הפינגווינים של אנטארקטיקה

בממלכה של קרח ושלג – אנטארקטיקה

בממלכה קפואה ועצומה, במקום שבו השמש אינה זורחת זמן רב, חיים יצורים מופלאים, בעלי כנף שחורות-לבנות. הפינגווינים של אנטארקטיקה, אחת החיות הייחודיות ביותר על פני כדור הארץ. הם חיים באזורים הקפואים ביותר בעולם, ומתמודדים עם תנאי חיים קשים.

הפינגווינים של אנטארקטיקה הם יצורים מעוררי השראה, הם מתמודדים עם תנאי חיים קשים, אך הם מצליחים לשרוד ולפרוח. הפינגווינים הם תזכורת לכך, שגם במקום הקפוא ביותר בעולם, יש חיים.

הפינגווינים הם גם תזכורת לכך, שאנו צריכים להגן על הטבע, על מנת לשמור על בעלי החיים הייחודיים הללו. הפינגווינים הם יצורים של יופי וחן, הם מתהלכים על הקרח כמו רקדנים וצופים בעולם סביבם בעיניים סקרניות. הפינגווינים הם יצורים של כוח ועוצמה, הם שוחים במים הקפואים, וצדים את מזונם במעמקים. הפינגווינים הם יצורים של זוגיות, של משפחה, של קהילה.

יונקים? ציפורים?

הפינגווינים הם ציפורים, אך הם אינם יכולים לעוף. הם נעים על הקרקע בעזרת רגליהם, ויכולים גם לשחות במים. הם בעלי גוף קטן ומגושם, עם ראש גדול ומקור ארוך. הם לבושים בפרווה שחורה-לבנה, שמסייעת להם להסתוות מטורפים.

הפינגווינים הם חברתיים, והם חיים במושבות גדולות. המושבות יכולות להכיל אלפי פרטים, והפינגווינים חיים בקהילות. הם מסייעים זה לזה לגדל את הצאצאים, והם דואגים זה לזה בזמנים קשים.

הפינגווינים הם אוכלי דגים. הם צדים דגים, סרטנים וחיות ימיות אחרות. הם יכולים לצלול לעומק רב, כדי למצוא מזון. הם משתמשים במקורם כדי לתפוס את הטרף, והם אוכלים אותו במהירות. הפינגווינים הם חיות מוגנות, והם נמצאים בסכנת הכחדה. הסיבה העיקרית לכך היא שינויי האקלים, שגורמים להמסה של הקרח באנטארקטיקה. הקרח הוא ביתם של הפינגווינים, והוא חיוני לשרידותם.

מי הטורפים של הפינגווינים?

טורפים ביבשה – כלבי ים: כלבי ים נמריים, כלבי ים אטלנטיים וכלבי ים יבשתיים הם הטורפים העיקריים של פינגווינים ביבשה. הם יכולים לתפוס פינגווינים בזמן שהם מטילים ביצים או מטפלים באפרוחים. חמסנים גם הם טורפי פינגווינים, החמסנים הם עופות דורסים שיכולים לטרוף פינגווינים צעירים או פצועים.
טורפים בים – לווייתנים קטלנים, כרישים ודגים גדולים הם הטורפים העיקריים של הפינגויינים בים. לוויתנים קטלניים הם טורפים ימיים גדולים שיכולים לטרוף פינגווינים בכל הגילאים, כרישים הם גם טורפים ימיים של פינגווינים, דגים גדולים כמו הרינגים, סרדינים ושחפים יכולים לטרוף פינגווינים צעירים או קטנים.

איפה ניתן לראות אותם?

שייט לאנטארקטיקה
דרך אחת לצפות בפינגווינים של אנטארקטיקה היא לצאת להפלגה באיזור של אנטארקטיקה. הפלגות יוצאות מנקודות שונות בעולם, והן מגיעות לאנטארקטיקה לאחר מספר ימים. לחילופין ניתן לטוס לאנטארקטיקה בטיסה מהירה של שעתיים מדרום אמריקה. טיסה החוסכת הפלגה בים קשה מאוד. הפלגה לאנטארקטיקה היא חוויה יוצאת דופן, זוהי הזדמנות לצפות באחד המקומות היפים ביותר על פני כדור הארץ, ובאחד מבעלי החיים הייחודיים ביותר על פני כדור הארץ.

האם צריך ויזה לאנטרקטיקה?

אין צורך בויזה לאנטרקטיקה

מה הפרשי השעות בין אנטרקטיקה לישראל?

אנטרקטיקה מקדימה את ישראל ב-11 שעות

עובדות מעניינות על אנטארקטיקה

אנטרקטיקה היא שטח נייטרלי ולא שייכת לאף ארץ, יש מספר מדינות שטוענות לחזקה על אזורים מסוימים. היבשת אף הוכרזה כ”המורשת המשותפת של המין האנושי”

היבשת האנטארקטית היא היבשת הקטנה ביותר בעולם, אך גם היבשת הכי יבשה, הכי קרה, והכי רחוקה מהמרכז האוכלוסייה העולמי.

אנטארקטיקה היא היבשת היחידה על פני כדור הארץ שאין בה אוכלוסייה קבועה.

היבשת המרתקת הזו מושכת אליה לאורך השנים חוקרים רבים ובשטחה הוקמו 70 תחנות מחקר בבעלות של מדינות שונות החוקרות תחומים מגוונים כמו- אסטרונומיה, ביולוגיה, מדעי הסביבה, חקר קרחונים, חקר אוקיינוסים ועוד.

רוב המים המתוקים (70%!) על פני כדור הארץ נמצאים באנטרקטיקה!

זה לא אינטואיטיבי אך אנטרקטיקה נחשבת למדבר- ולא פחות מאשר המדבר הגדול בעולם עם כמות משקעים קטנה מאוד לאורך השנה.

הטמפרטורה הממוצעת באנטארקטיקה היא 20- מעלות צלזיוס, אך היא יכולה לרדת ל-89 מעלות צלזיוס מתחת לאפס.

הטיול לאנטארקטיקה נערך בדרך כלל במהלך הקיץ האנטארקטי, בין החודשים נובמבר לאפריל.

טיפים לטיול לאנטארקטיקה

הזמינו את הטיול מראש. הטיולים לאנטארקטיקה פופולריים מאוד, ולכן חשוב להזמין את הטיול מראש, במיוחד אם אתם נוסעים בעונה החמה.

קחו בחשבון את התקציב שלכם. טיולים לאנטארקטיקה הם יקרים, ולכן חשוב לקחת בחשבון את התקציב שלכם לפני שאתם מזמינים את הטיול.

הכירו את החוקים והנהלים של אנטארקטיקה. אנטארקטיקה היא יבשת מוגנת, וחשוב להכיר את החוקים והנהלים של היבשת לפני שאתם מטיילים בה.

טיול לאנטארקטיקה הוא חוויה יוצאת דופן. במהלך הטיול, תזכו לראות נופים מרהיבים, לפגוש בעלי חיים נדירים ולחוות את הטבע הפראי במלוא עוצמתו. הנופים באנטארקטיקה הם עוצרי נשימה.

הטיול לאנטארקטיקה הוא חוויה ייחודית ומרגשת. אם אתם מחפשים הרפתקה בלתי נשכחת, טיול לאנטארקטיקה הוא הבחירה המושלמת עבורכם.

מטיילים שהיינו איתנו כותבים:

מאמרים נוספים

הצטרפו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים!

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

סוגי חדרים פולר פיונייר

חדר טריפל - 3 משתתפים

מיטת קומותיים ומיטת יחיד

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

כיור בתא

חלון צוהר

שירותים ומקלחת משותפים

 

6990$ למשתתף

חדר טווין - 2 משתתפים

2 מיטות יחיד

ספה

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

כיור בתא

מייבש שיער

חלון צוהר

שירותים ומקלחת משותפים

 7880$ למשתתף

חדר זוגי פרימיום - 2 משתתפים

2 מיטות יחיד

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

חלון 

שירותים ומקלחת פרטיים

 9820$ למשתתף

חדר סוויטה -2 משתתפים

מיטה זוגית

איזור ישיבה מרווח בתא

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלונות

 10920$ למשתתף

סוויטת הקפטן - 2 משתתפים

התא הכי גדול ומרווח

מיטה זוגית

סלון ישיבה

שולחן כתיבה

ארון בגדים ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלונות

 12900$ למשתתף

 

תא יחיד פרימיום

מיטת קומותיים לשימוש יחיד

שולחן כתיבה 

ספה

מלתחה ומגירות

שירותים ומקלחת פרטיים

מייבש שיער

חלון 

 16700$ לחדר