Madagascar

מסע צילום במדגסקר 
גן העדן האחרון של אפריקה

מסע צילום טבע מעמיק אל אחד האיים הקסומים והמסורתיים בעולם – מדגסקר. לאור בידודו במשך 65 מיליוני שנים, התפתחו בו צורות חיים שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר ורבים מבעלי החיים החיים בו נמצאים בסכנת הכחדה חמורה.
המסע שלנו כולל את הנקודות החשובות והחזקות ביותר בעולם הטבע של האי.נטייל בין השאר ב
פארק הלאומי אנדאסיבה, מקום מושבם של 11 מיני למורים,לטאות קמיליון צבעוניות ואינספור ציפורים. נגיע אל מורונדבה, בה נצלם את עצי הבאובב המרהיבים בזריחה, ניסע בינות נופים מרהיבים, שכוללים שדות אורז יפיפיים, רכסי הרים, וביקור בכפרים המקומיים שנראה לאורך הדרך

7.8.23-19.8.23 | עם צלמת הטבע אלינור רוייזמן | €6650

מסע עומק

מסע עומק אל אי הלמורים

הדרכת צילום

הדרכת  צילום אישית ובעברית

טיסות כלולות

טיסות בינלאומיות ופנימיות כלולות בחבילה

מסלול הטיול:

7.8.23 – יום 1 לטיול | Antananarivo – Andasibe national park

לאחר נחיתה בבירת מדגסקר, אנטננריבו, נעבור קבלת פנים חמה מהמדריך המקומי שיפגוש אותנו בשדה התעופה, לאחר שנחלוץ קצת שרירים נתחיל בנסיעה של כ5 שעות לעבר היעד הראשון שלנו – שמורת הטבע Andasibe . שמורת טבע זו בגודל של 155 קמ”ר, שמורה ייחודית זו מהווה בית ל11 מיני למורים שונים, וכולל מגוון ביולוגי עצום של בע”ח וצמחים אנדמיים שחלקם בסכנת הכחדה. בהתאם לשעה בה נגיע, נצא לטיול באזור השמורה שכוללת יער גשם מרהיב ביופיו.

לינה: Vakona Forest lodge או לודג’ דומה

8.8.23 – יום 2 לטיול | | Andasibe national park

נצא ליום שכולו בשמורת הטבע המדהימה Andasibe , בשמורה אנחנו מקווים לפגוש מינים רבים של למורים, לטאות קמיליון מדהימות וצבעוניות (באי מדגסקר מצוי המגוון הרחב ביותר של מיני זיקיות), וכמובן ציפורים. יחד עם מדריך מקומי מומחה לאזור נחפש את בע”ח האנדמיים וננסה לפגוש בין היתר ב: Diademed sifaka, balck and white ruffed lemurs ועוד.

לינה: Vakona Forest lodge או לודג’ דומה

9.8.23 – יום 3 לטיול | Andasibe national park

לאחר ארוחת הבוקר נצא שוב לשמורת הטבע Andasibe כשהפעם נחקור אזור אחר בשמורה במטרה לאתר את הלמור הגדול ביותר שחי במדגסקר ונקרא Indri . כמובן שלאורך היום נפגוש המון צמחים ובע”ח נוספים שאנדמיים לאי מדגסקר.

לינה: Vakona Forest lodge או לודג’ דומה

10.8.23 – יום 4 לטיול | Andasibe national park – Antsirabe

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון היעד הבא שלנו, העיר אנטסיראבה, העיר השלישית בגודלה במדגסקר. העיר ממוקמת כ167 ק”מ דרומית לעיר הבירה אנטננריבו, והיא נמצאת על רכס הרים בגובה 1500 מטר מעל גובה פני הים. העיר ידועה במעיינות החמים והמינרליים שנמצאים בה . לאורך הנסיעה הארוכה שאורכת כ8 שעות נעשה מספר עצירות באזורי נוף שכוללים שדות אורז יפיפיים, רכסי הרים, ואם הזמן יאפשר לנו נבקר בכפרים המקומיים שנראה לאורך הדרך.

לינה:  Arotel או לודג’ דומה

 11.8.23 – יום 5 לטיול | Antsirabe – Morondava

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור קצר בעיר אנטסיראבה, מיד לאחר מכן נמשיך בנסיעה לכיוון מורונדבה, עיר חוף באזור מערב מדגסקר ואחד המקומות היותר פוטוגניים שיש וידועה בעצי הבאובב העצומים שלה.  לאורך הנסיעה שאורכת כ9 שעות, נראה שינויים רבים בתנאי הנוף שיהפכו בהדרגה לסוואנה, אם הזמן יאפשר לנו נעצור להפסקות התרעננות בין הכפרים  וצילומי נוף. אנחנו צפויים להגיע אחר הצהריים אל המלון שלנו.

לינה: Palissandre Cote Ouest או לודג’ דומה.

 

12.8.23  – יום 6 לטיול | Morondava – Kirindy reserve

נצא לפנות בוקר אל עבר עצי הבאובב המרהיבים במטרה לצלם אותם באור הרך של הזריחה, לאחר מכן נמשיך בנסיעה של כשעתיים אל עבר שמורת הטבע Kirindy , שמורת הטבע נמצאת כ50 ק”מ צפונית מזרחית לעיר מורונדבה. שמורת הטבע היא בית למגוון רחב של בע”ח וצמחים אנדמיים, החל מלמורים, ציפורים ועד זיקיות וזוחלים רבים. גודל השמורה כ125 קמ”ר. אוכלוסיית בע”ח שחיים בשמורה כוללת מעל 65 מינים שונים של זוחלים ודו חיים, 55 מיני ציפורים ו31 מיני יונקים. רוב מיני הלמורים שחיים בשמורת הטבע הם אנדמיים ורבים מהם נמצאים בסכנת הכחדה. גודל הלמורים משתנה מאוד ונע בין 200 גרם ועד מינים שמגיעים ל7 ק”ג, יש שני מינים שחיים בלעדית באזור זה. בין היתר אפשר לצפות בשמורת הטבע בלמור ברטה עכברי, שהוא הפרימט הקטן ביותר בעולם, למור זה נפוץ רק באזור קטן ביער קירינדי והוא מצוי בסכנת הכחדה חמורה. בנוסף בשמורה אם יהיה לנו מזל נזכה לראות את הפוסה, טורף העל שחי במדגסקר. הוא הטורף היחידי שיכול לצוד כל פרט בוגר, מכל מין של הקיפופים החיים באי.

לינה: Relais du Kirindy או לודג’ דומה

13.8.23 – יום 7 לטיול | – Morondava Kirindy reserve

נמשיך במסע שלנו בשמורת הטבע Kirindy , לאחר מכן בשעות הצהריים המוקדמות נצא לנסיעה של כשעתיים חזרה אל עבר העיר מורונדבה, במטרה להמשיך לשדה התעופה המקומי ולעלות לטיסה פנימית שאורכת כשעה שתיקח אותנו חזרה אל עיר הבירה של מדגסקר, אנטננריבו. שם נעביר את הלילה כדי שלמחרת בבוקר נוכל לצאת מוקדם לטיסה הפנימית הבאה שלנו.

לינה: Radisson Blu Hotel או לודג’ דומה.

 

14.8.23  יום 8 לטיול | Berenty reserve Antananarivo – Fort Dauphin

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא אל טיסה פנימית שאורכת כשעתיים, הטיסה תביא אותנו לFort dauphin , עיר באזור הדרום מזרחי של האי מדגסקר. לאחר הנחיתה נמשיך בנסיעה של כ4 שעות, אל היעד שלנו – שמורת הטבע Berenty . מדובר בשמורה פרטית שנמצאת באזור דרום מדגסקר, חוקרים רבים ביצעו בשמורה מחקרים כדי ללמוד עוד על אוכלוסיית הלמורים הרבים שחיים בה. בשמורה אפשר לראות ציפורים אנדמיים למדגסקר,  זוחלים ו6 סוגי למורים שניתן למצוא בשמורת הטבע הזו.

לינה : Berenty lodge או לודג’ דומה

15.8.23 – יום 9 לטיול | Berenty reserve

יום נוסף בשמורת הטבע Berenty, גן עדן לצלמים. היתרון הגדול הוא שעקב מיעוט טורפים אוכלוסיית הלמורים רבה והם לרוב מתקרבים יחסית לבני האדם ולא חוששים, מה שמאפשר יצירתיות רבה לצלמי טבע ומגוון אינסופי של הזדמנויות צילום מרתקות.

לינה : Berenty lodge או לודג’ דומה

 

16.8.23 – יום 10 לטיול | Berenty reserve – Fort Dauphin

נמשיך צילומים בשמורת הטבע בשעות הבוקר, בצהריים נצא לנסיעה שאורכת כ4 שעות לכיוון היעד הבא שלנו Fort Dauphin שם נעביר את הלילה.

לינה: Croix du sud או לודג’ דומה

 

17.8.23  יום 11 לטיול | Fort Dauphin – Antananarivo

לאחר ארוחת בוקר נצא אל שדה התעופה המקומי כדי לחזור לעיר הבירה של מדגסקר, אנטננריבו, טיסה פנימית זו אורכת כשעתיים, ואנחנו צפויים להגיע בשעות הבוקר המאוחרות. לאחר מכן נצא לביקור בפארק למורים שממוקם כ25 ק”מ מעיר הבירה, פארק זה אינו גן חיות אלא שמורה קטנה שנועדה לשימור ועידוד רבייה. בפארק חיים 7 מיני למורים שונים בחופשיות בשטח של כ5 דונם.

לינה: Radisson Blu Hotel או לודג’ דומה.

 

18.8.23 – יום 12 לטיול | Antananarivo – Fly home

לאחר ארוחת בוקר ומנוחה נצא אל שדה התעופה כדי לתפוס את הטיסה הבינלאומית שלנו חזרה לאדיס אבבה ומשם לישראל.

7.8.23-19.8.23 | 6650 € לאדם בחדר זוגי
תוספת שדרוג לחדר יחיד – 890€
המסע כולל

טיסות בינלאומיות

טיסות בינלאומיות מישראל

טיסות פנימיות

טיסות פנימיות – חסכון אדיר בזמן

מלונות

מלונות ברמה טובה

פנסיון מלא

פנסיון מלא. בהתאם לשעת נחיתה והמראה

כניסות לשמורות

כל הכניסות לשמורות ומסים

הדרכת צילום

הדרכת צילום אישית ובעברית

לא כולל

  • ויזה במידה וידרש
  • הוצאות אישיות: כביסה, אלכוהול, מזכרות וכ”ו
  • טיפ לנותני השירות והמדריכים
  • כל מה שלא מצוין בסעיף כולל

לוח טיסות

טיסה היוצאת בתאריך 7.8.23 בשעה 01:00 לפנות בוקר, מישראל לאדיס אבבה. נחיתה באדיס אבבה בשעה 5:20 בבוקר.

טיסת המשך יוצאת בתאריך 7.8.23 בשעה 8:50 בבוקר, נחיתה במדגסקר בשדה התעופה איואטו, בשעה 13:40 בצהריים.

טיסת חזור יוצאת בתאריך 18.8.23 בשעה 14:40 אחר הצהריים משדה התעופה במדגסקר משדה התעופה איואטו, הטיסה נוחתת באדיס אבבה בשעה 19:20 בערב.

טיסת המשך יוצאת בתאריך 18.8.23 בשעה 23:55 בלילה, נוחתים בארץ בשעה 4:00 לפנות בוקר בתאריך 19.8.23

עלות ללא טיסות  – זיכוי של 1234 יורו

על המדריכה  – אלינור רוייזמן

צלמת עטורת פרסים ומדריכת צילום בכירה. מומחית בתיעוד בעלי חיים והקשר המיוחד שיש להם לבני האדם. עבודותיה התפרסמו במגזינים ובערוצי תקשורת בארץ ובעולם. בשנת 2018 זכתה במקום הראשון בתחרות הגדולה ביותר בעולם לצילום כלבים. מובילת מסעות פוטוטבע לאפריקה. סטודנטית לוטרינריה בפקולטה ברחובות

 

משפחת פוטוטבע

צוות של יותר משלושים מדריכים מומחים, אנו עובדים עם הספקים הטובים והבטוחים ביותר בתחומם בכל מדינה עם דגש גדול על ספקים ירוקים. כל טיול נבחר בקפידה ונבנה עם אנשי מקצוע מומחים  (צלמים, ביולוגים, זיאולוגים, אנתרופולוגים ועוד) , ארגון לוגיסטי ברמה הגבוהה ביותר ומעל הכל – צוות מקצועי שילווה אתכם בכל רגע על מנת להעניק לכם את השירות הטוב ביותר. אנחנו מזמינים אתכם למסע הבא שלכם – מסע חוויתי, מיוחד, מסעיר –  שישאר אתכם  הרבה אחרי שתחזרו הביתה.

תנאים כלליים - חשוב לקרוא

העברה בנקאית/ כרטיס אשראי.
פרטי העברה: פוטוטבע בע”מ | בנק הפועלים | סניף 537 | חשבון 210210
בעת הרישום: יש להסדיר תשלום בגובה 30% מ עלות הטיולעד 15.5.23 יש להסדיר תשלום בגובה 50% מ עלות הטיול
עד ה 15.6.2023 יש להסדיר תשלום מלא.סכום החיוב יעשה בשקלים (או במט”ח בכפוף לאישור) על פי שער העברות והמחאות ביום שקדם ליום תחשיב התשלום. (אמריקן אקספרס או כרטיס תייר בתוספת של עמלת אשראי)
מרגע ההרשמה ועד ה 25.3.2023- 30 אחוז דמי ביטול.
מה26.3.2023  ועד ה 15.4.2023 – 40 אחוז דמי ביטול
מה16.4.2023 ועד 15.5.2023 – 50 אחוז דמי ביטוללאחר ה 16.5.2023 לא יתאפשר החזר
אנו ממליצים בחום לרכוש בעת ההזמנה ביטוח שיכול לכסות אתכם במקרה של ביטול לא צפוי

 

 

 ביטוח רפואי וביטוח נסיעות: מוסכם וידוע כי פוטוטבע אינה מבטחת או מספקת כל כיסוי ביטוחי ולא תישא באחריות לשום נזק הנגרם למטיילים או לציוד שלהם. באחריות המזמין והמטיילים לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה ומורחבת המתאימה לכל פעילויות הטיול, הרגילה והאתגרית הצפויה במסע, לרבות כיסוי לתאונות והטסה רפואית. האחריות לרכישת הכיסוי הביטוחי הנדרש חלה על המטיילים.

הכנות נדרשות: כבכל נסיעה, נדרשות הכנות רפואיות מסוימות, כגון חיסונים ותרופות. באחריותם הבלעדית של המטיילים לקבל את המידע הנדרש להם ולהיערך להכנות אלו טרום ההרשמה. מחובתו של כל נוסע לבדוק באופן אישי אילו חיסונים נדרשים ואילו תרופות ופריטים מותר להכניס למדינות היעד (פוטוטבע מנועה מלתת כל המלצה רפואית אישית). על חיסונים יש לבדוק באתר האינטרנט של משרד הבריאות           כמו כן, תדריך למרפאות יוצאים לחו”ל (יש לבדוק האם יש עדכונים נוספים).  מדינות יעד מסוכנות ניתן לבדוק באתר האינטרנט של המטה לביטחון לאומי. יש להצטייד בדרכון לתוקף לפחות לחצי שנה קדימה (ממועד יציאת המסע) + שני דפים ריקים. הרשויות המקומיות עלולות לדרוש מכם להציג בדיקת קורונה שלילית ואו תעודת התחסנות כתנאי כניסה למדינה. כמו כן, באחריות המטיילים לוודא את תנאי הכניסה למדינה ולדאוג להסדרת כל המסמכים הנדרשים לכך. פוטוטבע לא תוכל לשאת באחריות לסירוב כניסה מסיבה זו או אחרת.

סיכונים: כבכל טיול, על אחת כמה וכמה ליעדים מרוחקים, כאלו בהן שירותי התיירות, החילוץ, הפינוי והרפואה הינם מרוחקים או שאינם ברמה מערבית אלא ברמה הנחותה ביותר, או כאשר מדובר בפעילויות בהן יש סיכון, ישנן תקלות וסכנות שבדרך: מזג אוויר קיצוני, תשתית גרועה, בעלי חיים מסוכנים וגם תקלות העלולות להתרחש במקומות וזמנים לא צפויים. המסע אליו אתה עומדת להירשם כולל פעילויות אתגריות שונות. לרבות אך לא מוגבל ל: תשתיות גרועות, ריחוק ממרכזי רפואה וסיוע, קרבה לבעלי חיים, תנאי מזג אוויר קיצוניים וכ”ו. כפי שניתן לצפות במסע  שיכול להיות מסוכן, להוביל לפציעות ואף חמור מכך וחשוב להיות מודע לסכנות אלו. בעצם הרשמתו של אדם למסע פוטוטבע, הוא למעשה מצהיר כי הוא מבין את הפעילויות והסכנות הגלומות במסע הספציפי אליו נרשם והוא מצהיר כי הוא כשיר מבחינה בריאותית ונפשית. במידה ולמשתתף ישנה בעיה העלולה להפריע או למנוע ממנו מלהשתתף בפעילויות הטיול השונות, באחריותו לעדכן את החברה והמדריך לפני ההרשמה למסע. במקרים מסוימים, יידרש אישור רפואי מהרופא המטפל להשתתפות בטיול.

משקל תיק יד שמותר לנשיאה בטיסות הפנימיות הוא 5 ק”ג, הזה לא כולל מצלמות ולפטופים שיכולים לשקול יותר אבל כאמור אם תיקי צילום יהיו מאוד כבדים יתכן והמטיילים ידרשו לשלם אובר וויט.

כל המלונות כוללים שירותים ומקלחת בחדר, אולם יש לקחת בחשבון שחלק מהמלונות ברמה בסיסית יחסית אולם הם כולם מציעים רמה טובה ונקייה, אבל חשובה לדעת –  מדגסקר זה אי מבודד ומאוד ייחודי ומגוון המלונות הקיימים בחלק מהשמורות מאוד דל. יש לקחת בחשבון שיתכן חוסר WIFI ובחלק מהמלונות החשמל מתבסס על גנרטורים שפועלים לאורך הלילה ולכן עלולות להיות הפסקות בחשמל.

הטיול כולל בין היתר גם הליכה ולא רק נסיעה ולכן חשוב שהמטיילים יהיו במצב גופני בריא


פוטוטבע תעשה ככל שביכולתה על מנת לקיים את המסע כמתכונן. אך יתכנו שינויים בתוכנית ו או בתאריכי המסע בגלל דברים שעליהם אין לפוטוטבע שליטה. לרבות, אך לא מוגבל למזג אוויר, תקלות טכניות, סגירת גבולות או נמלים וכ”ו.  ביטול שירות כלשהו אינו מהווה עילה לביטול יתר השירותים ואינו מהווה עילה להשבה ו/או פיצוי בגין שירותים שנרכשו ע”י המזמין ו/או הנוסע בנפרד מהשירות שנרכש מאת החברה ונדחה מסיבות שאינן תלויות בחברה כגון כוח עליון. אנו כמובן נעשה מאמץ לפעול לפי הלו”ז שפורסם אך יתכנו בו שינויים מסיבות שונות. סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ”י החלטת המדריכים ולפי שיקול דעתם המקצועי עקב אילוצים שונים.

הגבלת משקל בטיסה הפנימית: עד 20 קילו

יציאת הטיול מותנת במינימום משתתפים. מספר המדריכים ייקבע לפי כמות המטיילים. במקרים חריגים ביותר זהות המדריכים עלולה להשתנות לפני הטיול. צוות ההדרכה המקומי דובר אנגלית.

לא ניתן להבטיח את התנהגויות בעלי חיים, מרחק הצפייה בהם או הצפייה בכלל.  במקרים בהם יש סתירה בין הכתוב באתר החברה ואו במסמכים שיווקיים אחרים שנשלחו ו או בכל מקום אחר, המידע המופיע בטופס ההרשמה, הוא הקובע. פוטוטבע רשאית לבטל את הטיול בכל שלב תוך השבת התמורה.

חשוב לקרוא את התנאים הכלליים לכלל הטיולים כאן

Design Style Switcher