טיולי צילום

icon_camera_alt icon
מה זה טיולי צילום?

טיולי צילום הם טיולים מיוחדים, שנבנים מראש מתוך כוונה ומחשבה לאפשר את יצירת התמונות הטובות ביותר במהלך המסע. אלו טיולים שנבנים תוך התחשבות בלוקיישנים הכי חזקים, חלוקת זמנים נכונה שלוקחת בחשבון את תנאי התאורה ומזג האוויר ושמה דגש על תפיסת הזדמנויות והעמקה ולא על ריצה ממקום למקום. כמו כן, טיולי צילום בדרך כלל יעדיפו להגיע למקומות  היותר מיוחדים ולא מתוירים. כי כולם אוהבים לחזור עם תמונות ייחודיות ולא חרושות.

icon_camera_alt icon
למי מתאימים טיולי צילום?

טיולי צילום מתאימים לצלמות וצלמים בכל הרמות. מצלמים חובבים ועד מקצועיים. בתוך עולם טיולי הצילום ישנן דרגות ביניים של טיולים שיותר מתאימים לקהל הצלמים הרחב (לרוב יהיו נוחים יותר ומפנקים) וטיולים שמתאימים למשוגעים לדבר
שמוכנים להגיע עד קצה העולם בשביל התמונה המושלמת. כמו גם, חלוקה בין ז’אנרים שונים של טיולי צילום כגון, טיולי צילום לחובבי טבע ובעלי חיים, תרבויות ואנשים, נופים וכ”ו.

icon_camera_alt icon
האם טיולי צילום מיועדים רק למי שמצלם?

זו נשמעת שאלה כמעט מיותרת. אבל מעניין לספר ש  50% מהמטיילים שלנו לא מצלמים
אז מדוע הם מטיילים בטיולי הצילום שלנו? כי הם יודעות ויודעים שאיתנו מבלים הכי הרבה זמן בשטח, במקומות הכי אותנטיים ולא באתרי התיירות העייפים. הם יודעות ויודעים שלראות את אפריקה בעיניים של צלם טבע או את איסלנד באלו של צלם הנופים, היא חוויה שאי אפשר להסביר במילים. ולכן, בין אם אתם חובבי צילום או לא, המטיילות והמטיילים שאנחנו עובדים איתם הם אלו שמחפשים את חווית החיים, כזו שתישאר בזיכרון הרבה אחרי שהטיול נגמר. בין אם זה שיחה מרתקת עם חקלאי בחוות של קובה או מפגש עם יגוארים באמזונס – צלמים פשוט רואים יותר!

icon_camera_alt icon
איזה ציוד צריך לטיולי צילום?

מאד תלוי ביעד. ההתפתחות הטכנולוגית היום של הטלפונים החכמים מאפשרת אפשרויות רבות גם לאלו שרק מצלמים בטלפון. בייחוד ביעדים בהם נושאים הצילום, בין אם זה בעלי החיים או אנשים, קרובים למצלם.
במרבית טיולי הצילום, בוחרים המשתתפות והמשתתפים להגיע עם מצלמת DSLR (מצלמה שמאפשרת החלפת עדשות).

icon_camera_alt icon
מה הם היעדים הכי מומלצים לטיולי צילום

בצורה כללית, ניתן לומר שז’אנר טיולי הצילום מתחלק לשלוש תתי קטגוריות – טיולי צילום של בעלי חיים, טיולי צילום של תרבויות ואנשים וטיולי צילום של נופים. כמובן שיש יעדים וטיולים שמשלבים יותר מקטגוריה אחת.
בעולם צילום בעלי החיים, היעדים החזקים ביותר הם בדרך כלל יעדי הקטבים (קוטב צפוני, כמו שפיצברגן. או קוטב דרומי, כמו אנטארטיקה וסאות ג’ורג’יה). או אפריקה (עם קניה, טנזניה ואוגנדה ברשימת היעדים המועדפים).
אבל כמובן שהעולם הוא רחב ומרתק, ויעדים נוספים מתפתחים ונפתחים מדיי שנה כמו: פנטנל (ברזיל), הוקייאדו (יפן) ואפילו מדגסקר.

בעולם צילום האנשים והנופים, כמעט כל יעד יכול להפוך למעניין ומשמעותי כל עוד הטיול נבנה בצורה חכמה ונכונה תוך התחשבות בכל הפרמטרים המקצועיים הנדרשים

icon_camera_alt icon
איך מחליטים על טיול צילום ומה כדאי לבדוק לפני

יש מספר פרמטרים שיש לקחת בחשבון לפני שמחליטים לנסוע לטיול צילום:

  • מוניטין החברה: לצערנו, בישראל לא נדרשת הכשרה, רישיון או דרישה מקדימה כדי להוציא טיולים (וטיולי צילום בפרט) לחו”ל ולכן, הדבר הראשון במעלה הוא לבדוק את הניסיון של החברה המובילה.
    חשוב להעדיף חברה עם ניסיון, גב כלכלי ומוניטין ארוך שנים, שתבטיח טיול מוצלח וטיפול יעיל ומהיר בכל תקלה. הדרך לבחון את זה היא בשאילת שאלות: כמה זמן החברה עוסקת בתחומה, כמה מדריכים ואנשי צוות יש לה? כמה קבוצות מטיילים יוצאים בשנה וכ”ו
  • מוניטין המדריכים והמדריכות: למדריך או מדריכת הצילום יש חשיבות מכרעת בהצלחת הטיול. לא כל צלם יודע להדריך ולא כל מדריך יודע ללמד צילום בצורה מקצועית
  • איכות הטיול עצמו. פרמטרים רבים קובעים את הצלחת הטיול בהם: גודל הקבוצה, כמות המדריכים והניסיון שלהם, איכות ובטיחות הספק המקומי, בניית הלו”ז וכ”ו.

icon_camera_alt icon
למה לטייל בטיולי הצילום של פוטוטבע?

את פוטוטבע הקמנו ב 2009 עם חזון להעניק חוויה מדהימה של טיול מאורגן, לאנשים ש “לא אוהבים טיולים מאורגנים”. שזה אומר להנות מהשקט הנפשי, הארגון הלוגיסטי המצוין, הכניסה לחוויות שלא פתוחות לקהל הרחב מצד אחד, אך להנות מעצמאות, קבוצות קטנות ואינטימיות, ולו”ז שמעדיף התעמקות, הנאה והבנה של המקום והתרבות מאשר ריצה מטורפת ממקום למקום, מהצד השני.

אנו מבינים שעולם הטיולים השתנה. האינטרנט פתח אפשרויות רבות להזמנה עצמאית, ולכן, החלטנו שאנחנו לא מנסים להתחרות ב טיולים ה “קלאסיים”, אלא רק בחוויות ייחודיות, חוויות חיים, שיהיה קשה (עד בלתי אפשרי) להגיע לבד או בטיולים אחרים: חכירת ספינות שלמות, רק עבור המטיילים שלנו, בקוטב הצפוני והדרומי. חכירת מסוקים לצילום דובים חומים בסיביר, רישיונות ופרמיטים מיוחדים ( כאלו שניתנים לצוותים של ה BBC או הנשיונל גיאוגרפיק), כניסה בלעדית לשמורות פרטיות ועוד ועוד.

אנחנו לא רוצים ולא מוכנים להיות ״סופרמרקט״ של טיולים, אנחנו לא מעוניינים בפס ייצור של טיולים, ואנחנו בעיקר לא מוכנים להתפשר על איכות הטיול בשביל לחסוך כמה שקלים או להרוויח עוד כמה דולרים. אנחנו בוחרים את הספקים הטובים ביותר בכל יעד. כאלו המתמחים בטריטוריה או בעלי החיים שברצוננו לפגוש. אנו תמיד נעדיף לעבוד עם ספקים ירוקים ומודעים לחשיבות של שמירה על הסביבה וכמובן עובדים עם צוות מדריכים מקצועי ומיומן.

Design Style Switcher