טנזניה - ספארי צלמים

גן עדן לאוהבי טבע ובעלי חיים!

 טיול ספארי בפסח לטנזניה 
בתקופת הנדידה הגדולה

 הצטרפו אלינו לספארי עומק אל לב השמורות הכי פראיות של טנזניה: נדוטו, נגורו-נגורו וכמובן הסרנגטי. אנחנו נגיע לשם בתקופה הטובה ביותר בלוח השנה של הטבע – תקופת הנדידה הגדולה.
בה עדרי ענק נודדים ימלאו את המרחבים העצומים של הסוואנה, מאופק לאופק. מהצד השני, יחכו הטורפים, ש להם בדיוק בעונה זו של השנה יש גורים רכים לדאוג ולטפל בהם.
כל זה בתפאורה הכי מדהימה שיש- שקיעה באינסוף גוונים, טבע בראשיתי, לילה ושמיים עמוסי כוכבים ולינה בלודג’ באמצע הסוואנה.

הזדמנות נדירה לחזות במעגל החיים המופלא של הטבע. נראה (ונצלם) את מגוון בעלי החיים העצום של הסוואנות, כמו: פילים, קרנפים, נמרים, צ’יטות, אריות, תאו אפריקאי, גנו, זברות, ג’ירפות, אנטילופות, היפופוטמים, תנינים, אינספור עופות מזנים שונים ועוד ועוד.

23.4.24-2.5.24 | 6580$ | 8 ימים
בקבוצה קטנה והדרכה אישית | מדריכה אלינור רוייזמן

                                  

עיקרי המסע

ספארי עומק בשמורות הכי חזקות של טנזניה בתקופת הנדידה הגדולה:
נדוטו – ממלכת הצ’יטות
מכתש נגורו-נגורו
ואם כל השמורות, הסרנגטי. 

הכי הרבה זמן עם בעלי החיים

אנו יוצאים בקבוצה קטנה ואינטימית. המשמעות של כמות משתתפים קטנה היא הדרכה משמעותית יותר, זמן ארוך עם בעליי החיים, קרבה גדולה יותר והזדמנויות צילום חזקות יותר. כמו גם, מסלול אפקטיבי שבנוי על פי המיקומים הכי חזקים של בעלי החיים, ניצול מושכל של שעות וזווית האור לצילום, ריינג’רים שבחרנו באופן ספציפי

הכי נוח ומפנק

לא חסכנו בכלום. לקחנו מלונות ולודג’ים ברמה פשוט מצויינת, 4 משתתפים בג’יפ של שמונה לנוחות מירבית, כדי ש לכם תהיה חוויה אפריקאית קלה, נוחה ומפנקת

יום 1: הגעה – קלימנג’רו

עם הנחיתה נעלה על הג’יפים המקומיים ונסע אל הלודג’ המפנק שלנו. נגיע בסביבות אחר הצהריים ללודג, בערב לאחר ארוחת ערב ומנוחה קלה, נתכונן לימים הקרובים בשיחה על טכניקות צילום בעלי החיים.

לינה : Marera Valley Lodge או דומה

יום 2: חמשת הגדולים במכתש נגורו – נגורו

היום ניסע אל אחד מפלאי הטבע של אפריקה – מכתש נגורונגורו, שם תהיה לכם הזדמנות לראות את חמשת הגדולים של אפריקה: אריה, נמר, קרנף שחור, פיל  אפריקאי ותאו אפריקאי.

לפני יותר ממיליון שנים, מכתש נגורונגורו של היום, שהוא לוע הר הגעש הלא פעיל הגדול בעולם, היה בעבר בין ההרים הגבוהים באפריקה לפני שכוחות געשיים עשו את דרכם להטביעו באופן דרמטי. הנוף הירוק שייגלה מול עניכם יקח אתכם מיליוני שנים אחורה אל תקופה בראשתית.
לקראת ערב, שהשקיעה האפריקאית תצבע את השמיים באינסוף צבעים, תהיה לכם הזדמנות לצפות בגנו, תאואים, זברות, אילנדים, צבי גרנט ותומסון, קרנפםי, אריות וכן אוכלי נבלות כמו צבועים מנומרים, תנים ועוד,

לינה: Ngorongoro Serena Lodge FB או דומה

יום 3: שמורת נדוטו – ממלכת הצ’יטות

לפנינו ספארי מרגש בשמורת נדוטו, הנחשבת לאחת השמורות היפות והמגוונות ביותר בעולם הטבע וידועה כמקום מושבם של קהילת צ’טות מרהיבות.
נעקוב אחר הצ’יטות ונוכל לתעד מגוון פעילויות כגון: ציד, משחק, טיפול בגורים ועוד.
כמו כן, כאן נוכל לצפות בנדידה הגדולה במלוא הדרה, שאינסוף עדרים עם גוריהם הרכים עוברים את הסוואנה, והטורפים והטורפות שמחכים להם בעשב.

לינה Lake Masek Tented Lodge  או דומה

יום 4: שמורת נדוטו – בעקבות הנדידה הגדולה

לאחר א. בוקר מוקדמת, נצא ליום ספארי שלם בשמורת נדוטו הקסומה. זה מקום שהטבע פראי ביותר במאבק לחיים ולמוות. עם שעת צהריים, המדריך שלכם ימצא לכם את הנקודה המושלמת לארוחה נפלאה באמצע הסוואנה האפריקאית.

נמשיך לכיוון אגם נדוטו, אשר מושך אליו חיות מכל הסביבה. אזור המאכלס פילים, זברות, גנו וכמובן החתולים הטורפים. עם רדת החשכה נחזור ללודג המפנק שלנו.

לינה Lake Masek Tented Lodge  או דומה

יום 5: שמורת הסרנגטי – אם כל השמורות

שמורת הטבע הידועה כאם כל השמורות, זהו אחד מרגעי השיא של המסע. בסרנגטי נוכל לפגוש מגוון עצום של בעלי חיים, בינהם אריות, נמרים, צ’יטות, זברות, ג’ירפות, אנטילופות, מגוון עצום של עופות ועוד. נטייל ונצלם עד שעות האור האחרונות והקסומות לפני שנמשיך ללודג המפנק שלנו, שממוקם ממש בלב הסרנגטי.

לינה Kubu Kubu Tented Camp או דומה

יום 6: שמורת הסרנגטי – מרכז

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא לספארי נוסף בשמורת הסרנגטי,  הפנינה של אפריקה, אחת השמורות היפות ביותר בעולם שם נמצא המגוון העשיר ביותר של חיות הבר באפריקה. נתמקד היום בחלקה המרכזי, שם נוכל לפגוש מגוון חיות, מנמיות ננסיות ועד ל“חמשת הגדולים” – הפיל, הקרנף, הנמר, האריה והתאו האפריקאי.  נצפה בג’ירפות המלחכות את צמרות העצים, נתור אחר משפחות האריות, בתקווה לצפות גם בגורים צעירים. יום שלם שכולו גן עדן לאוהבי טבע.

Kubu Kubu tented camp או דומה

יום 7: יום אחרון בגן עדן של שמורת הסרנגטי – אם כל השמורות

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא ליום אחרון של סיור ספארי במה שידוע כ “גן עדן – לאוהבי צילום ובעלי חיים – שמורת הסרנגטי. עם הניסיון הרב שצברנו בימים האחרונים, ננסה לצלם היום את התמונות החזקות ביותר, תוך התחשבות בתנאי התאורה, תנועת בעלי החיים ומיקום האקשן. לאחר ארוחת צהריים נמשיך בנסיעה אל עבר Marera Valley

Marera Valley Lodge או דומה

יום 8 –  חזרה הביתה

לאחר ארוחת בוקר, נצא אל ארושה לארוחת צהריים שלאחריה ניסע אל שדה התעופה הבינלאומי של קלימנג’רו אל הטיסה לישראל. עמוסים בתמונות מרהיבות, בידע חדש ובחוויות שלא נשכח כל החיים, נשוב ארצה.

מה חושבים אלו שכבר היו איתנו בטנזניה?

היה מסע מדהים, אפילו יותר ממדהים. עבורי זו הייתה ממש התגשמות חלום ואני מחכה לרגע שתהיה לי הזדמנות למצוא ולממש חלום חדש.אני מנסה למצוא את המילים לתאר את התחושות בפנים ביום שאחרי.תכננתי לנסוע לאפריקה במשך המון זמן והיו לי חששות שאולי אני תולה יותר מדי תקוות על משהו שהוא רק בגדר חלום.אבל לא, כל מה שקיוותי לו וציפיתי לו בטיול התגשם וסיימתי את המסע עם תחושת סיפוק אדירה, ובעיקר עם הרבה טעם של עוד – לאפריקה וגם למקומות אחרים.

נועם גמבש

צילום: ירין קליין

המסע לאפריקה עבורי היה חלום ארוך שנים. קצב החיים ושלל אתגריו הפכו אותו ליעד רחוק לעתים אף מדי. הטיול לטנזניה היה מאורגן למופת החל משלב הבירוקרטיה המתישה ועד ההגעה לארץ. מקומות הלינה היו מדהימים, מיוחדים, מספקים אווירה ושירות יוצא מן הכלל. המדריכים המקומיים היו מעבר למצופה. רמת הידע, הסבלנות והאדיבות, ראוים להערכה. גם הטבע לא איכזב. ידוע כי בטיול כזה הכל יכול לקרות, אבל ניכר כי דווקא השנה הזאת של הדממת הספארי עשתה רק טוב.  זכינו בשמורות ריקות מאדם, בעלי חיים שנהנו מהשלווה וריגשו אותנו מזריחה עד שקיעה.  אמל”ק – היה טיול מדהים!!

ד”ר יערה תורן

למשובים נוספים

אין לי מילים לבטא את עוצמת החוויה שעברתי, מעל ומעבר לכל הציפיות, חוויה שאנצור אותה תמיד בליבי. המסע היה מושלם

ליאורה לווין

Photova_eng_TP

מי שמכיר אותי יודע שקשה לי להחזיק בבטן את החוויות הרגשיות שלי. ובכל זאת אני כבר שלושה ימים בארץ והרגשתי שאני צריכה לתת לחוויה הזו קצת לשקוע לא פשוט לחזור לשגרה אחרי טיול כל כך אינטנסיבי ומרגש של שמונה ימים בטנזניה.
אף פעם לא האמנתי שאמצא את עצמי במקום הזה, אפילו הצהרתי שלא אסע לשם כשהבנתי שבעלי החיים נמצאים כל כך קרוב לאדם. ובכל זאת, ברגע שנדלקתי על הרעיון לנסוע לא תיארתי לעצמי עד כמה מדהים זה יהיה.
זכיתי להיות חלק מקבוצה קטנה של שניים עשר אנשים, מגילאים שונים, רקעים שונים, ועם זאת היתה בינינו דינמיקה נפלאה. שלא יכולתי לבקש טובים מהם – צחקנו כל כך הרבה עד שכבר כאבה הבטן.
וגם היה לנו ריינג’ר מקומי  שהוא הכי אלוף שיש!  הוא הגשים את כל משאלות ליבנו לגבי מה שרצינו לראות בטנזניה, הסביר לנו על בעלי החיים , לימד אותנו לשיר בסווהילית, אנחנו לימדנו אותו קצת עברית, והוא דאג תמיד שתהיה לנו זווית טובה לצילום. הוא גם נתן לנו כמה שיעורים על סבלנות והקשבה.
החוויה הזו היתה כל כך עוצמתית, לראות את הטבע במלוא הדרו, את ההתנהגות של בעלי החיים, ללון כאורחים בתוך הסביבה שלהם , לצפות בשרשרת המזון, לחוות את צורת החיים של השבטים ששמה בפרופורציות את החיים האישיים של כל אחד מאיתנו, ואת העובדה שכדי לתקשר עם ילדים, לא צריך לדעת אף שפה.
ואחרון חביב, ירין קליין, המדריך המשובח ביותר שיש.
כל כך הרבה סבלנות, רגישות, אינטליגנציה, ומסירות בבן אדם אחד. לוקח על עצמו קבוצה של אנשים שחלקם יכולים להיות גם הסבים שלו בכזו אחריות וכריזמה, ופשוט משרה תחושת בטחון ורוגע. מעולם לא חשבתי שאמצא את עצמי בטנזניה, אבל אני כל כך שמחה ומודה על החוויה הנפלאה הזו.

שירן אלעד

Photova_eng_TP

המקומות שחווינו בטיול היו מדהימים, האנשים, החיות והנופים. התכנון היה פשוט
מושלם והמקומות בהם לנו בלילות היו מצויינים. באיזה מקום בעולם אפשר לפתוח את הדלת של החדר השכם בבוקר ובמקום לראות מכוניות, למצוא נמר שמשוטט ממש מחוץ לחדר? בקיצור , היה מסע מטורף בעיקר בזכות האנשים שהיו שותפים לו:  צוות פוטוטבע על הארגון, הרנג’רים המצויינים שנבחרו ובאופן אישי, אמיליאן הרנג’ר של הצוות שלנו שהיה פשוט מצויין, אדם כייפי , בעל חושים מדהימים שבעזרתם הצליח למצוא כל חיה נחבאת וידע אין סופי בכל הקשור לטבע וטנזניה.

סהר וזיו אורן

Photova_eng_TP

חזרנו מהטיול השלישי שלנו עם פוטוטבע. אני לא יודעת איך אתם מצליחים להתעלות על עצמכם בכל טיול. וכבר מצפה לחוויה הבאה שלנו אתכם. ( קמצ’טקה ).בדרך כלל את המחמאות מקבלים המדריכים שאיתנו ובהחלט מגיע לצוות שמאחורי הקלעים גם לקבל את הערכתנו. תודה רבה לכם 

 

אורנה ומיקי קרמזין
Photova_eng_TP

על המדריכה

אלינור רויזמן

צלמת עטורת פרסים, מדריכת צילום בכירה ולקראת סיום לימודי וטרינריה בישראל. מומחית בתיעוד בעלי חיים והקשר המיוחד שיש להם עם בני האדם. פרויקטים שצילמה בנושא התפרסמו בערוצי תקשורת מובילים בארץ ובעולם. מתמחה בהדרכת מסעות צילום לאפריקה.

עם אלינור ידריך צוות מנצח של מדריכים וריינג’רים מקומיים, איתם אנחנו עובדים כבר שנים ובעלי מומחיות עצומה שתביא אתכם לשיא האקשן.

23.4.24-2.5.24 | 8 ימים
בקבוצה קטנה בהדרכת אלינור רוייזמן

 6580$ לאדם בחדר זוגי

תוספת לשדרוג חדר יחיד: 650$

טיסה

טיסה בינלאומית מישראל וחזרה

מלונות מעולים

מלונות ולודג’ים ברמה גבוהה

פנסיון מלא

פנסיון מלא לאורך המסע

ג'יפים מותאמים

4 מטיילים בג’יפ המיועד לשמונה משתתפים

הדרכת צילום

הדרכת צילום בעברית מצלמת טבע מומחית

ריינג'רים

רינג’רים מעולים, שיביאו אתכם ללוקיישנים הכי חזקים

כניסות לשמורות

כל הרשיונות והכניסות לשמורות

מפגש הכנה

מפגש הכנה מקיף שיכין אתכןם להרפתקאה הכי טוב שאפשר

לא כלול

 • ויזה כניסה לטנזניה שמשולמת בכניסה (50 דולר)
 • טיפים לנהגים והמדריכים
 • הוצאות אישיות: כביסה, טלפונים, משקאות אלכוהוליים
  משקאות קלים שאינם כלולים בארוחות
 • ביטוחים
 • כל מה שאינו מצוין תחת סעיף כולל

פרטי הטיסה

טיסת הלוך של חברת אתיופיאן אירליינס שמספרה ET405, הטיסה יוצאת מהארץ בתאריך 23.4.24 בשעה 1:00 לפנות בוקר, נוחתים באדיס אבבה בשעה 5:20 לפנות בוקר.

טיסת המשך של חברת אתיופיאן אירליינס שמספרה ET815, הטיסה יוצאת מאדיס אבבה בתאריך 23.4.24 בשעה 10:35 בבוקר, נוחתים בטנזניה בשדה התעופה קלימנג’רו בשעה 13:10 בצהריים.

טיסת חזור של חברת אתיופיאן אירליינס שמספרה ET814, הטיסה יוצאת מטנזניה משדה התעופה קלימנג’רו  בתאריך 1.5.24 בשעה 17:35 אחר הצהריים, נוחתים באדיס אבבה בשעה 20:05 בערב.

טיסת המשך של חברת אתיופיאן אירליינס שמספרה ET404, הטיסה יוצאת מאדיס אבבה בתאריך 1.5.24 בשעה 23:55 בלילה, נוחתים בארץ בשעה 4:00 לפנות בוקר בתאריך 2.5.24 .

זיכוי של 1000 דולרים למעוניינים במסע ללא הטיסות.

תנאים כלליים

עם הצטרפותך למסע הינך מאשר כי קראת את התנאים הכלליים במלואם כפי שהם מופיעים  – באתר החברה
לקריאת התנאים הכללים לחץ כאן
בהרשמתך לטיול, הינך מאשר כי קראת והסכמת על כל הסעיפים בדף זה

אמצעי התשלוםהעברה בנקאית אשראי

מס’ חשבון 210210
פוטוטבע בע”מ
מס’ סניף 537
בנק פועלים

מקדמה וכמות תשלומים בהתאם לסוג הטיול והמועד.
 סכום החיוב יעשה בשקלים  (או במט”ח בכפוף לאישור) על פי שער העברות והמחאות ביום שקדם ליום בו התקבל טופס זה חתום במשרדי החברה.

תנאי תשלום
וביטול
העברה בנקאית/ כרטיס אשראי.
פרטי העברה: פוטוטבע בע”מ | בנק הפועלים | סניף 537 | חשבון 210210
במועד ההרשמה: 1000 דולרים
עד ה 1.11.2023 – 50 אחוז מעלות הטיול
עד ה 15.1.2024 – יש להשלים את התשלום המלא
סכום החיוב יעשה בשקלים (או במט”ח בכפוף לאישור) על פי שער העברות והמחאות ביום שקדם ליום תחשיב התשלום. (אמריקן אקספרס או כרטיס תייר בתוספת של עמלת אשראי)
ביטול ללא דמי ביטול עם החזר מלא עד 1.1.2024
ביטול עד ה-15.2.2023 – 50% דמי ביטול.
ביטול לאחר ה-16.2.24 לא יניב החזר כספי
אנו ממליצים בחום לרכוש בעת ההזמנה ביטוח שיכול לכסות אתכם במקרה של ביטול לא צפוי.

ב

תנאים כלליים:

*הטיסות באחריות בלעדית של חברות התעופה (ארקיע) המספקות את השירות. במידה ומכל סיבה שהיא הטיסה הישירה לא תתאפשר, פוטוטבע תספק טיסה בינלאומית חלופית באמצעות חברת אתיופיאן איירליינס (לא ישירה) ותזכה את המטיילים בפער במחיר במידה וקיים.
הטיסה אינה כוללת מזון במהלכה. מוסכם וידוע כי פוטוטבע אינה מבטחת או מספקת כיסוי ביטוחי ולא תישא באחריות לשום נזק הנגרם למטיילים או לציוד שלהם. באחריות המזמין והמטיילים לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה ומורחבת המתאימה לכל פעילויות הטיול, הרגילה והאתגרית הצפויה במסע, לרבות כיסוי לתאונות והטסה רפואית. האחריות לרכישת הכיסוי הביטוחי הנדרש חלה על המטיילים.

כבכל נסיעה, נדרשות הכנות רפואיות מסוימות, כגון חיסונים ותרופות. באחריותם הבלעדית של המטיילים לקבל את המידע ולהיערך להכנות אלו. פוטוטבע מנועה מלתת כל המלצה רפואית אישית. על חיסונים יש לבדוק באתר האינטרנט של משרד הבריאות        . כמו כן,              תדריך למרפאות יוצאים לחו”ל (יש לבדוק האם יש עדכונים נוספים).

 • תוקף דרכון חייב להיות מינימום 6 חודשים מיום היציאה ולמשך כל השהות בחו”ל ועם 2 עמודים ריקים. באחריות המטייל להעביר דרכון מעודכן ובתוקף. כל תיקון בעקבות אי דיוק ברישום כרוך בתשלום שייקבע על ידי חברת התעופה.
 • הרשויות המקומיות עלולות לדרוש מכם להציג בדיקת קורונה שלילית כתנאי כניסה למדינה. כמו כן, באחריות המטיילים לוודא את תנאי הכניסה (וויזה) למדינה ולדאוג להסדרת כל המסמכים הנדרשים לכך. פוטוטבע לא תוכל לשאת באחריות לסירוב כניסה מסיבה זו או אחרת.
 • מדינות יעד מסוכנות ניתן לבדוק באתר האינטרנט של המטה לביטחון לאומי      .
 • סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ”י החלטת המדריכים ולפי שיקול דעתם המקצועי עקב אילוצים שונים. במקרים חריגים ביותר לא יהיה ניתן לקיים את כל פעילויות הכתובות בתוכנית המסע ואו תאריכי המסע עלול להשתנות בעקבות כוח עליון (כגון הגבלות על הטסים בעקבות הקורונה וכו).
 • המסע כולל פעילויות אתגריות שונות כגון מפגש עם טורפים, נסיעה בג’יפים ועוד. כבכל טיול, על אחת כמה וכמה ליעדים מרוחקים, כאלו בהן רמת התשתיות רעועה, הרפואה אינה גבוהה או כאשר מדובר בפעילויות בהן יש סיכון, ישנן תקלות וסכנות שבדרך: מזג אוויר קיצוני, תשתית גרועה, בעלי חיים מסוכנים וגם תקלות העלולות להתרחש במקומות וזמנים לא צפויים שעלולות להוביל לפציעות ואף חמור מכך. חשוב להיות מודע לסכנות אלו. באחריותם של המטיילים לוודא כי קיבלו את כל המידע הדרוש להם לפני היציאה לטיול. בעצם הרשמתו של אדם למסע פוטוטבע, הוא למעשה מצהיר כי הוא מבין את הפעילויות והסכנות הגלומות במסע והוא מצהיר כי הוא כשיר מבחינה בריאותית. במידה ולמשתתף ישנה בעיה רפואיתנפשית העלולה להפריע או למנוע ממנו מלהשתתף בפעילויות הטיול השונות, באחריותו לעדכן טרום ההרשמה. במקרים מסוימים, יידרש אישור רפואי מהרופא המטפל להשתתפות בטיול.
 • יציאת הטיול מותנת במינימום משתתפים. במקרים חריגים מאד זהות המדריכים עלולה להשתנות לפני היציאה לטיול.
 • לא ניתן להבטיח את התנהגויות בעלי חיים, מרחק הצפייה בהם או הצפייה בכלל.
 • במקרים בהם יש סתירה בין הכתוב באתר החברה ואו במסמכים שיווקיים אחרים שנשלחו ו או בכל מקום אחר, המידע המופיע בטופס ההרשמה, הוא הקובע.
 • פוטוטבע רשאית לבטל את הטיול בכל שלב תוך השבת התמורה.

Design Style Switcher