לחץ כאן

ביטוח נסיעות: חובה לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה ומורחבת המתאימה לכל פעילויות הטיול אליו נרשמת כגון: ביטוח אישי, מטען, רפואי אתגרי מלא הכולל חילוץ ממקומות נדחים ומסוכנים והמשך טיפול ישיר בארץ וכן כיסוי ביטול והפסקת נסיעה פוטוטבע אינה מבטחת או מספקת כיסוי ביטוחי למטיילים. על המטיילים לרכוש כיסוי ביטוחי מלא לכל הפעילות הרגילה והאתגרית הצפויה במסע, לרבות כיסוי לתאונות וביטוח רפואי. האחריות לרכישת הכיסוי הביטוחי הנדרש חלה על המטיילים. כמו כן, על המטיילים לברר במרפאת המטיילים הקרובה לאזור מגוריהם לגבי הצורך בהערכות רפואית, כגון חיסונים. כמו כן, מומלץ מאוד לרכוש ביטוח נסיעות מיד עם ההרשמה כדי לא להפסיד כספים במקרה של ביטול בנסיבות הכרחיות.

 

סיכונים:

המסע הוא מסע מאתגר פיזית ומנטאלית, ומצריך התמודדות עם תנאי גובה של כ-4000 מטר מעל פני הים ועם טמפרטורות ממוצעות בעונה זו של כ-15 מעלות מתחת לאפס וכפי שניתן לצפות במסע לאחד המקומות הקרים, והמבודדים ביותר בעולם (במסע אין רופא), מסע כמו זה טומן בחובו סיכונים רבים. כגון: מחלת גבהים, נסיע והליכה על פני מצוקים ובדרכים משובשות, מפגש עם חיות, הליכה בתוואי קשה ועוד. הליכה רגלית היא חלק אינטגראלי מתהליך החיפוש של נמר השלג. בהתאם למיקום בעלי החיים, תידרש הליכה רגלית בשטח שעלול להיות מורכב, בין 2-10 ק”מ ביום בממוצע (אל המקומות שלא נגישים לרכב השטח), יהיו זמני המתנה ארוכים במהלך חיפוש בעלי החיים. כבכל טיול, על אחת כמה וכמה ליעדים מרוחקים, כאלו בהן שירותי התיירות, החילוץ, הפינוי והרפואה אינם ברמה מערבית אלא ברמה הנחותה ביותר, או כאשר מדובר בפעילויות בהן יש סיכון, ישנן תקלות וסכנות שבדרך. אלו עלולים לגרום לפגיעה חמורה ואף חמור מכך.

 

הכנות רפואיות נדרשות: כבכל נסיעה, נדרשות הכנות רפואיות מסוימות, כגון חיסונים ותרופות. באחריותם הבלעדית של המטיילים לקבל את המידע ולהיערך להכנות אלו. פוטוטבע מנועה מלתת כל המלצה רפואית אישית). על חיסונים יש לבדוק באתר האינטרנט של משרד הבריאות בכתובת: https://www.health.gov.il/Subjects/vaccines/Vaccines_abroad/Pages/vaccination_abroad.aspx

כמו כן, מצ”ב תדריך למרפאות יוצאים לחו”ל (יש לבדוק האם יש עדכונים נוספים).

וויזת כניסה להודו: על המטיילים לדאוג לויזת הכניסה שלהם להודו באופן עצמאי. הנחיות ניתן למצוא באתר שגרירות הודו בישראל כאן  

מדינות יעד מסוכנות: יש לבדוק באתר האינטרנט של המטה לביטחון לאומי
בכתובת: http://www.nsc.gov.il/he/Travel-Warnings/Pages/allwarnings.aspx.

 • התנאים בבית הארחה בכפר קיבר בסיסים, חימום, מקלחת חמה, שירותים פרטיים, אוכל חם. אין קליטה סלולארית באזור הכפר ואין חיבור לאינטרנט בבית הארחה.
 • בחירת המיקום אליו אנו נוסעים הושקע מחקר רב, אך לא ניתן להבטיח צפייה בבעל חיים כזה או אחר בטבע. על אחת כמה וכמה חיה נדירה כמו נמר השלג. ברוב המקרים הצילום של נמרי השלג יתבצע ממרחק רב, אם כי בהחלט קרו לא מעט מקרים בשנים האחרונות שאפשרו קרבה טובה.
 • יציאת הטיול מותנת במינימום משתתפים.
 • במקרים חריגים זהות המדריך עלולה להשתנות לפני היציאה לטיול.
 • סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ”י החלטת המדריכים ולפי שיקול דעתם המקצועי עקב אילוצים שונים.
 • העסקה הינה עסקה על תנאי עד אישורה הסופי ע”י הספקים וכל עוד לא ניתן אישור של ספקי השירותים לבקשה חשבונו של המזמין לא יחויב. פוטוטבע רשאית לבטל את הטיול בכל שלב תוך השבת התמורה.
 • המטיילים מחויבים לשמירה על הטבע, בעלי החיים ועל בטחונם האישי, תוך הקשבה ומילוי הוראות המדריכים המקומיים.
 • הרשות המקומית רשאית לסרב, בכל שלב (לפני הטיול או לאחר היציאה מישראל), כניסת מטייל לשטחה ופוטוטבע לא תהא אפשרות לזכות את הנוסע בגין נזקיו מאחר שהנושא אינו בשליטתה ואין באפשרותה להשפיע באופן כלשהו באשר להחלטה בעניין.
 • פוטוטבע רשאית לבטל את הטיול בכל שלב תוך השבת התמורה.


מיקום

הודו

תאריכים

16.1.23-30.1.23

הדרכה

צלם טבע בכיר מצוות פוטוטבע

עלות‬

5480 יורו

טלח

Design Style Switcher