הפלגה לגרינלנד - טיול לגן עדן

שייט בגרינלנד עם פוטוטבע

הפלגת פוטוטבע מיוחדת | בעונה הטובה ביותר

27.08.2024-06.09.2024 | בהדרכת רועי גליץ

בין האוקיינוס הארקטי לאטלנטי, שוכן האי הגדול בעולם. גן עדן של ממש לאוהבי נופים צפוניים: קרחוני עד, זוהר צפוני בשמיים, מדפי קרח אדירים, שדות ירוקים, צוקים אדירים ובעלי חיים כמו: לוויתנים, דובים וניבתנים, הקוראים למקום הזה בית. שייט בגרינלנד כולל הדרכת צמודה מבית פוטוטבע – כדי שתחזרו עם התמונות והחוויות הטובות ביותר.

ספינה קטנה

רק 50 משתתפים

הכי מודרך

הדרכה בעברית מצוות פוטוטבע
סיורי הליכה, סדנאות צילום, הרצאות ומלא תוכן במהלך ההפלגה

מסלול מיוחד

מסלול שנבנה במיוחד לחובבי צילום וטבע

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

הספינה שלנו | הפולר פיונייר

הפולר פיוניר נבנתה במקור ב 1982 כספינת מחקר מחוזקת ועמידה למסעות מחקר באזורים הארקטיים וממש לאחרונה עברה שיפוץ מקיף והתאמה לסטנדרטים הכי מודרניים כספינת משלחות וטיולים לאזורי הקטבים.

מחד, גודלה מאפשר לה להגיע לאזורים מרוחקים ומאידך, עם קיבולת של חמישים משתתפים בלבד, היא מאפשרת חווית מסע אינטימית השונה בתכלית מאלו של הספינות הענקיות בכך שהיא מאפשרת לכל המטיילים להנות יחד מהסיורים ללא זמני המתנה ממושכים ותורים.

למה עם ספינה פרטית?

זה לא קרוז עם מאות משתתפים, כי הסירה שלנו מוגבלת ל 50 משתתפים בלבד! המשמעות של כמות משתתפים קטנה יותר היא זמן ארוך יותר עם בעליי החיים, קרבה והזדמנות לתמונות הטובות ביותר.

זה לא קרוז עם מאות משתתפים, והמשמעות של כמות משתתפים קטנה יותר היא זמן ארוך יותר עם בעליי החיים, קרבה והזדמנות לתמונות הטובות ביותר.

מסלול הטיול

26.8.2024. יום טרום מסע: הגעה לאקוריירי 
המסע שלנו יתחיל ב אקוריירי AKUREYRI (איסלנד), ולכן אנו ממליצים להגיע ולישון בעיירה לפני השייט.

27.8.2024. יום 1:  עולים לאוניה ומתחילים את המסע

חצי היום הראשון מוקדש לכם לטיול עצמאי ובילוי בעיר המיוחדת אקוריירי. בעיר פועלת מערכת אוטובוסים חינמית שמאפשרת להגיע לנקודות רבות בעיר. נקודות מומלצות לביקור באותו יום- ביקור בעיר העתיקה, בגנים הבוטנים, מספר מוזיאונים, הליכה לאורך הנהר וארוחת צהרים בבתי הקפה הפזורים בעיר. בשעות אחר-הצהריים המאוחרות נעלה לספינה שלנו – הפולר פיוניר (polar pioneer). נרים עוגן ונעזוב את אקוריירי אל עבר ההרפתקה שלנו שתתחיל בהפלגה במים הרגועים של הפיורד אייפיורדור (Eyjafjörður), הפיורד הארוך ביותר בצפון איסלנד. נשאר ערים עד מאוחר עם שמש החצות שתאפשר לנו להיפרד מחופי איסלנד ונפליג אל עבר הים הפתוח שיוביל אותנו לגרינלנד.

28.8.2024. יום 2: מיצר דנמרק, פיורד רומר, קרחונים, לוותינים, וציפורי ים

נתעורר בעיצומה של חציית מיצר דנמרק ונהנה מיום בים- הרצאות מעניינות שיועברו במהלך היום, תצפית בחיפוש אחר קרחונים, לוותינים, ציפורי ים וחופי גרינלנד שיחשפו לעינינו. בהתאם למזג אוויר, נגיע בשעות הערב לפיורד רומר (Rohmer Fjord) וממנו נרד לראשונה מהספינה לחופי גרינלנד ונטבול במעיין חם.

29.8.2024. יום 3: כניסה לסקורסביסונד

בשעות הבוקר המוקדמות נגיע לפיורד סקורסבי. נתעורר לאופק מלא בקרחונים עצומים בתוך מערכת הפיורדים הגדולה בעולם. נבלה את הבוקר בהפלגה בין קרחוני הענק

המדהימים ולאחר ארוחת הצהריים נגיע לאי האדום. הניגודיות של קשתות אבן החול האדומות לצד הקרחונים הלבנים והאוקיאנוס הכחול הופך את האי האדום לגן עדן

לצלמים! נמשיך להפליג לצד הקרחונים ואולי נצליח לרדת לאי להליכה בטונדרה הגרינלנדית וחיפוש אחר כבשי מושק OX MUSK שרועים בשמש הסתווית. ניכנס אחר הצהריים למפרץ הויקינגים – הידוע בשל ריכוז דובי הקוטב בו.

30.8.2024. יום 4: אי הדובים (The Bear Islands or Bjornøya)

נתחיל את היום מוקדם בבוקר על מנת שנספיק לבלות את מרבית היום באי הדובים. אי הדובים מספק הזדמנות מדהימה לשייט עם זודיאק או קיאק במעברים הצרים בין קרחוני הענק.

ביום הזה יש לנו הזדמנויות רבות לרדת מהאונייה ולטייל בקו החוף, או למיטבי לכת- לצאת להליכה אל עבר רכס ההרים בדרך תלולה אך נגישה ולזכות בתצפית אל עבר הפיורד. אנו מקווים גם להגיע לסידקאפ (Sydkap) –  לשון יבשה קטנה המציעה טיולי הליכה נהדרים ואופציה לחתירה בקיאק לאורך חופים בתוליים עליהם יש אתרי קבורה בני 3000 שנה או לצידי קרחוני ענק המתנשאים לגובה בניין בן 10 קומות!

31.8.2024. יום 5: הפיורד הצפון מערבי- Norvestfjorden

נתחיל את היום בפיורד הצפון מערבי בו נוכל לחזות בהתנתקות של קרחוני ענק מהקרחון שמחובר לכיפת הקרח של גרינלנד. זהו הקרחון היבשתי הגדול ביותר במערכת ובו מיוצרים קרחוני הים הגדולים ביותר בשטח הזה. לאחר בוקר מרהיב, נרד מהספינה ונטייל בשטח עליו נשארו אוהלים עתיקים שמיועדים לצייד קיץ של האינואיטים . גם פה נפקח עיניים בחיפוש אחר שוורי המוסק שמאוד אוהבים את הטונדרה העדינה של האזור לרעייה.

01.9.2024. יום 6: ביקור בקהילה האינואיטית המקומית

נבקר בעיירה מרוחקת בה חיים בני הקהילה ה אינואיטית. רובם הגדול עדיין מתבסס על ציד למחייה. נסתובב ונחקור את העיירה המיוחדת הזו. העיירה ממוקמת בקרבה לפארק הלאומי הגדול בעולם וממש בצמוד למערכת הפיורדים הגדולה, העמוקה והמסועפת ביותר בעולם. יעד מדהים לאוהבי תרבות ונופים גם יחד.

02.09.2024. יום 7: פיורד סלפסטרום

נתעורר בבוקר בפיורד אלפי הצר שעובר בין פסגות הרים בגובה 2200 מטר ועליהם קרחונים רבים. הקצה של קרחון ספסטרום כמעט חוסם את פיורד אלפי הצר ומשאיר פתח רק לזודיאקים וקיאקים לחקור את שטחו. תהיה לנו גם הזדמנות ללכת לצידי הקרחון המרשים. לאחר טיול הבוקר נמשיך צפונה לאזור ייחודי הנקרא נקודת גאטו (Gato point)  המתאפיינת באבני חול בצבעים אדומים וצהובים, מראה מדהים!

03.9.2024. יום 8 : מפרץ הפרחים (Blomster bugt or flower bay)
נתחיל את היום בירידה למפרץ הפרחים, מקום נהדר לצפות ולהתרשם בבקתות ציידים ומהליכה בטונדרה הרחבה. מי שירצה יוכל להרחיק קצת יותר לתצפית על מגוון אגמים. אחה“צ נגיע לאי אלה, אי קטן בצורת משולש בו יש אפשרויות רבות לטיול על קו החוף והליכה קצרה למפל. בשעות הערב נחלוף ליד צוקי יאמר בים הפתוח.

04.9.2024. יום 9: מפרץ מסטרויג

בבוקר נערוך שייט זודיאקים באיזור מפרץ אנטארקטיקה (Havn Antarctic) או מסטרוויג, תלוי במידע שיהיה לנו, ובשעות הצהריים נתחיל לעשות את דרכינו אל עבר מיצרי דנמרק לאורך חופי דנמרק.

05.9.2024. יום 10: מיצרי דנמרק

נפליג דרומה במהירות אל עבר איסלנד, במהלך הדרך נעבור הרצאות מרתקות על ידי צוות ההדרכה של פוטוטבע בנושא בעלי החיים שפגשנו, ההסטוריה של גרינלנד וכמובן בנושא צילום ועריכה. לאחר ארוחת ערב נערוך סיכום של המסע המופלא שלנו לחמוקיה החבויים של גרינלנד. בשעות הערב המאוחרות אנחנו מתוכננים כבר להגיע לאקוריירי ולעגון בנמל.

06.9.2024. יום 11: אקוריירי

לאחר ארוחת הבוקר האחרונה באוניה, נערוך ביקורת דרכונים של כניסה חזרה לאיסלנד ונפגוש את האוטובוס שייקח אותנו לעיר או לשדה התעופה, לפי תוכניות ההמשך שלכם.

Dramatic view in a small inlet in Northwest Fjord in the far reaches of Scoresbysund in eastern Greenland.

על המדריך שלנו - רועי גליץ

זה יותר מעשור שרועי נחשב כאחד מצלמי הטבע ומובילי מסעות הצילום הטובים בעולם. צילומיו התפרסמו בין השאר בנשיונל גיאוגרפיק, בי.בי.סי, ניקון פרו ועוד. משמש כשגריר של ארגון גרינפיס לקוטב, ונחשב מרצה בינלאומי מבוקש בנושא טבע שימור סביבה. מייסד כנס הצילום של ישראל ובעלים של בית הספר לצילום הגדול בישראל – גליץ. בשנת 2022, נבחר לכהן כשגריר ניקון אירופה.

 

פרטי החדרים ועלויות

סוג תא שירותים ומקלחת מה בחדר? עלות למשתתף
חדר לשלישייה משותפים מיטת קומותיים ומיטת יחיד, שולחן כתיבה, ארון בגדים ומגירות. כיור בתא, חלון צוהר. 8715$
חדר זוגי משותפים 2 מיטות יחיד וספה. שולחן כתיבה, ארון בגדים ומגירות, כיור בתא, מייבש שיער, חלון צוהר. 9945$
חדר זוגי פרטיים מיטות יחיד (לא קומותיים) שולחן כתיבה, ארון בגדים ומגירות, שירותים ומקלחת פרטיים עם מייבש שיער. 11995$
סוויטה פרטיים מיטה זוגית ואיזור ישיבה מרווח בתא, שולחן כתיבה, ארון בגדים ומגירות, שירותים ומקלחת פרטיים. חלון גדול 14209$
סוויטת הקפטן פרטיים התא הכי גדול ומרווח, איזור שינה עם מיטה זוגית וסלון ישיבה, שולחן כתיבה, ארון בגדים ומגירות, שירותים ומקלחת פרטיים. חלון גדול. יש רק תא אחד כזה 16209$
תא יחיד פרמיום פרטיים מיטת קומותיים (לשימוש יחיד), שולחן כתיבה, ספה, מלתחה ומגירות, שירותים ומקלחת פרטיים ומייבש שיער. 18995$

המחיר כולל

פנסיון מלא

שלוש ארוחות ביום בפנסיון מלא על הספינה עם שף פרטי

הפלגה

11 ימים – 10 לילות על גבי ספינת הפולר פיוניר

סיורים

שייט סירות זודיאקים לירידה לחופים, סיורי חוף, צפייה בבעלי חיים, הליכות טבע

אישורים והיטלים

כל האישורים והמיסים לשייט והביקורים בתוכנית

מפגש הכנה וסיכום

מפגשי הכנה וסיום מקיפים בזום

הדרכה

הדרכה גיאוגרפית והדרכת צילום מרועי גליץ + צוות עשיר של מדריכים ומדריכות מקומיים מומחים לאזור

טיסות בינלאומיות – נשמח לעזור לכם לסגור

סידורי קרקע לפני ואחריי ההפלגה

משקאות אלכוהוליים ומוגזים

הוצאות אישיות – אינטרנט, כביסה, מזכרות וכו

ביטוח מכל סוג שהוא

טיפים לצוות

כל מה שלא מוזכר בסעיף כולל


עם הצטרפותך למסע הינך מאשר כי קראת את התנאים הכלליים במלואם כפי שהם מופיעים  – באתר החברה:  לקריאת התנאים הכלליים לכלל הטיולים

בהרשמתך לטיול, הינך מאשר כי קראת והסכמת על כל הסעיפים בדף זה.

העברה בנקאית/ כרטיס אשראי.

פרטי העברה: פוטוטבע בע”מ | בנק הפועלים | סניף 537 | חשבון 210210

תנאי תשלום

עם ההרשמה: יש לשלם 20 אחוז מעלות הטיול.

עד ה 1.1.2023  : יש לשלם לפחות 30 אחוז מעלות המסע.

עד ה 1.2.2023  יש לשלם לפחות 50 אחוז מעלות המסע.

עד 1.3.2023: יש לשלם 100 אחוז מעלות המסע.סכום החיוב יעשה בשקלים (או במט”ח בכפוף לאישור) על פי שער העברות והמחאות ביום שקדם ליום תחשיב התשלום. (אמריקן אקספרס או כרטיס תייר בתוספת של עמלת אשראי)

ביטול

ביטול ללא דמי ביטול עם החזר מלא עד ה-12.1.2022

ביטול עד ה-1.1.2023 – 30% דמי ביטול

ביטול עד ה-1.2.23 – 50% דמי ביטול

ביטול לאחר ה-2.3.23 לא יניב החזר כספי

אנו ממליצים בחום לרכוש בעת ההזמנה ביטוח שיכול לכסות אתכם במקרה של ביטול לא צפוי.

ביטוח רפואי וביטוח נסיעות: מוסכם וידוע כי פוטוטבע אינה מבטחת או מספקת כיסוי ביטוחי ולא תישא באחריות לשום נזק הנגרם למטיילים או לציוד שלהם. באחריות המזמין והמטיילים לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה ומורחבת המתאימה לכל פעילויות הטיול, הרגילה והאתגרית הצפויה במסע, לרבות כיסוי לתאונות והטסה רפואית. האחריות לרכישת הכיסוי הביטוחי הנדרש חלה על המטיילים. כמו כן, כל הנושא הביטוחי נשוא הסכם זה מוסדר במסגרת של מפעילת השייט וכל טענה בנושא זה תופנה ישירות אליה.

הכנות רפואיות נדרשות: כבכל נסיעה, נדרשות הכנות רפואיות מסוימות, כגון חיסונים ותרופות. באחריותם הבלעדית של המטיילים לקבל את המידע ולהיערך להכנות אלו. פוטוטבע מנועה מלתת כל המלצה רפואית אישית). על חיסונים יש לבדוק באתר האינטרנט של משרד הבריאות בכתובת: https://www.health.gov.il/Subjects/vaccines/Vaccines_abroad/Pages/vaccination_abroad.aspx

כמו כן, מצ”ב תדריך למרפאות יוצאים לחו”ל (יש לבדוק האם יש עדכונים נוספים).

טיול בתקופת קורונה אפשרי אך מורכב. יש לדעת כי התנאים והרגולציות משתנים כל הזמן. אלו עלולים לכלול בידוד עם החזרה לארץ ו או בארץ היעד, הצגת אישורים או בדיקות רפואיות שונות, סירוב או עיכוב בכניסה למדינת היעד או בחזרה ארצה, שינויים והתאמות בטיול. כמו גם, המטיילים מכירים בעובדה כי קיים סיכוי להידבק בקורונה וכי הם מבינים את הסיכון וכי פוטוטבע לא תוכל לצאת באחריות לכך.

כבכל טיול, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בפעילויות בהן יש סיכון, ישנן תקלות וסכנות שבדרך: מזג אוויר קיצוני, תשתית גרועה, בעלי חיים מסוכנים וגם תקלות העלולות להתרחש במקומות וזמנים לא צפויים. כפי שניתן לצפות במסע לאחד המקומות הקרים, והמבודדים ביותר בעולם (על האוניה אין רופא), תוך שהייה עם הטורף היבשתי הגדול בעולם  – מדובר במסע שיכול להיות מסוכן, להוביל לפציעות ואף חמור מכך. חשוב להיות מודע לסכנות אלו. באחריותם של המטיילים לוודא כי קיבלו את כל המידע הדרוש להם לפני היציאה לטיול.

  • לו”ז המסע נכתב על ידי  צלם הטבע עטור הפרסים והמומחה לשפיצברגן רועי גליץ, מתוך הניסיון שלו והגדרה של מסגרת הכוונות בעקבות ההפלגות הקודמות שהיו מוצלחות במיוחד.
  • לו״ז ההפלגה הינו גמיש לחלוטין בהתאם לתנאי הסביבה והמידע אותו אנחנו מקבלים בשטח. מה שמכווין אותנו הוא הטבע והחוויות העוצמתיות ביותר שאנחנו יכולים להשיג עבורכם, המטיילים שלנו.
  • אין בנאמר לעיל להבטיח צפייה בבעל חיים כזה או אחר, מכיוון שאנחנו בטבע הפראי ובעלי החיים ומזג האוויר אינם נשמעים ללו״ז שלנו. עם זאת, יש לציין כי עד כה חווינו 100% הצלחה עם כל בעלי החיים עם מאות המטיילים שהדרכנו בשפיצברגן.
  • יהיה קר וסופות שלג הן עניין שגרתי, המסע כולל פעילויות אתגריות שונות כגון שייט בזודיאק, הליכה על קרח ושלג, שהייה קרובה לדובי קוטב, שייט בתנאי מזג אוויר קיצוניים וכ”ו.בעצם הרשמתו של אדם למסע פוטוטבע, הוא למעשה מצהיר כי הוא מבין את הפעילויות והסכנות הגלומות במסע והוא מצהיר כי הוא כשיר מבחינה בריאותית. במידה ולמשתתף ישנה בעיה רפואית העלולה להפריע או למנוע ממנו מלהשתתף בפעילויות הטיול השונות, באחריותו לעדכן את החברה והמדריך לפני היציאה למסע. במקרים מסוימים, יידרש אישור רפואי מהרופא המטפל להשתתפות בטיול. ללא אישור זה לא תתאפשר היציאה לטיול.
  • זהו אינו שייט תענוגות. התנאים בסירה הינם תנאים ספרטניים ביותר. תקלות או מזג אוויר שלא מאפשר פעילות קורים לעתים והשיבוץ בתאים הוא על בסיס כל הקודם זוכה.
  • יציאת הטיול מותנת במינימום משתתפים.
  • מדובר באזור פראי בו חיים יותר דובי קוטב מבני אדם. הסיכוי לראות דוב קוטב הינו גבוה אך לא מובטח. הטבע הוא פראי ובלתי צפוי לכן לא ניתן להבטיח את התנהגויות בעלי חיים, מרחק הצפייה בהם או הצפייה בכלל. צוות הספינה הינו זה שמקבל את ההחלטה הסופית לגבי נתיב ההפלגה, סדר ותוכן הפעילויות כאשר בטיחות הנוסעים הינה הראשונה במעלה.
  • במקרים חריגים זהות המדריך עלולה להשתנות לפני היציאה לטיול.
  • העסקה הינה עסקה על תנאי עד אישורה הסופי ע”י הספקים וכל עוד לא ניתן אישור של ספקי השירותים לבקשה חשבונו של המזמין לא יחויב.
  • פוטוטבע רשאית לבטל את הטיול בכל שלב תוך השבת התמורה.

מפת הספינה

בספינה מספר סוגי חדרים
לכל חדר יש את הפירוט שלו ותמונה

300-301- חדרי שלישייה משותפים (שירותים ומקלחת בחוץ)

302-310- חדרים זוגיים משותפים (שירותים ומקלחת בחוץ)

400-408- חדרים זוגיים פרטיים (שירותים ומקלחת בחדר)

504-507- חדרים זוגיים פרטיים (שירותים ומקלחת בחדר)

501- חדר הקפטן (שירותים ומקלחת בחדר)

502-503- סוויטות (שירותים ומקלחת בחדר)

 

סוגי חדרים פולר פיונייר - גרינלנד

חדר טריפל - 3 משתתפים

מיטת קומותיים ומיטת יחיד

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

כיור בתא

חלון צוהר

שירותים ומקלחת משותפים

 

8715$ למשתתף

חדר טווין - 2 משתתפים

2 מיטות יחיד

ספה

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

כיור בתא

מייבש שיער

חלון צוהר

שירותים ומקלחת משותפים

9655$ למשתתף

חדר זוגי פרימיום - 2 משתתפים

2 מיטות יחיד

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

חלון 

שירותים ומקלחת פרטיים

11865$ למשתתף 

חדר סוויטה -2 משתתפים

מיטה זוגית

איזור ישיבה מרווח בתא

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלונות

 
14209$ למשתתף

סוויטת הקפטן - 2 משתתפים

התא הכי גדול ומרווח

מיטה זוגית

סלון ישיבה

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלונות

 
16209$ למשתתף

 

תא יחיד פרימיום

מיטת קומותיים לשימוש יחיד

שולחן כתיבה 

ספה

מלתחה ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלון 

 
18995$ לחדר 

הצטרפו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים!

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

סוגי חדרים פולר פיונייר

חדר טריפל - 3 משתתפים

מיטת קומותיים ומיטת יחיד

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

כיור בתא

חלון צוהר

שירותים ומקלחת משותפים

 

6990$ למשתתף

חדר טווין - 2 משתתפים

2 מיטות יחיד

ספה

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

כיור בתא

מייבש שיער

חלון צוהר

שירותים ומקלחת משותפים

 7880$ למשתתף

חדר זוגי פרימיום - 2 משתתפים

2 מיטות יחיד

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

חלון 

שירותים ומקלחת פרטיים

 9820$ למשתתף

חדר סוויטה -2 משתתפים

מיטה זוגית

איזור ישיבה מרווח בתא

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלונות

 10920$ למשתתף

סוויטת הקפטן - 2 משתתפים

התא הכי גדול ומרווח

מיטה זוגית

סלון ישיבה

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלונות

 12900$ למשתתף

 

תא יחיד פרימיום

מיטת קומותיים לשימוש יחיד

שולחן כתיבה 

ספה

מלתחה ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלון 

 16700$ לחדר