אנטארקטיקה - מסע לקצה העולם

אנטארקטיקה – מסע לקצה העולם
טיסה ושייט ליבשת השביעית

הפלגת פוטוטבע מיוחדת לאנטארקטיקה עם טיסה מעל מיצרי הדרייק

היבשת הדרומית ביותר תמיד לכדה את דמיונם של בני האדם ומגלי הארצות הגדולים: משקלטון ועד לסקוט ואמונדסן. כולם נדלקו מהרעיון של הלא-נודע, כיבוש קצהו הדרומי של העולם. חלקם אף מסרו את חייהם בשביל כך. זו היבשת הקיצונית ביותר בעולמנו, ועדיין היא אוחזת בקסם שמושך את אלו שכבר ראו הכל, כמעט… אנחנו מזמינים אתכם להרפתקה של פעם חיים, לטייל על היבשת המיוחדת ביותר בעולם.

הדרכת צילום צמודה מבית פוטוטבע – כדי שתחזרו עם התמונות והחוויות הטובות ביותר.

בעונה הטובה ביותר | שייט בספינה פרטית
22.1.2023-29.1.2023 בהדרכת רועי גליץ, ירין קליין ופרופסור משה אגמי

כל התמונות בעמוד זה צולמו על רועי גליץ באנטארקטיקה

מה מיוחד בהפלגה שלנו?

הכי מדריכים

יחס חניכה אישי במיוחד עם 12 מדריכים ל 65
משתתפים. מדריך/ה לכל 5.5 משתתפים

הכי הרבה זמן בחופים 

אנחנו הוספנו ירידות לחופים עם עד
3 יציאות לשטח מדיי יום באנטארקטיקה.

המסלול הכי יעיל

היחידים בישראל שמוציאים הפלגות עם טיסה מעל מיצרי הדרייק, חוסך סבל אדיר של מחלות ים וזמן מת

 רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם 

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

תוכנית המסע

22.1. יום 1: הגעה לפונטה ארנס

יש להגיע לפונטה ארנס לפני השעה 14:00 , כאן הצוות היקר שלנו יפגוש אתכם ויעביר אתכם למלון בו נישן. היום אנחנו נעביר תדריכי חובה של בטיחות והרצאת היכרות/מבוא עם האוניה שלנו ומה שהולך לקרות בימים הקרובים . בערב נאכל ארוחת ערב חגיגית (כלולה) , ונרים כוסית לכבוד ההפלגה שלנו . לינה במלון קאבו דל הורנוס.

23.1. יום 2: ההרפתקה מתחילה

אנחנו היום נתחיל את ההרפתקה שלנו עם טיסה בת שעתיים מפונטה ארנס לקינג ג׳ורג׳ איילנד במטוס אותו אנו חוכרים. עם ההגעה שלנו והליכה קצרה מהמנחת ועד לחוף הים, שם סירות הזודיאק יקפיצו אותנו לאוניה שלנו – הבית למשך ההפלגה. היום כבר נפליג דרומה אל עבר המושבות הגדולות של הפינגווינים. אם הטיסה תהיה כמתוכנן בשעות הבוקר, נשאוף כבר אחר הצהריים לרדת לאחד החופים באיי שטלנד הדרומיים עם מושבה של 4000 פינגווינים לבני אוזן . במהלך הלילה נחצה את מיצרי ברנספילד ליעד הבא . לינה על האוניה

24.1.יום 3: מגלים את אנטארקטיקה

כבר בבוקר נהיה במפרץ קסום שמהווה בית למגוון מינים של כלבי-ים ופינגווינים. במהלך ארוחת הצהריים נפליג דרומה למפרץ ווילהלמינה הידוע באוכלוסיות הלווייתנים הגדולות שמגיעות לסעוד כאן והתכנון הוא לרדת לזודיאקים לקראת השקיעה ולאחר מכן לחזור לאוניה לישון. בלילה נפליג לכיוון דרום . לינה באוניה

25.1. יום 4: המושבות הדרומיות

בבוקר נגיע לתעלת למייר, אחד המקומות היפים ביותר באנטארקטיקה ונחצה אותה בהפלגה עם נופים עוצרי נשימה, לאחר ארוחת הבוקר נרד לחוף באי פטרמן, שם נמצאות המושבות הגדולות של הפינגווין האדלי הקשוח לצד פינגווין לבן אוזן. כולם מגדלים את הצאצאים שלהם שכבר גדלים במהירות. במהלך ארוחת הצהריים נפליג צפונה, שוב דרך תעלת למייר, למפרץ יפהפה שנקרא פורט צ׳רקוט באי בות׳ ונרד לחופים מלאי פינגווינים ומקום של טרק הליכה נהדר למי שרוצה. במהלך ארוחת הערב נפליג צפונה למפרץ פלנדרס ואם הקרח יאפשר – נוריד סירות זודיאק בזמן השקיעה. לתאורה דרמטית במיוחד , במהלך הפעמים הקודמות שלנו שם , צילמנו עשרות לווייתנים במפרץ . בלילה נפליג למפרץ ניקו . לינה באוניה

26.1. יום 5: אל מפרצי העומק

בבוקר כבר נהיה במפרץ ניקו המפורסם , שם נרד ליבשה באחד המקומות היפים ביותר באנטארקטיקה. למעוניינים בטיפוס הרים, יש מסלול מרהיב לתצפית על הנוף, ולמעוניינים בבעלי החיים – מאות פינגווינים וכלבי ים מבלים בחופי המפרץ. במהלך הצהריים נפליג לכיוון האי קאוורוויל, שם נרד לחוף לצפייה בהמוני בעלי חיים בנופים נהדרים. נחזור לארוחת ערב באוניה ונפליג לתוך מפרץ אורן לצילום פינגווינים מסוג רצועת הסנטר בתאורת ערב. במהלך הלילה נפליג לכיוון איי שטלנד הדרומיים. לינה באוניה

27.1.יום 6: איי שאטלנד הדרומיים

אחרי ארוחת הבוקר ולקראת הצהריים ניכנס דרך ״המפוח של נפטון״ ללב הר הגעש עם האוניה שלנו. נטייל על החוף ונלמד על המושבה שהיתה כאן ועל שתי ההתפרצויות הגעשיות הגדולות שהיו כאן במהלך המאה ה 20. יש אפשרויות צילום מרובות, כמו גם מסלולי הליכה לכיוון ״החלון של נפטון״ ובין המבנים המשומרים. למי שמעוניין/ת לשחות , כאן זה מקום מעולה לעשות זאת. מכאן נפליג להאלף מון איילנד, אי בצורת חצי ירח, אליו נגיע בערב, למושבות ענקיות של פינגווין רצועת-הסנטר, כמו גם מגוון כלבי ים, דובי ים ולעיתים גם פילי ים . במהלך הלילה נפליג לכיוון קינג ג׳ורג׳ איילנד . לינה באוניה .

28.1. יום 7: קינג ג’ורג איילנד

בבוקר נגיע לקינג ג׳ורג׳ איילנד, כנראה מאוד עייפים אחרי לו״ז מאוד עמוס בפעילויות, חוויות והתרגשויות. בתיאום עם צוות המטוס, נדע את לוח הזמנים של הירידה לחוף והתארגנות לקראת הטיסה חזרה. אם הטיסה תצא אחר הצהריים, ננצל עוד את הבוקר לירידה אחרונה לחוף לצילומים, ואם לא יהיה לנו זמן – אז נרד ונלך דרך הבסיס הצ׳יליאני לכיוון המנחת אליו הגענו ביום הראשון ונמריא חזרה לפונטה ארנס. במהלך הטיסה של השעתיים, נראה את הגלים הסוערים של מיצרי הדרייק ממעוף הציפור בזמן שנאכל ונשתה בנוחות. אחרי הנחיתה, נעבור עם אוטובוסים חזרה לבית המלון שלנו לרגיעה של סוף הטיול . לינה – קאבו דל הורנוס, פונטה ארנס

29.1. יום 8: נפרדים לשלום

אחרי ארוחת בוקר, תהיינה העברות לשדה התעופה של פונטה ארנס שם תוכלו להמשיך את מסעכם הביתה, או שתחליטו להמשיך ולגלות את המיטב שיש לארץ האש ונופי הבראשית של דרום צ׳ילה להציע לכם .

פרטים חשובים

סוג חדר

עלות

סטטוס

תא לשלושה משתתפים

14400$ למשתתפת

אזל

תא לשני משתתפים

16900$ למשתתפת

נותרו חדרים אחרונים

תא ליחיד

23800$ 

נותר מקום אחרון

חדר לשלישייה

חדר לזוג

חדר ליחיד

ספרייה

כל החדרים כוללים שירותים פרטיים וחלון

כולל

-  טיסה מיוחדת מפונטה ארנס (צ'ילה) אל איי קינג גורג' (אנטרקטיקה) ובחזרה.


- לינה בפונטה ארנס בלילה הראשון ובלילה שביעי במלון  Cabo de Hornos או דומה.


- הפלגה באוניית אושן נובה

(עלייה ביום 2 וירידה ביום 7)


-פנסיון מלא במהלך ההפלגה (בופה הגשה).


- הדרכה של צוות פוטוטבע (בעברית) ומדריכי מקומיים (באנגלית), סיורי שטח מודרכים בחופים, הרצאות והעשרה במהלך השיט.


- מגפיים אטומים למים.


- מיסי כניסה לאנטרקטיקה.

לא כולל

- טיסות בינלאומיות ושירותי קרקע לפני ואחרי הטיול כמפורט בתוכנית.


-טיפים לנותני השירותים בספינה.


- הוצאות אישיות: כביסה, טלפונים, משקאות אלכוהוליים וקלים שאינם כלולים בארוחות.


- ביטוח מכל סוג.


- ויזת כניסה לצ'ילה במידה ויידרש.


- כל מה שאינו מופיע בסעיף ׳כולל׳.

המדריכים שלכם

רועי גליץ

זה יותר מעשור שרועי נחשב כאחד מצלמי הטבע ומובילי מסעות הצילום הטובים בעולם. צילומיו התפרסמו בין השאר בנשיונל גיאוגרפיק, בי.בי.סי, ניקון פרו ועוד. משמש כשגריר של ארגון גרינפיס לקוטב, ונחשב מרצה בינלאומי מבוקש בנושא טבע שימור סביבה. מייסד כנס הצילום של ישראל ובעלים של בית הספר לצילום הגדול בישראל – גליץ. בשנת 2022, נבחר לכהן כשגריר ניקון אירופה.

 

ירין קליין

אחד מצלמי הטבע הטובים בישראל. מומחה ליונקים הגדולים ולטורפים. עבודותיו זוכות הפרסים הופיעו בכתבות רבות ברחבי העולם. משמש כיום כשגריר של חברת f-stop. כאחד ממדריכי הצילום הבכירים בארץ, ירין הדריך אלפי צלמות וצלמים בסדנאות ומסעות בארץ ובעולם כך שמסע בהדרכת ירין הוא לא רק חוויה כיפית, אלא חוויה לימודית מהמדרגה הראשונה, שתשדרג את הראייה הצילומית שלכם.

משה אגמי

פרופ’ משה אגמי הוא אקולוג-בוטנאי וחוקר ידוע בתחומי מחקר בוטניים וזואולוגיים, אשר גם ניהל במשך 13 שנים את הגנים הבוטניים באוניברסיטת תל אביב. משנת 1972 הוביל כבר יותר מ-200 טיולי טבע ומסעות שייט, בכל שבע היבשות, ונחשב לאחד המדריכים הגיאוגרפיים הטובים והמובילים בישראל. בעל ידע רב בבוטניקה, זואולוגיה, אקולוגיה, אקלים, גאולוגיה ועוד. מסע עם משה הוא מסע מרתק ומעשיר מאד.

אל מדריכי הצילום שלנו יצטרפו צוות מדהים של מומחים מקומיים, כולל אנשים שגרו כאן שנים ופרסמו מחקרים מובילים בעולם.

היתרון העצום של הטיסה:

למזלנו, אין סיבה שתצטרכו לגלות בעצמכם את מעבר דרייק הידוע לשמצה בגליו העצומים, אשר הוא אחד המקומות הסוערים בעולם. במקום לחצות את מעבר דרייק יומיים וחצי לכל כיוון, עם בזבוז של זמן ואנרגיה, אנחנו פשוט נטוס מעל מיצרי דרייק במשך שעתיים קלילות במטוס שאנחנו חוכרים במיוחד עבור הטיול הזה! האוניה שאנו חוכרים, האושן נובה, תמתין לנו בסמוך למנחת הייעודי בקינג ג׳ורג׳ איילנד ולאחר הליכה קצרה, נעלה על סירות הזודיאק שיקפיצו אותנו לאוניה – הבית שלנו למשך ההפלגה הקסומה הזו.

למה עם ספינה פרטית?

אם כבר נוסעים עד אנטארקטיקה, חשוב לעשות את זה באופן שמאפשר את ההזדמנויות הטובות ביותר, העצמאות הגדולה ביותר, מבלי לבזבז זמן על המקומות הפחות מעניינים, וכמובן – הקרבה הגדולה ביותר לבעלי החיים ולטבע. זה לא קרוז, עם מאות משתתפים. המשמעות של כמות משתתפים קטנה  היא זמן ארוך עם בעליי החיים, קרבה והזדמנות לתמונות הטובות ביותר.

פעילויות נוספות בזמן ההפלגה

שחייה במים של אנטארקטיקה

אחת החוויות הכי מעוררות היא הטבילה במים של
אנטארקטיקה! אנחנו נמצא מקום בטוח, שם כל מי
שבעניין ילבשו את בגדי הים ויקפצו למים לשחייה
קצרה. אסור להיות במים מעל דקה עקב חשש מובן
להיפרטרמיה. לא לדאוג, רופא האוניה זמין בקרבת
מקום, לכל מקרה שלא יהיה .
*תוספת פעילות שחייה – חינם. ללא הגבלת אנשים

קייאקים באנטארקטיקה

דמיינו לכם את קול אדוות המים מתנפצים על הקייאק
שלכם ושקט מוחלט מסביב. לחישת פצפוצי בועות
האוויר שלכודות בקרחונים ומשתחררות עם הפשרת
הקרח וקריאות הפינגווינים ממלאות את האוויר. החוויה
של הקייאקים באנטארקטיקה היא חופש וחיבור עם
הים ואנטארקטיקה .
*תוספת מסלול קייאקים – 895$ – מוגבל ל 10- בלבד

טיפוס הרים עם נעלי שלג

״ההרים קוראים לי, לכן אני מטפס״. מסלולי הליכה בהן
נטפס על פסגות הצוקים שמשקיפים על הפיורד ,
יעניקו לנו גם מתיחת רגליים הגונה – וגם נקודת תצפית
חסרת תקדים על הנוף המופלא של אנטארקטיקה .
במקומות בהם השלג עמוק, נצייד אתכם בנעלי שלג
מיוחדות הנדרשות להליכות מסוג זה .
תוספת פעילות טיפוס הרים – חינם. מוגבל ל 20- בלבד

סדנאות צילום נוף ובעלי חיים

צוות המדריכים המדהים והמנוסה שלנו, ידריך אתכם
בסודות צילום הטבע וכמובן שיהיה זמין לכם במשך כל
ההפלגה לשאלות, הכוונות וטיפים מעשיים לצילום
טבע. כמובן שזה מתאים במיוחד לבעלי מצלמות
מקצועיות, אבל גם אם יש לכם רק סמארטפון, עדיין
נדאג שתצאו עם תוצאות מעולות. נרד לחוף בכל
הזדמנות מתאימה – לרבות לצילומי שקיעה!
תוספת מסלול צילום – חינם – מוגבל ל 40- בלבד.

על הצוות שלנו

צוות של יותר משלושים מדריכים מומחים, אנו עובדים עם הספקים הטובים והבטוחים ביותר בתחומם בכל מדינה עם דגש גדול על ספקים ירוקים. כל טיול נבחר בקפידה ונבנה עם אנשי מקצוע מומחים  (צלמים, ביולוגים, זיאולוגים, אנתרופולוגים ועוד) , ארגון לוגיסטי ברמה הגבוהה ביותר ומעל הכל – צוות מקצועי שילווה אתכם בכל רגע על מנת להעניק לכם את השירות הטוב ביותר. אנחנו מזמינים אתכם למסע הבא שלכם – מסע חוויתי, מיוחד, מסעיר –  שישאר אתכם  הרבה אחרי שתחזרו הביתה.

תנאים כלליים

העברה בנקאית/ כרטיס אשראי.

תשלום בכרטיסי אשראי יחויב בתוספת 2.5%.

מדרגות תשלום:
– 3000$ בעת ההרשמה.
– תשלום שני של 3000$ עד ה 28 לאפריל 2021
– תשלום שלישי של 3000$ עד ה 28 ליוני 2021
– יתרת התשלום עד ה 28 לאוגוסט 2021.
(דמי התשלום יועברו לספק ואינם ניתנים להחזר. אנו ממליצים בחום לרכוש בעת ההזמנה ביטוח שיכול לכסות אתכם במקרה של ביטול לא צפוי.)

ביטוח רפואי וביטוח נסיעות: מוסכם וידוע כי פוטוטבע אינה מבטחת או מספקת כיסוי ביטוחי ולא תישא באחריות לשום נזק הנגרם למטיילים או לציוד שלהם. באחריות המזמין והמטיילים לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה ומורחבת המתאימה לכל פעילויות הטיול, הרגילה והאתגרית הצפויה במסע, לרבות כיסוי לתאונות והטסה רפואית. האחריות לרכישת הכיסוי הביטוחי הנדרש חלה על המטיילים. כמו כן, כל הנושא הביטוחי נשוא הסכם זה מוסדר במסגרת של מפעילת השייט וכל טענה בנושא זה תופנה ישירות אליה.

הכנות רפואיות נדרשות: כבכל נסיעה, נדרשות הכנות רפואיות מסוימות, כגון חיסונים ותרופות. באחריותם הבלעדית של המטיילים לקבל את המידע ולהיערך להכנות אלו. פוטוטבע מנועה מלתת כל המלצה רפואית אישית). על חיסונים יש לבדוק באתר האינטרנט של משרד הבריאות כאן

כמו כן, מצ”ב תדריך למרפאות יוצאים לחו”ל (יש לבדוק האם יש עדכונים נוספים).

 • הרשויות המקומיות עלולות לדרוש מכם להציג בדיקת קורונה שלילית כתנאי כניסה לצ’ילה. כמו כן, באחריות המטיילים לוודא את תנאי הכניסה למדינה ולדאוג להסדרת כל המסמכים הנדרשים לכך. פוטוטבע לא תוכל לשאת באחריות לסירוב כניסה מסיבה זו או אחרת.
 • מדינות יעד מסוכנות ניתן לבדוק באתר האינטרנט של המטה לביטחון לאומי כאן.
 • יש להגיע לפונטה ארינס לא יאוחר מ 14:00 בצהריים שעון מקומי ביום 1 למסע. איחור לא יאפשר השתתפות במסע ולא יתאפשר זיכוי. מומלץ לקחת זאת בחשבון בבניית לוח הטיסות. באותו היום ייערך תדריך בטיחות. ההשתתפות חובה. ביום 8, לא מומלץ לא מומלץ לקבוע תוכניות אלא משעות הערב, עקב איחור אפשרי בטיסה חזור.
 • במהלך הטיול תתקיים הליכה של כ 2 קילומטרים על משטח שטוח, על כל מטייל לסחוב את המזוודות והציוד שלו בעצמו
 • מגבלת המשקל בטיסה לאנטרקטיקה הינה 20 ק”ג לאדם, עקב גודל המטוס ומגבלות בטיחות לא יתאפשרו חריגות.
 • כבכל טיול, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בפעילויות בהן יש סיכון, ישנן תקלות וסכנות שבדרך: מזג אוויר קיצוני, תשתית גרועה, בעלי חיים מסוכנים וגם תקלות העלולות להתרחש במקומות וזמנים לא צפויים. כפי שניתן לצפות במסע לאחד המקומות הקרים, והמבודדים ביותר בעולם -מדובר במסע שיכול להיות מסוכן, להוביל לפציעות ואף חמור מכך. חשוב להיות מודע לסכנות אלו. באחריותם של המטיילים לוודא כי קיבלו את כל המידע הדרוש להם לפני היציאה לטיול.
 • המסע כולל פעילויות אתגריות שונות כגון שייט בזודיאק, הליכה על קרח ושלג, שהייה קרובה לבעלי חיים, שייט בתנאי מזג אוויר קיצוניים וכ”ו. בעצם הרשמתו של אדם למסע פוטוטבע, הוא למעשה מצהיר כי הוא מבין את הפעילויות והסכנות הגלומות במסע והוא מצהיר כי הוא כשיר מבחינה בריאותית. במידה ולמשתתף ישנה בעיה רפואיתנפשית העלולה להפריע או למנוע ממנו מלהשתתף בפעילויות הטיול השונות, באחריותו לעדכן את החברה והמדריך לפני היציאה למסע. במקרים מסוימים, יידרש אישור רפואי מהרופא המטפל להשתתפות בטיול. ללא אישור זה לא תתאפשר היציאה לטיול.
 • ייתכן כי עקב אילוצי מזג אוויר ו או בטיחות, הטיסה ל אנטרקטיקה או מאנטרקטיקה תדחה במספר ימים. המטיילים מאשרים כי הם מודעים לעובדה שלא יתאפשר החזר בגין ימים אלו. כמו כן, פוטוטבע תעשה ככל שביכולתה על מנת לקיים את המסע כמתכונן. אך יתכנו שינויים בתוכנית ו או בתאריכי המסע בגלל דברים שעליהם אין לפוטוטבע שליטה. לרבות, אך לא מוגבל למזג אוויר, תקלות טכניות, סגירת גבולות או נמלים וכ”ו.
 • יציאת הטיול מותנת במינימום משתתפים.
 • לא ניתן להבטיח את התנהגויות בעלי חיים, מרחק הצפייה בהם או הצפייה בכלל. צוות הספינה הינו זה שמקבל את ההחלטה הסופית לגבי נתיב ההפלגה, סדר ותוכן הפעילויות כאשר בטיחות הנוסעים הינה הראשונה במעלה.
 • צוות האונייה וחלק מהמדריכים דובר אנגלית בלבד. במקרים חריגים זהות המדריכים עלולה להשתנות לפני היציאה לטיול.
 • המטיילים מאשרים להשתמש בתמונות שיצולמו על ידי הצוות (בהן הם יכולים להופיע) במהלך ההפלגה לצרכים שיווקים.
 • העסקה הינה עסקה על תנאי עד אישורה הסופי ע”י הספקים וכל עוד לא ניתן אישור של ספקי השירותים לבקשה חשבונו של המזמין לא יחויב.
 • במקרים בהם יש סתירה בין הכתוב באתר החברה ואו במסמכים שיווקיים אחרים שנשלחו ו או בכל מקום אחר, המידע המופיע בטופס ההרשמה, הוא הקובע.

פוטוטבע רשאית לבטל את הטיול בכל שלב תוך השבת התמורה

 

 רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם 

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

Design Style Switcher