אוגנדה PRO – בעקבות גורילות ההרים

בין הג’ונגלים של אגן קונגו לסוואנות העצומות של קניה וטנזניה שוכנת לה אוגנדה – הפנינה הירוקה והפראית של אפריקה! אחד היעדים המרגשים והמיוחדים ביבשת השחורה, מדינה מכניסת אורחים מלאה בתרבות וטבע עוצמתי. אוגנדה היא ללא ספק החוויה האפריקאית המושלמת: משמורות הסוואנה ועד לג’ונגלים סבוכים, מכפרים ציוריים, בהם תרבות מסקרנת ולבבית ועד לנופים עוצרי נשימה! וכמובן, המפגש המרגש עם קופי האדם – גורילות ההרים והשימפנזים, בטבע הפראי וללא מחיצות – כל אלו הופכים את אוגנדה לאחד היעדים המרגשים עבור מטיילים שמחפשים לטייל באפריקה האותנטית

תאריכי המסע: 4.9.2022-13.9.2022 | 6480$

למה טיול צילום של פוטוטבע לאוגנדה?

מפגש בטבע עם גורילות ההרים – אחת החיות הנדירות והמיוחדות בעולם

ביקור בכפרים הנידחים של אוגנדה, הזדמנות לפורטרטים מרגשים

4 מטיילים ברכב ספארי!

הדרכה מקצועית ובעברית מצלמי הטבע הבכירים שלנו

אחת המדינות האותנטיות והמיוחדות של אפריקה

ניסיון של חברת טיולי הצילום הגדולה והמובילה בישראל עם מאות מטיילים שטיילו איתנו ביעדים החזקים ביותר של אפריקה.

תוכנית המסע

יום 1: ברוכים הבאים לאפריקה

טיסת לילה מת”א דרך אדיס לאנטבה , נחיתה באנטבה בשעה עשר וחצי בבוקר, לאחר כניסה למדינה, מזוודות וסידורים , ניסע אל ביצת מבמבה ולאחר ארוחת צהריים בשטח, נצא לשייט בסירות מקומיות במטרה לראות את השוביל הנדיר. ציפור שכמעט ונכחדה מעולמנו. לאחר השייט ניסע אל המלון

לינה – כשיה לודג’ או דומה – www.cassialodge.com

יום 2:  אגמי הלוע של פורטל פורטל

לאחר ארוחת בוקר מפנקת נתחיל בנסיעה מערבה לכיוון העיר פורט פורטל ואזור אגמי הלוע. עם ההגעה, נצא לטיול ביער קיבלה בעקבות משפחות השימפנזים הגרות בו. היער הוא יער גשם מרהיב אשר מלבד השימפנזים מהווה בית למיני ציפורים רבים , קופים , פרפרים, זוחלים ועוד.

לינה –  פריימט לודג’ או דומה

https://ugandalodges.com/primate/

 

יום 3: בעקבות השימפנזים של יער קבילה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא שוב אל היער לצלם את משפחות השימפנזים באורו הרך של הבוקר. לאחר ארוחת הצהריים, נצא לסייר באזור אגמי הלוע ובו אינספור מערות, אגמים וכפרים מקסימים, שייאפשרו לנו מפגש מרתק עם המקומיים!

לינה –  פריימט לודג’ או דומה – https://ugandalodges.com/primate/

יום 4: שמורת המלכה אליזבת, צוק הבבונים, בריכות המלח

בשעות הבוקר נצא לכיוון שמורת קווין אליזבת. נעלה אל נוף בראשית בצוק הבבונים ונבקר באגם המלח, שם נוכל לראות את שיירות הפועלים המקומיים בעבודתם באגם המלוח. לאחר מכן נמשיך לשייט חוויתי תעלת קזינגה אשר היא מקור משיכה אדיר לחיות שמסביב: היפופוטמים, תנינים, בופאלו, פילים ועוד.

לינה – מויה לודג’ או דומה – www.mweyalodge.com

יום 5 :  אריות העצים, איששה, כפרי הדייגים

בשעות הבוקר המוקדמות נצא לספארי רכוב מיוחד בעקבות האריות – יתלוו אלינו “רינג’רים” של השמורה אשר יובילו אותנו אל האריות. לאחר מיכן ניסע אל חלקו הדרומי של שמורת קווין אליזבת המכונה איששה ומפורסם באריות שמטפסים על העצים , בדרך נעבור בין כפרי דייגים אותנטיים ויפים ונסיים את היום עם ספארי של אחר הצהריים באור הזהב של השקיעה.

לינה – אנג’וג’ו לודג’ או דומה – http://www.enjojolodge.com/

יום 6:  יערות הגשם של בוואנדי, שבט הבטוואה

בשעות הבוקר המקודמות נצא לספארי רכוב נוסף בשמורה בעקבות אריות העצים. לאחר מכן, נעלה בדרך המדהימה העולה אל ההרים של שמורת בווינדי המכוסים יערות גשם עמוסי ערפילים. לאחר ארוחת הצהריים נצא לביקור בשבט הבטוואה (פיגמים – נמוכי קומה) ובאגם מוטנדה.

לינה – גורילה וואלי לודג’ או דומה – https://naturelodgesuganda.com/gorilla-valley-lodge/

יום 7:  מפגש עם גורילות ההרים

בשעה מוקדמת בבוקר נצא אל טיול גורילות הרים , הליכה בתוך היער הסבוך אל מורדות ההרים שם חיות הגורילות , הטיול יכול לקחת בין שעתיים לשמונה שעות תלוי במיקום הגורילות נצפה בחיה המרהיבה והאינטליגנטית, פנים אל פנים ומקרוב. שימו לב: הגורילות יכולות להיות מכם ממש במרחק נגיעה וחשוב מאד לשמור על הכללים. כדי לשמור על אורח חייהם של הגורילות ולצמצם את ההפרעה וההשפעה שלנו מוגבלת השהייה איתם לחצי שעה. אך זו חצי שעה שלא תשכחו כל חייכם

ארכדיה קוטדג’ס או דומה – www.arcadialodges.com/lake-bunyonyi.html

יום 8:  אגם בוניוני ואגם מבורו

בשעות הבוקר נצא לסיור צילום באזור האגמים הכולל גם שייט על האגם בוניוני. ולאחר מכן נמשיך בנסיעה אל אזור אגם מבורו שם נערוך ספארי רכוב רגלי בשמורה בהתאם למיקום בעלי החיים

לינה– רוקובו רוק או דומה – www.rwakoborock.com

יום 9: מבורו – קו המשווה – אנטבה – ת”א

בוקר ליומנו האחרון באוגנדה , נבקר בשעות הבוקר המוקדמות אצל מגדלי הבקר המקומיים לאחר מכן נתחיל בנסיעה אל שדה התעופה באנטבה כאשר בדרך נבקר במספר כפרים ובתי ספר מקומיים , ובקו המשווה ככל שיותר לנו הזמן. המסע שלנו נגמר אך אנו בטוחים שזו מדינה שתשאיר בנו זכרונות וחויות לכל החיים.

 רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם 

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

מדריכת המסע

אלינור רוייזמן

צלמת עטורת פרסים ומדריכת צילום בכירה. מומחית בתיעוד בעלי חיים והקשר המיוחד שיש להם לבני האדם. עבודותיה התפרסמו במגזינים ובערוצי תקשורת בארץ ובעולם.  בשנת 2018 זכתה במקום הראשון בתחרות הגדולה ביותר בעולם לצילום כלבים. מובילת מסעות פוטוטבע לאפריקה. סטודנטית לוטרינריה בפקולטה ברחובות ומאמינה שמלפפונים חמוצים, אוכלים רק בחומץ

קובץ:Instagram logo 2016.svg – ויקיפדיהWebsite Logo PNG, Web Site Logos Free Download - Free Transparent PNG Logos

 

* מספר המדריכים עלול להשתנות על פי מספר המשתתפים

תאריכי המסע: 4.9.2022-13.9.2022
עלות: 6480$
תוספת לחדר יחיד: 690$

המחיר כולל:

רשיונות לטרק הגורילות

טיסות בינלאומיות

כלכלה מלאה

הדרכת צילום בעברית

רשיונות ל 2 טרקים לשימפנזים

כל המלונות

כל הכניסות לשמורות

כל הכניסות לשמורות

מפגש הכנה מקיף

הדרכה מקומית

המחיר אינו כולל

שתיה בארוחות
הוצאות בעלי אופי אישי – מזכרות , כביסה וכדומה
ביטוח מכל סוג
ויזת כניסה לאוגנדה על סך 50$ – משלמים בכניסה לאוגנדה
טיפים למדריכים המקומיים והישראלים
בדיקת קורונה בעלות 80$ לאדם

תנאי ביטול

בהתאם להוראות הדין ותנאי הביטול של ספקי התיירות כמפורט מטה.
מרגע ההרשמה ועד 90 יום לפני המסע – 600$.*
ביטול בין 89 יום ל65 יום לפני המסע – 70% מערך המסע יוחזר.
ביטול בין 64 יום ל30  יום לפני המסע –  50% מערך המסע  יוחזר.
ביטול בין 29 יום עד ליציאה למסע – לא יוחזרו דמי הרישום.  
חישוב הימים על פי ימי עסקים.

*עבור הפרמיט לגורילות אשר הינו על פי שם ולא ניתן להעברה. במידה ועוד לא הוזמן הפרמיט עבורכם, לא יכולו דמי הביטול.

קראו על מידיניות הביטול שלנו בתקופת הקורונה

תנאים כלליים - חשוב לקרוא

עם הצטרפותך למסע הינך מאשר כי קראת את התנאים הכלליים במלואם כפי שהם מופיעים  – באתר החברה
לקריאת התנאים הכללים לחץ כאן
בהרשמתך לטיול, הינך מאשר כי קראת והסכמת על כל הסעיפים בדף זה

מומלץ מאוד לרכוש ביטוח ביטול טיול מיד עם ההרשמה כדי לא להפסיד כספים במקרה של ביטול בנסיבות הכרחיות, כמפורט בפוליסת הביטוח שנרכשה.

ביטוח נסיעות: חובה לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה ומורחבת המתאימה לכל פעילויות הטיול אליו נרשמת הכוללת, בין השאר: ביטוח אישי, מטען, רפואי אתגרי מלא הכולל חילוץ ממקומות נדחים ומסוכנים והמשך טיפול ישיר בארץ וכן כיסוי ביטול והפסקת נסיעה.  פוטוטבע אינה מבטחת או מספקת כיסוי ביטוחי למטיילים. על המטיילים לרכוש כיסוי ביטוחי מלא לכל הפעילות הרגילה והאתגרית הצפויה במסע, לרבות כיסוי לתאונות וביטוח רפואי. האחריות לרכישת הכיסוי הביטוחי הנדרש חלה על המטיילים וחשוב מאוד להסדיר עניין זה בהקדם.

 • הכנות רפואיות נדרשות: כבכל נסיעה, על אחת כמה וכמה לאפריקה, נדרשות הכנות רפואיות מסוימות, כגון חיסונים ותרופות. על הנוסע לבדוק את הצורך בתרופות וחיסונים ליעד ולהביא תרופות אישיות על פי צרכיו והרגליו. באחריות הנוסע לקבל את החיסונים הנדרשים לפי הנחיות משרד הבריאות ובכלל זה לפי תדריך למרפאות יוצאים לחו”ל של משרד הבריאות (ניתן למצוא מרפאת מטיילים במרבית בתי החולים ובחלק מהמרפאות). פוטוטבע מנועה מלהעניק המלצות רפואיות. במקרים מסוימים, יידרש אישור רפואי מהרופא המטפל להשתתפות בטיול. ללא אישור זה לא תתאפשר היציאה לטיול.

שימו לב: שלטונות המדינה עלולים לדרוש לראות את פנקס החיסונים שלכם (ובו כל החיסונים הנדרשים) כחלק מתנאי הכניסה למדינה. פוטוטבע לא תהיה אחראית במידה ומטייל יסורב כניסה מסיבה זו או אחרת.

 • יציאת הטיול מותנת במינימום משתתפים.
 • מספר המדריכים עלול להשתנות בהתאם לגודל הקבוצה.
 • במקרים חריגים זהות המדריך עלולה להשתנות לפני היציאה לטיול.
 • סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עקב אילוצים שונים.
 • העסקה הינה עסקה על תנאי עד אישורה הסופי ע”י הספקים וכל עוד לא ניתן אישור של ספקי השירותים לבקשה חשבונו של המזמין לא יחויב.
 • המטיילים מחויבים לשמירה על הטבע, בעלי החיים ועל בטחונם האישי, תוך הקשבה ומילוי הוראות המדריכים המקומיים.
 • היציאה לטרקים של הגורילות מתבצעת בקבוצות של 8 בהדרכת מדריך צילום או מדריך מקומי.
 • כל מדינת יעד (בדגש ובפרט מדינה לה נדרשת ויזת כניסה) רשאית לסרב, בכל שלב (לפני הטיול או לאחר היציאה מישראל), כניסת מטייל לשטחה ופוטוטבע לא תהא אפשרות לזכות את הנוסע בגין נזקיו מאחר שהנושא אינו בשליטתה ואין באפשרותה להשפיע באופן כלשהו באשר להחלטה בעניין.
 • מוסכם כי לא ניתן להבטיח צפייה או צילום של בע”ח כזה או אחר מאחר והטבע הוא פראי ובלתי צפוי.
 • פוטוטבע רשאית לבטל את הטיול בכל שלב תוך השבת התמורה.
 • הטיול לאוגנדה כולל הליכה מאומצת בג’ונגל סבוך במשך מספר שעות (בהתאם למקום להקת הגורילות), ובגובה. בהצטרפותך לטיול זה הינך מאשרת כי כושרך הפיזי והנפשי מאפשר השתתפות בפעילות זה ובשאר פעילויות המסע. חובה על הנוסע לעדכן את פוטוטבע באשר למגבלות רפואיות פיזית ו/או נפשית ו/או כל מגבלה אחרת שיש בה כדי למנוע את מימוש הטיול

כבכל טיול, על אחת כמה וכמה ליעדים מרוחקים, כאלו בהן רמת התשתיות רעועה, הרפואה אינה גבוהה או כאשר מדובר בפעילויות בהן יש סיכון, ישנן תקלות וסכנות שבדרך: מזג אוויר קיצוני, תשתית גרועה, בעלי חיים מסוכנים וגם תקלות העלולות להתרחש במקומות וזמנים לא צפויים. אלו עלולים לגרום לפגיעה חמורה ואף חמור מכך. חשוב להיות מודע לסכנות אלו. באחריותם של המטיילים לוודא כי קיבלו את כל המידע הדרוש להם לפני היציאה לטיול באשר לאלו וכמו כן לרכוש ביטוח רפואי מתאים המכסה את כל היעדים והפעילויות הכלולות בטיול.

מה חושב מי שהיה איתנו באפריקה

היה מסע מדהים, אפילו יותר ממדהים. עבורי זו הייתה ממש התגשמות חלום ואני מחכה לרגע שתהיה לי הזדמנות למצוא ולממש חלום חדש.אני מנסה למצוא את המילים לתאר את התחושות בפנים ביום שאחרי. תכננתי לנסוע לאפריקה במשך המון זמן והיו לי חששות שאולי אני תולה יותר מדי תקוות על משהו שהוא רק בגדר חלום.אבל לא, כל מה שקיוותי לו וציפיתי לו בטיול התגשם וסיימתי את המסע עם תחושת סיפוק אדירה, ובעיקר עם הרבה טעם של עוד – לאפריקה וגם למקומות אחרים.

נועם גמבש

Photova_eng_TP

אין לי מילים לבטא את עוצמת החוויה שעברתי, מעל ומעבר לכל הציפיות, חוויה שאנצור אותה תמיד בליבי. המסע היה מושלם

ליאורה לווין

Photova_eng_TP

Photova_eng_TP

המקומות שחווינו בטיול היו מדהימים, האנשים, החיות והנופים. התכנון היה פשוט
מושלם והמקומות בהם לנו בלילות היו מצויינים. באיזה מקום בעולם אפשר לפתוח את הדלת של החדר השכם בבוקר ובמקום לראות מכוניות, למצוא נמר שמשוטט ממש מחוץ לחדר? בקיצור , היה מסע מטורף

סהר וזיו אורן

Photova_eng_TP

חזרנו מהטיול השלישי שלנו עם פוטוטבע. אני לא יודעת איך אתם מצליחים להתעלות על עצמכם בכל טיול. וכבר מצפה לחוויה הבאה שלנו אתכם. ( קמצ’טקה ).בדרך כלל את המחמאות מקבלים המדריכים שאיתנו ובהחלט מגיע לצוות שמאחורי הקלעים גם לקבל את הערכתנו. תודה רבה לכם 

אורנה ומיקי קרמזין
Photova_eng_TP

לוח טיסות:

הטיסה הלוך יוצאת בתאריך 4.9.22 בשעה 1:00 בלילה, נחיתה באדיס אבבה בשעה 5:20 בבוקר.

טיסת המשך יוצאת בתאריך 4.9.22 בשעה 8:30 בבוקר, נחיתה באוגנדה בשעה 10:35 בבוקר.

טיסת חזור יוצאת בתאריך 12.9.22 בשעה 18:45  , נחיתה באדיס אבבה בשעה 20:50

טיסת המשך יוצאת בתאריך 12.9.22 בשעה 23:55 בלילה, נחיתה בתל אביב בשעה 4:00 לפנות בוקר בתאריך 13.9.22.

מפעילה אתיופיאן איירליינס

Design Style Switcher