Kamchatka with Phototeva

מסע פוטוטבע מיוחד לקמצטקה

אין מקום פראי יותר מאשר קמצ׳טקה, הנמצאת
במזרח סיביר. אין איזור געשי פעיל
יותר בכדור הארץ מאשר בקמצ׳טקה. הטבע
בקמצ׳טקה הוא עוצמתי מאין כמוהו עם דובים,
שועלים, זאבים, איילים ואינספור בעלי חיים
נוספים שמהווים הזדמנויות צילום נדירות
וחד-פעמיות

  •  מסע מקצועי בנושא צילום טבע ונוף
  • 4 ימים בקוריל – ריכוז הדובים הגדול
  • רשיונות צילום מיוחדים בכל האגם
  • סירות צמודות ושומר חמוש בקוריל
  •  יומיים שייט צילום מקצועי ופרטי
  • ביקור בהרי הגעש היפים של האזור כולל ירידה למכתש
  • טיסות במסוק לאגם קוריל וחזרה
  • בתקופה הטובה בשנה
  • בהדרכת צלמי הטבע המומחים של פוטוטבע  !

תאריכים ועלויות יעודכנו בקרוב. רוצים להיות ראשונים לדעת? השאירו לנו פרטים ממש כאן

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

 

תאריכים, עלויות וכל מה שחשוב לדעת

 

תאריכים: יעודכנו בקרוב

עלות: תעודכן בקרוב

העלות כוללת:
טיסות בלעדיות במסוק לאגם קוריל
יומיים שייט על גבי קטמרן במפרץ רוסקייה, כולל לינה על הסירה
עלייה להר הגעש מוטנובסקי
רישיונות צילום מיוחדים לאגם קוריל לכל איזורי האגם!
סירה באגם קוריל כדי להגיע לריכוזי הדובים הגדולים.
לינות בבתי מלון ובאוהלים משודרגים.
נסיעות והעברות לאורך כל המסע.
כל הארוחות, כולל שף שיכין לנו אותן
הדרכת צילום מקצועית מצלם טבע בכיר
הדרכה של מדריך מקומי
מדריך מקומי מקצועי דובר אנגלית שיהיה צמוד אלינו

 

לא כלול:

טיסות בינלאומיות – נשמח לסייע לכם לסגור
ציוד אישי כגון ביגוד, ציוד צילום וכדומה
ביטוח נסיעות (חובה לעשות) וביטוח ציוד צילום.
הוצאות אישיות על שתייה, אלכוהול ומזכרות.
כל מה שלא מופיע בסעיף ״כולל״

הערות חשובות

עם הצטרפותך למסע הינך מאשר כי קראת את התנאים הכלליים במלואם כפי שהם מופיעים  – באתר החברה
לקריאת התנאים הכללים לחץ כאן
בהרשמתך לטיול, הינך מאשר כי קראת והסכמת על כל הסעיפים בדף זה

מיותר לציין אך מדובר בטיול הכולל פעילויות אקסטרים: צפייה בדובים ממרחק קרוב, טיסה במסוק, כניסה למערות, הליכה על גבי שלג וקרח, שייט וכ”ו על המשתתפים לדעת את הסכנות הקיימות בפעילות שכזו.
כבכל טיול, על אחת כמה וכמה ליעדים מרוחקים, כאלו בהן שירותי התיירות, החילוץ, הפינוי והרפואה אינם ברמה מערבית אלא ברמה הנחותה ביותר, או כאשר מדובר בפעילויות בהן יש סיכון, ישנן תקלות וסכנות שבדרך. כגון מזג אוויר קיצוני וקשה, תשתית גרועה, בעלי חיים מסוכנים וכ”ו. כמו גם, תקלות העלולות להתרחש במקומות וזמנים לא צפויים ובפעילות יומיומית. אלו עלולים לגרום לפגיעה חמורה ואף חמור מכך. חשוב להיות מודע לסכנות אלו. באחריותם של המטיילים לוודא כי קיבלו את כל המידע הדרוש להם לפני היציאה לטיול באשר לאלו וכמו כן לרכוש ביטוח רפואי מתאים (כגון ביטוח ספורט אקסטרים, ספורט חורף וכ”ו), המכסה את כל היעדים והפעילויות הכלולות בטיול. המצטרף לטיול מצהיר כי הוא מודע לכל הסכנות הברורות והפחות צפויות, הוא מבין את הסיכון בהשתתפות בטיול וכי הוא בלבד ישא בכל נזק שייגרם לו.

1. טיול זה הינו טיול מקצועי בדגש צילום, זה מה שמכווין אותנו כדי להשיג את הצילומים הטובים ביותר.
2. הטיסות וההגעה אינן כלולות בתוכנית. אם תרצו שנארגן לכם, עדכנו אותנו בהקדם האפשרי ונדאג לכם.
3. בהשתתפות למסע זה, המשתתפים מצהירים כי הם כשירים לצאת למסע שכזה ומבינים את השלכותיו. אם יש לכם מצב רפואי אשר עשוי
להשליך על המסע, הצלחתו או על בריאותכם – חובה עליכם לעדכן את צוות פוטוטבע לפני ההרשמה.
4. צוות פוטוטבע רשאי לבחור מי יצטרף ומי לא יצטרף למסע עם שיקוליו באשר הם. צוות פוטוטבע אינו חייב בהסבר למי שהוחלט לא לצרפו.
5. הלו”ז והפעילויות הכתובות בו נתונים לשינויים בהתאם לתנאי השטח, השלטון המקומי ודברים נוספים
6. התנאים בטיול הם ספרטניים ובסיסיים. זאת מכיוון שאנחנו באחד האיזורים הנידחים והפראיים ביותר בעולם.
7. ארוחות – יוגשו 3 ארוחות ביום (בוקר, צהריים וערב), חלק מהארוחות ייערכו בפיקניק בשטח. יש לעדכן מראש על צרכים דיאטיים מיוחדים
(צמחונים, טבעוניים, אלרגיות ורגישויות) כדי שנוכל להערך מראש עבורכם.
8 . כל הנרשמים חייבים לעשות ביטוח רפואי הכולל הטסה רפואית למהלך הטיול. זה באחריותכם הבלעדית וכדאי לעשות זאת מיד בהרשמה.
11 . כחודש וחצי לפני המסע ייערך מפגש הכנה מסודר עם רועי גליץ בו יוסבר המסלול, היעד, הלבוש וכל הלוגיסטיקות.
12 . תיאום ציפיות חשוב! צוות פוטוטבע ומארגני המסע אינם יכולים להבטיח לצפות או לצלם בעל חיים כזה או אחר. הטבע הוא פראי לחלוטין
וישנם הרבה מאוד משתנים אשר עלולים להשפיע על היכולת לעמוד במטרה זו: החל במזג אוויר ועד למצב הסלמון והדובים באיזור. איננו יכולים
לצפות או לשלוט במזג האוויר, מצב הים, מצב בעלי החיים ותקלות ״כח עליון״ אשר עלולות לצוץ במהלך המסע. כמובן שנעשה את הכל למען
הצלחת המסע ושביעות רצון המשתתפים בו.

13.יש לשים לב שהדרכון של היוצאים למסע צריך להיות במצב מושלם, בייחוד הדף עם השם. בלי קרעים ובלי קיפולים. הבדיקה בגבול הרוסי היא קפדנית מאוד

אפשרויות תשלום וביטול:
 ניתן לחלק את הסכום לתשלומים כך שעד אפריל 2019 כל התשלום יועבר במלואו.
3. ניתן לשלם באמצעות העברה בנקאית לחשבון פוטוטבע בע״מ 210210 , בנק הפועלים ( 12 ) סניף 537 . יש להעביר אישור תשלום במייל. תשלום
באשראי אינו מומלץ ויוסיף 1.5% לעלות הכללית.
4. שינויים בעלויות – פוטוטבע שומרת לעצמה את הזכות לעדכן את המחיר במידה ויחולו שינויים במיסים, או בעלויות אשר אינן קשורות בה וישפיעו
על העלות של הטיול, גם לאחר ההרשמה הסופית.
ביטול עד 01.01.2019 יניב החזר של 100% מהסכום. ביטול עד 01.03.2019 החזר 50% . לאחר מכן אין אפשרות לבטל. (פחות הוצאות גביה)
6. מומלץ לעשות ביטוח נסיעות לחו״ל הכולל ביטול עקב מצב רפואי מיד בעת ההרשמה!

רוצים לדעת עוד על המסע

קמצ׳טקההכי פראית וטהורה

 כתב וצילם: רועי גליץ

תמיד קשה להסביר היכן קמצ׳טקה נמצאת, מאחר וקשה להסביר היכן זה קצה העולם – אז להגיד מזרח סיביר זה פשוט לא מספיק. כשאני מסביר צפון מזרחית ליפן, זה קצת עוזר, וכשאני אומר שזה קרוב לאלסקה – אז אנשים מבינים שזה היכן שהעולם סוגר מעגל בין מזרח ומערב. כשהקוזאק ולדימיר אטלסוב גילה את קמצ׳טקה דרך היבשה בשנת 1697, כבר גרו שם עמים עתיקים שהם איפשהו בתפר בין אסייאתיים ואינואיטים ונקראים הצ׳וקצ׳י והקוריאק. עד שמגלה הארצות איוואן ברינג (אותו אחד שעל שמו קרויים המיצרים) גילה את קמצ׳טקה שוב ב-1740, עדיין אף מערבי לא הגיע לאיזור. במהלך 150 השנים הבאות בודדים הגיעו לאחר מסע בן למעלה מחצי שנה בארץ קשוחה ביותר כשאחוז התמותה היה גדול מנשוא. עד כדי כך, קמצ׳טקה רחוקה ומנותקת מהעולם.

רועי גליץ - קמצ'טקה

בתקופה המודרנית של המאה ה-20, קמצ׳טקה יושבה על ידי האימפריה הרוסית ובעיקר על ידי הסובייטים, אשר גילו בה עניין מיוחד עם קרבתה לארצות הברית במהלך המלחמה הקרה. כך קמצ׳טקה הפכה כולה לשטח צבאי סגור מסוף מלחמת העולם השנייה ועד להתמוטטות ברית המועצות ב-1989. בסיסים צבאיים, צוללות גרעיניות וטילי גרעין בין יבשתיים הילכו אימים על ארצות הברית. אך בזכות סגירתה של קמצ׳טקה לעולם – הטבע נשאר גולמי ופראי לחלוטין. עם שטח של 270,000 קמ״ר ואוכלוסיה של כ-320,000 תושבים שמרביתם נמצאים בעיר הבירה פטרופאבלוסק-קמצ׳טסקיה, גם כיום הטבע מצליח להישאר כמעט ללא השפעה אנושית ולשגשג ללא הפרעה.

לקמצ׳טקה הגעתי לאחר טיסה מתל-אביב למוסקבה ומשם בטיסת הפנים מהארוכות בעולם לחצי האי. כמעט 9 שעות כשאנחנו נמצאים עדיין באותה מדינה – רוסיה, וחוצים 9 איזורי זמן תוך כדי שאנו טסים כמעט מעל הקוטב הצפוני. 9 שעות נשמעות כמו טיסה ארוכה, עד שנזכרים בתקופת וולדימיר אטלסוב שהזכרתי קודם ובמסע שיכול להימשך 9 חודשים בתנאים קשוחים במיוחד, ואז הטיסה מרגישה קלילה וקצרה כמו קסם מהעתיד.

בקמצ׳טקה נמצא אחד המקומות המרתקים ביותר בעולם, זהו אגם קוריל. אגם שנוצר בתוך קלדרה של הר געש ענקי אשר התפרץ לפני כ-6400 שנה באחת ההתפרצויות הגדולות בהסטוריה האנושית. התפרצות גדולה אף יותר מזו שהתרחשה בסנטוריני והשמידה את התרבות המינואית ששלטה בים התיכון. אגם זה הוא אתר השרצת הסלמון הגדול ביותר בעולם, אחרי אלסקה.  מפטרופבלובסק-קמצ׳טסקיה, אנחנו עלינו על מסוק מי-8 וטסנו בין הרים ובתוך עמקים כשעה וחצי עד שהגענו לאגם קוריל. עכשיו, מי שמכיר את עבודתי, יודע כבר שראיתי הרבה מנפלאות העולם והגעתי לקצוותיו המרתקים ביותר, ועדיין עוד לא ראיתי מקום מופלא ומרשים כמו קמצ׳טקה.

רועי גליץ - קמצ'טקה

באגם קוריל, המסוק שלנו נחת והתחלנו את ההרפתקה. בזכות אישורים מיוחדים, הגענו בסירות לאיזור שפך הנהרות המובילים את הסלמון במרוצה האחרונה בחייו – אל אתרי ההשרצה. ובנקודות אלו פגשנו את הדובים החומים של קמצ׳טקה. אלו דובים גדולים ומרשימים אשר סועדים את נפשם בסלמון המזין ומלא השומן. כל דב זולל כ-30-40 דגי סלמון ביום, מגדילים את מאגרי השומן לקראת שנת החורף הקרבה. כל כך הרבה דובים במקום אחד זה בהחלט מחזה נדיר ועוצמתי והדובים מבססים להם היררכיה המושתתת על גודל הדובים. הם נאבקים על המקומות הטובים ביותר של הנהר, הנקודות בהם המים רדודים וצלולים והכי קל לתפוס את הסלמון.

ריצה מהירה, שפריץ של מים והדב מרים את ראשו כשסלמון ורוד, גדול ומרשים מתפתל את פיתוליו האחרונים בטרם ייעלם לו אל תוך קיבתו של הדב. עם ריכוז הדובים והסלמון הנוכחי, המחזה הזה חוזר על עצמו כמעט כל דקה. אני יושב על גדת הנהר ומתבונן מרותק. משתדל לתפוס כל רגע בעיניים, בלב וכמובן בעדשת המצלמה. אימהות עם גורים מתגוננות אל מול הזכרים הגדולים, הגורים רצים ומשחקים בזמן שאמא צדה דגים והזכרים הגדולים עסוקים בהבטחת הדומיננטיות שלהם. ופתאום, כל הדובים יוצאים מהמים. לא הבנתי מה קרה בתחילה, עד שמאחורי עיקול הנהר הופיע לו דוב זכר גדול ומרשים במיוחד – זהו דוב האלפא. אימתם של כל הדובים האחרים וזה שמקבל לא פינה קטנה – אלא את כל הנהר לרשותו. התנהגות הדובים בהחלט מרשימה ומצליחה להפתיע אותי ללא הפסקה.

לאחר ארבעה ימים מלאי אקשן יחד עם הדובים של אגם קוריל, הגיע המסוק שלנו לאסוף אותנו להרפתקה הבאה – שייט בקטאמרן לחופי קמצ׳טקה עד למפרץ רוסקאיה. הפלגה של יומיים מול הפיורדים המרשימים ולצד אריות ים, לווייתני אורקה ומיליוני ציפורים. הרי הגעש של קמצ׳טקה מיתמרים מעל הנוף ומזכירים שאנחנו נמצאים באחד האיזורים הכי פעילים של טבעת האש המקיפה את האוקייאנוס השקט. כ-300 הרי געש נמצאים בקמצ׳טקה ומתוכם 29 הרי געש פעילים. עובדה שנכיר מקרוב בימים הבאים – שכן זו ההרפתקה הבאה שממתינה לנו.

נסענו על משאית קמאז 6×6 לכיוון הר הגעש מוטנובסקי. הדרך הקשוחה מזכירה את משמעות הנסיעה היבשתית, ללא מסוקים או סירות וכי אנחנו עדיין בארץ בראשית. שעות של נסיעה עם תצפיות נוף עוצרות נשימה, עוזרות להבין שאי אפשר לבקר בקמצ׳טקה בלי לחוות את העוצמה של טיפוס על הרי הגעש הקדומים הללו. כשהגענו לתחתית הר הגעש מוטנובסקי, גילינו הפתעה נעימה בדמות מערות שלג ענקיות למרגלותיו, נהר זורם בתחתית המערה ומזכיר לנו כי המערה הזו מפשירה בקצב מהיר. יצאנו והתחלנו לטפס על הר הגעש, הליכה נעימה ומהנה של בערך שעתיים מהנקודה הגבוהה בה כבר היינו ועד ללועו הפעיל ומלא הארומה הגופריתית. לבה זורמת לא ראינו שם, אבל בהחלט צפינו מקרוב בתזכורות כי היא לא רחוקה מתחת לרגלינו: בורות בוץ מבעבע, פתחי איוורור של גופרית מצחינה ואדי מים הנפלטים ללא הפסקה.

הזמן בקמצ׳טקה הוא גמיש ביותר. באיזורי הטבע הוא נעצר מלכת ונמצא עדיין אלפי שנה בעבר וללא מגע אדם כלל. באיזורים העירוניים, אנחנו מרגישים כאילו שאנחנו חזרנו 50 שנים אחורה בזמן לאימפריה הסובייטית, עם הבניינים, הרכבים והאנשים. ואפילו בטיסה חזרה לציווילזציה הזמן שיחק איתנו בתעלולים כשהמראנו מקמצ׳טקה ב-12:45 בצהריים ונחתנו במוסקבה ב-12:30, כלומר נחתנו רבע שעה לפני שהמראנו, בזכות העובדה שחזרנו 9 איזורי זמן באיזור הקרוב לקוטב.

רועי גליץ - קמצ'טקה

התאהבתי בקמצ׳טקה ובעוצמה הטהורה והפראית שלה. הרפתקה רודפת הרפתקה והמצלמה שלי לא מפסיקה לרשום את הרגעים והלב לא נרגע מפעימותיו המהירות. בקמצ׳טקה ביקרתי עם קבוצה שהדרכתי במסע פוטוטבע, וכדי להמחיש עד כמה התאהבתי – כל שנה אני  מבקר בקמצ׳טקה עם 4 קבוצות של מטיילים הרפתקנים שרוצים לחוות את הטבע הכי חזק וטהור בעולם

רועי גליץ הוא צלם טבע מהמובילים בארץ ובעולם ומדריך מסעות הרפתקניים בחברת פוטוטבע.  info@phototeva.co.il.

רוצים לנסוע עם רועי לקמצ’טקה? לחצו כאן

.רועי גליץ - קמצ'טקהרועי גליץ - קמצ'טקה

יום 1: המסע מתחיל  
יתכנו שינויים במסלול הטיול
ממריאים וטסים דרך מוסקבה לקמצ׳טקה. מדובר ב 4-
שעות טיסה עד למוסקבה ואז עוד 8 שעות טיסה עד
לבירת קמצ׳טקה, העיר פטרופבלובסק-קמצ׳יטסקיה

יום 2: הגעה, התכנסות והתארגנות

היום נתכנס בעיר הבירה של קמצ׳טקה, ובעצם העיר
הגדולה היחידה בכל חצי האי. אחרי שנתארגן, אנחנו ניסע
עם אוטובוס לכפר פאראטונקה להצטיידות והתארגנות.
נעבור תדריכים חשובים עם המדריכים המקומיים שלנו
ונתארגן לשנת לילה טובה. לינה: מלון בפרטונקה

יום 3:ההרפתקה עם הדובים מתחילה!

ההרפתקה עם הדובים מתחילה!

נטוס במסוק רוסי לאגם קוריל – אחד מהשיאים של המסע שלנו!

זהו בית הגידול מהגדולים בעולם של דגי סלמון ובעקבותיהם
מגיעים המוני דובים חומים גדולים עם גורים לסעוד
ולהעלות במשקל לפני החורף הקשה שצפוי להם.
מהמחנה שלנו כבר באותו היום אנחנו נצא לסיורי הליכה
עם מדריכים מקומיים ונצלם את הדובים עד השקיעה.
לינה: מחנה באגם קוריל.

יום 4 -גן עדן של דובים!

השכמה וארוחת בוקר לפני הזריחה כדי להגיע לאיזור
הצילומים שלנו ממש בזריחה לתמונות הטובות ביותר.
בהמשך היום נמשיך בצילומים של הדובים עם הגורים
שלהם. צילומים עד השקיעה, ארוחות צהריים יוגשו
כפיקניק בשטח. בסוף היום נערוך ביקורת עבודות ועצות
לשיפור למחרת. לינה: מחנה באגם קוריל.

יום 5 – עוד יום עם הדובים


השכמה מוקדמת לעוד צילומים בזריחה וכמובן יום שלם
של צילומים באגם עם הדובים. ארוחת צהריים בשטח עם
פיקניק ונמשיך עם צילומים עד לקראת השקיעה ונחזור
חזרה למחנה שלנו לפריקת הכרטיסים ושיחת סיכום יום
עם טיפים להמשך. לינה: מחנה באגם קוריל.

יום 6 – יום אחרון עם הדובים


יום נוסף של השכמה לפני הזריחה. הפעם באזור אחר
באגם ונצלם הזדמנויות נוספות בשטח עם הדובים
המופלאים האלו. אחר הצהריים נעלה על המסוק ונטוס חזרה לפרטונקה.
לינה: מלון בפרטונקה.

יום 7 -שייט מיוחד ובלעדי למפרץ רוסקאיה


נגיע למפרץ ונעלה על הקטמרן סירה שלנו לשייט ייחודי
דרך מפרץ אבאצ׳ה אל מפרץ רוסקאיה הציורי. בשייט
אנחנו מתכננים לצלם לווייתנים, אורקות, כלבי ים ואינספור
עופות מים. את הלילה נבלה תחת שמיים עמוסי כוכבים על כלי השייט. זאת כדי לקום עם זריחה ולהיות כבר באמצע האקשן עם בעלי החיים ולא לבזבז זמן בהגעה מהמלון
לינה: על סירה

יום 8 – זריחה במפרץ רוסקאיה!  


השכמה מוקדמת לצילומי זריחה של מושבות כלבי הים
ובעלי החיים הימיים שבמפרץ. הזדמנות נדירה ביותר
להיות בשיא האקשן של הבוקר והזדמנויות צילום מיוחדות.
בהמשך היום נתחיל בהפלגה חזרה ונחפש פאפינים,
לווייתנים ואורקות נוספים לצילומים. בערב נחזור למלון
שלנו בפרטונקה. לינה: מלון בפרטונקה.

יום 9 -הר הגעש מוטנובסקי!


אחרי ארוחת בוקר, הרפתקה נוספת מחכה לנו. נצא אל הנוף הפראי של קמצ’טקה, לכיוון הר הגעש מוטנובסקי ( 80 ק״מ) המסע יאפשר לנו להיחשף לנוף המרהיב והבראשיתי של קמצטקה ונישן במחנה בהר עצמו. לינה: מוטנובסקי

יום 10 – לוע הר הגעש מוטנובסקי

נצא בהליכה אל המכתש של הר הגעש הפעיל (בערך 3-4
שעות הליכה) כשנאכל בדרך ארוחת צהריים. נרד אל לוע
הר הגעש להזדמנויות צילומיות נדירות של בורות גופרית,
בוץ מבעבע ונוף עוצר נשימה. אחר הצהריים נצא עם כלי
הרכב חזרה דרך מפלים בגובה 80 מטרים לצילומים. לינה:
מלון בפרטונקה.

יום 11 -מעבר ההרים אוואצ׳ינסקי

נצא לכיוון צפון-מזרח אל הטבע הפראי
אל הר הגעש אוואצ׳ינסקי, איזור מרהיב הנמצא בלב
שמורת טבע המפורסמת בשועלים, נברנים ונופים
מדהימים.

יום 12 -מסכמים את המסע לקמצ׳טקה

בבוקר נערוך שיחות סיכום וניפרד מהצוות המקומי שלנו.
נצא בצהריים בטיסה חזרה הביתה דרך מוסקבה ונחזור
חזרה הביתה לישראל עם המון חוויות מדהימות וצילומים
עוצרי נשימה! אחד הדברים המדהימים הוא שאנחנו
ממריאים ב 12:45- בצהריים מקמצ׳טקה ונוחתים ב 12:30-
במוסקבה, כלומר 15 דקות לפני שהמראנו! זאת בזכות
האיזור הצפוני והעובדה שישנם הרבה איזורי זמן צפופים.

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

מיקום

מזרח סיביר

טמפרטורה בעונה בה נבקר

15 C

מועד יציאה

יעודכן בקרוב

הדרכה

צוות צלמי הטבע של פוטוטבע וצוות מקומי

  עלות הרשמה מוקדמת 

תעודכן בקרוב

Design Style Switcher