שפיצברגן – טיול חורף

שפיצברגן – טיול חורף

דמיינו את עצמכם מטיילים רכובים על אופנוע שלג הכל מסביבך לבן בוהק, חולפים על פני פיורדים עצומים וקרחונים עצומים. אתם עוצרים כדי לצפות במערת קרח נוצצת, ואז ממשיכים לנסוע אל מול נופים קפואים וקסומים. בלילה, אתם מביטים לשמיים ומבחינים בזוהר הצפוני המרהיב והולכים לישון בבקתות חמימות. 

זהו רק חלק ממה שהמטיילים שלנו חווים בטיול לשפיצברגן בחורף. קבוצת האיים הארקטיים הללו הם יעד מושלם לטיול המשלב חוויה אקסטרימית וייחודית. הטמפרטורות נמוכות והאווירה היא של קסם קפוא.

בדרך כלל, בטיול לשפיצברגן מדובר על הפלגות באוניות קטנות שיכולות להתקרב בבטחה אל הדובים שעל החוף. בחורף את מקומה של הספינה תפסים אופנועי שלג המאפשרים לנו לכסות שטחים גדולים ביבשת הלבנה ולהתקרב עוד יותר לבעלי החיים.

 

צילום: ירין קליין

צילום: רועי גליץ

טיול לשפיצברגן בחורף – אטרקציות ופעילויות

הטיול לשפיצברגן בחורף הוא חוויה ייחודית לאוהבי אקסטרים ואתגר, המאפשרת לכם לחוות את הקוטב הצפוני במלוא הדרו. חלק מהאטרקציות שתוכלו למצוא בטיול חורף הם:

רכיבה על אופנועי שלג: זוהי דרך מצוינת לחקור את הנופים המושלגים של האי. רכיבה על אופנועי שלג היא פעילות מהנה ומהירה המאפשרת לכם להגיע למקומות מרוחקים ולחוות את הטבע הקוטבי מקרוב. אופנועי השלג מאפשרים לנו במהלך הטיול לכסות ברכיבה כ-850 קילומטרים ולהינות מכל הנופים המדהימים שיש לאיזור זה להציע.

מזחלות שלג: חוויה ייחודית ומרתקת לראות את דרך הנופים המושלגים של האי מעוד זווית. נסיעה במזחלות השלג היא פעילות מסורתית פופולרית בקוטב.

 צפייה בזוהר צפוני: שפיצברגן אחד המקומות הטובים ביותר בעולם לצפות בזוהר הצפוני. כשפסים ירוקים של אור מתחילים לרקד בשמיים בתנועה אטית ומתמדת, זהו זוהר הקוטב הצפוני המפורסם. צפייה בו היא אחד החלומות האדירים ביותר שניתן להגשים.

טיול מערות קרח: מערות קרח טבעיות המציעות מראה מרהיב. מערות קרח נוצרות כאשר הקרחון נחלש ומתחיל להינמס. הליכה במערות הקרח היא חוויה מרגשת המאפשרת לכם לראות את הקסם של הקוטב הצפוני מקרוב.

 

 

צילום: רועי גליץ

צילום: ירין קליין

בעלי החיים בטבע בפראי של שפיצברגן

בעלי החיים בטבע הפראי: הטיול היבשתי לשפיצברגן מאפשר לנו הצצה נדירה לחיי בעלי החיים: איילים הצפון, שועלים לבנים, כלבי ים וציפורי ים מיוחדות.
המסע בקבוצה קטנה מאפשר להתקרב אליהם הכי קרוב שאפשר. מובן שאנו לא רודפים אחריהם, בעיקר כדי לשמור על ביטחוננו, אבל גם כדי לא להטריד אותם. הסיכוי שהם ירגישו בטוחים יותר ויאפשרו לנו הצצה לחייהם גדול יותר בקבוצה קטנה.

דוב הקוטב:

שפיצברגן ידועה באוכלוסיית דובי הקוטב שלה. בעוד שדובי קוטב נוכחים לאורך כל השנה, ניתן לאתר אותם בקלות יותר במהלך החורף כאשר הם מגיעים לחוף כדי לצוד כלבי ים על הקרח הימי.

 “דמיינו לעצמכם אתכם עומדים כ 5 מטרים מדובת קוטב המניקה את שני גוריה או מכלב ים המוציא את ראשו מחור הנשימה בעוד דובת הקוטב תופסת אותו ושולפת אותו בעוצמה אל חלל האוויר ומצליחה לספק לעצמה ולשני הגורים שלה מזון שמן ויקר ערך באקלים הקיצוני של הקוטב.  קשה להעביר במילים ובאותיות את עוצמת האדרנלין שפועמת בעורקיים ברגעים אלו.” אלו רק חלק מהחוויות שמטיילים של פוטוטבע חוו במסעות החורף. 

טמפרטורות בחורף:

הטמפרטורות הממוצעות בחורף בשפיצברגן נעות בין -10 מעלות צלזיוס ל-20 מעלות מתחת לאפס. הטמפרטורות יכולות להגיע גם ל-50 מעלות מתחת לאפס. חשוב להתלבש בהתאם ולהצטייד בביגוד חם, כולל שכבות רבות של בגדים, כובע, צעיף וכפפות.

לסיכום:

הטיול לשפיצברגן בחורף הוא מסע קרקעי ללב היבשת הלבנה. מדובר בטיול אקסטרים להרפתקנים בלבד. למעוניינים בטיול חורף לשפיצברגן אין אפשרות לטייל לבד אלא חובה להצטרף לקבוצה שיוצאת יחד ליעד. בטיול מאורגן עם מדריך מנוסה מאחר שמדובר ביעד קיצוני שמצריך לוגיסטיקה מורכבת.

צילום: ירין קליין

רוצים להצטרף למסע החורף שלנו לשפיצברגן? התאריכים הקרובים:

טיולתאריכיםימי טיולמדריךמטייליםסטטוס
מסע חורף לשפיצברגן7-14.4.248רועי גליץ5-8 בהרשמה
מסע חורף לשפיצברגן14-21.4.248רועי גליץ5-8 בהרשמה
מסע חורף לשפיצברגן28.4.24 – 5.5.248רועי גליץ5-8 בהרשמה

מחפשים טיול לשפיצברגן?
לחצו כאן לעוד מידע
או צרו קשר

מה המטבע בשפיצברגן?

המטבע באי שפיצברגן הוא קרונה נורבגית – Norwegian Kroner.
1 דולר אמריקני =~ 9.59 NOK קרונה נורבגית

האם צריך ויזה לשפיצברגן?

לישראלים אין צורך בויזה, אך יש להתעדכן לפני הנסיעה כאן:
https://www.sysselmannen.no/en/Entry-and-residence/

מה הפרשי השעות בין ישראל לשפיצברגן?

שעון ישראל פחות שעה, לפי שעון חורף בישראל.

עובדות מעניינות על שפיצברגן!

שפיצברגן- עובדות מעניינות לפני שמגיעים:

  • פירוש השם שפיצברגן – Spitsbergen  הוא “הרים מחודדים” בהולנדית.
  • הארכיפלג  סבאלברד נמצא תחת ריבונות נורבגיה ותושביו פטורים מתשלום מיסים.
  • בשפיצברגן תוכלו למצוא את כספת הזרעים העולמית, שם נמצאים, בהקפאה עמוקה, זרעים של כל צמח על כדור הארץ. זהו מעין ביטוח לכל אסון עולמי אשר עלול לצוץ.
  • עורם של דובי הקוטב הוא בצבע שחור, ניתן לראות זאת באזורים ללא הפרווה כגון האף, העיניים והפה.
  • האי מכיל שישה פארקים לאומיים שונים המכסים את רוב שטחו.
  • השמש זורחת במשך 24 שעות ביממה בקיץ, ולכן חשוב לנהוג בזהירות.
  • יש לקבל אישור מיוחד מהרשויות הנורווגיות כדי להיכנס לשפיצברגן.
  • ההתחממות הגלובלית כ-60% משטחם של איי סבאלברד הם קרחונים שהולכים ומצטמצמים בגלל שינויי האקלים וזו בעיקר הסיבה שכדאי לכם למהר ולטייל בשפיצברגן. הקרחונים משתנים כל הזמן עקב האקלים המקומי ושטח הקרחונים הולך ויורד כל הזמן.

סיכום:

אם מאסתם מטיולים לאירופה הקלאסית, אם אתם רוצים לחוות עולם חדש ופלאי של נופים קסומים שפיצברגן הוא יעד לטיול ייחודי ומרתק עבורכם. שפיצברגן מציעה למטייל מגוון רחב של פעילויות תיירותיות, כולל טיולים רגליים, נופש על החוף, צפייה בבעלי חיים ועוד.

כך או כך, לשפיצברגן מטיילים רק עם פוטוטבע!  

צילום: רועי גליץ

מחפשים טיול לשפיצברגן?

הצטרפו אלינו לטיול בהפלגה בממלכת דובי הקוטב!

לפרטים נוספים צרו קשר!

 

הפלגות לשפיצברגן 2024

טיולתאריכים       ימי טיול    מדריךמס’ מטייליםסטטוס 
טיול לשפיצברגן 

Premium

16-25/05/249רועי גליץ12 הרשמה
טיול לשפיצברגן 

Classic

09-18/06/249יוסי לשם
ופרופ’ משה אגמי
110הרשמה 
טיול לשפיצברגן 

PRO

20-28/07/249רועי גליץ50הרשמה 
טיול לשפיצברגן 

Premium

1-9/07/249ירין קליין12  

מלא

 

טיול לשפיצברגן 

Premium

9-17/07/249רועי גליץ12 הרשמה

כתבה: טל כרמי

Design Style Switcher