לפלנד אקסטרים – בעקבות הזוהר הצפוני

לפלנד אקסטרים, אחד המסעות המרגשים שתחוו בחייכם!

טיסות ישירות, שייט בשוברת קרח, שמורת המפלים הקפואים, מזחלות כלבים,  מסע אקסטרים על גבי אופנועי שלג בלב הטבע הפראי. הנסיעה לצפון לפלנד, מגדילה משמעותית את הסיכוי לחזות באחד מהפלאים הנדירים של הטבע – זוהר הקוטב הצפוני.

טיסה ישירה | מסע אופנועי שלג אקסטרים | שייט בשוברת קרח | הכל כלול

28.02.2022-05.03.2022

 רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם 

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

עיקרי המסע:

טיסה ישירה ומיוחדת – רק 5 שעות ואנחנו שם!

✓ מסע אקסטרים על אופנועי שלג בלב הטבע הפראי של צפון לפלנד. 

✓ מלא חוויות שאסור לפספס בלפלנד: שייט בשוברת קרח ענקית, קארטינג קרח, מזחלות כלבים מסורתיות, שמורת המפלים הקפואים, טירת קרח הגדולה ביותר באירופה ועוד. 

✓ על בסיס הכל כלול – כולל הציוד והלבוש הארקטי.

✓ הדרכה מקצועית מבית פוטוטבע.

✓ לינה בעיירת הסקי סארי סילקה הקסומה. הנסיעה צפונה שמגדילה משמעותית את הסיכוי לראות את הזוהר הצפוני!

למה עם פוטוטבע?

בגלל הניסיון והידע שלנו –  פוטוטבע היא החברה הוותיקה והגדולה ביותר בישראל המארגנת טיולי לפלנד אקסטרים, עם אלפי מטיילים שכבר חוו איתנו את החוויה של החיים במהלך העשור האחרון.

חלוצי טיולי לפלנד אקסטרים – מאז 2010
רוצים לראות כתבה שעשו עלינו בחדשות? לחצו כאן

 

בגלל הגישה שלנו – אנחנו לא אוהבים טיולים מאורגנים וכך אנו בונים את הטיולים בפוטוטבע. הארגון והראש השקט של הטיול המאורגן, בשילוב החיפוש המתמיד אחר החוויתי, האותנטי, החוויה שמחוץ לשביל התיירים השחוק.

שאלות נפוצות

–          כמה קר בלפלנד?

בלפלנד החורף קצת יותר קר מישראל… הטמפרטורה הממוצעת בחודשי פברואר-מרץ היא כ 15- מעלות, ויכולה לנוע מ 40- עד 0 מעלות. אבל הלבוש המיוחד שניתן לכם מתאים בדיוק לטמפרטורה הזו. כל מה שמתקרב לאפס מעלות, ונתחיל להזיע.

–          צריך לבוא עם ביגוד מיוחד?

במהלך הטיול נקבל ביגוד ארקטי מיוחד שכולל חליפת שלג ארקטית, נעליים מיוחדות, כפפות, צעיף וגרביים. צריך לבוא מוכנים לטיול עם ביגוד חם שנלבש מתחת לחליפת השלג כמו גופיות וגטקעס (מומלץ תרמי), כמה זוגות גרביים, פליז/סוויצ’רט/סוודר, כובע ראש וכפפות דקות, מומלץ גם נעלי טיולים (לחלקים בהם לא נהיה עם הנעליים המיוחדות שנקבל).

–          האם הטיול הוא טיול צילום?

הטיול ללפלנד הוא בראש ובראשונה טיול חוויתי! ולכן מתאים לכל מי שרוצה חוויה של פעם בחיים, בין אם הוא מצלם או לא מצלם. במהלך הטיול תינתן הדרכת צילום שמתאימה לכל הרמות על ידי המדריכים המנוסים של צוות פוטוטבע בעיקר לפי דרישה.

–          המצלמה שלי תעבוד בקור?

כן. רוב המצלמות היום מסוגלות לצלם בתנאים די קיצוניים, אפילו עד 20- מעלות. בטיולים האחרונים לא נתקלנו במצלמות שלא תפקדו בקור. במקרה ויהיו תנאי קור קיצוניים יותר, כל מה שצריך זה לקחת סוללה רזרבית אותה נחזיק בכיס קרוב לגוף, שתשאר חמה, ותחליף את הסוללה הקרה במצלמה.

–          מאיזה גיל אפשר להצטרף לטיול?

לנהיגה בטיול האקסטרים יכולים להצטרף מטיילים מגיל 18 ומעלה בעלי רישיון נהיגה. עבור מטיילים צעירים יותר, אתם מוזמנים לפנות אלינו ב info@phototeva.co.il

–          אם קשה לי במסע האקסטרים יש אפשרות לפרוש באמצע?

מסע האקסטרים הוא אחד החוויות הכי מיוחדות שכנראה תחוו, ולכן אנחנו ממליצים להנות ממנו ומהאתגרים שבו. במידה ומישהו מרגיש שאין ביכולתו לעשות את המסע תמיד אפשר להפסיק בנקודות מסוימות שיקבעו ע”י המדריכים המקומיים.

–          איך “מתפנים” בזמן מסע האקסטרים?

במהלך המסע נעצור להפסקות צהריים בהן יהיו שירותים. בין לבין נהיה בטבע הפראי ובו נתפנה כמו בכל טיול שטח אחר…

–          האם לא חשוך גמרי בלפלנד בתקופה הזו?

בעונה בה אנו נוסעים (פברואר-מרץ) יש יחס מעולה של אור יום ולילה. בתחילת המסעות (פברואר) יש זריחה בסביבות 9:00 בבוקר ושקיעה בסביבות 16:00 אחה”צ. ככל שיתקדם הזמן לכיוון מרץ שעות האור יעלו.

–          האם רואים בעלי חיים במהלך מסע האקסטרים?

רוב בעלי החיים בתקופה זו בלפלנד פחות פעילים ולכן יש סיכוי נמוך שנראה בעלי חיים. יש סיכוי טוב שנראה איילי צפון במהלך המסע.

–          יש אפשרות לנסוע לבד על אופנוע שלג במסע האקסטרים? זה כדאי?

יש אפשרות לקחת אופנוע שלג לבד למסע בתוספת תשלום.

–          איזה ביטוח צריך לעשות לטיול?

לטיול צריך לעשות ביטוח נסיעות הכולל ביטוח ספורט חורף ואופנועי שלג.

–          כמה זמן הטיסה?

בטיול שלנו הטיסה היא טיסה ישירה! 5 שעות ואתם בלפלנד.

–          מה הסיכוי לראות זוהר צפוני?

הזוהר הצפוני זו תופעת טבע שעוצמתה תלויה במחזורים סולאריים של השמש. הסיכוי לראות את הזוהר תלוי בכך שתהיה פעילות סולארית טובה וגם במזג אויר טוב – שמיים חשוכים (לילה) וללא עננים. אמנם אין ביכולתנו להבטיח צפייה בזוהר צפוני, אך נעשה את מיטב המאמצים לצאת בערבים לשטח ולנסות לראות את פלא הטבע הזה.

–          צריך רשיון מיוחד לאופנועי שלג?

לא, כל מה שצריך זה רשיון תקף.

–          הטיול מתאים לצמחונים/טבעונים/צרכי תפריט מיוחדים?

כן, יש אפשרות לסדר ארוחות מתאימות כמעט לכל אחד. עדכנו אותנו במהלך ההרשמה לטיול ונמצא את הפתרון.

–          איזה שקעי חשמל יש בלפלנד?

בלפלנד יש חשמל זהה לישראל (230) אך חלק מהשקעים הם שקעים בעלי 2 כניסות בלבד ולכן מומלץ מתאם אוניברסלי.

–          יש תקשורת סלולרית/אינטרנט?

יש תקשורת סלולרית ענפה בלפלנד. אפשר לקנות חבילת תקשורת מהארץ או לרכוש כרטיס SIM מקומי בעלות סבירה. בחלק מהמלונות יש אינטרנט אלחוטי חופשי ובחלקם האינטרנט האלחוטי בעלות של כמה יורו בודדים.

–          צריך להביא כסף לטיול?

מחיר הטיול כולל את כל הצרכים שלכם – טיסות, לינה, נסיעות, 3 ארוחות ביום, כניסה לאתרים ופעילויות וכו’. מומלץ להביא כסף בשביל צרכים אישיים כגון שתייה קלה/חריפה לארוחות, מזכרות, טיפים למדריכים וכו’.

כתבות שכתבו על המסע שלנו

היכנסו לקרוא מה חושבים המטיילים שכבר טיילו איתנו בלפלנד אקסטרים

נפלה בחלקי הזכות להיות חלק מהקבוצה שטיילה בלפלנד זכות מכיוון שמדובר בטיול מדהים, מאורגן למופת ובהחלט מדובר בחוויה שלא תישכח לעולם, חוויה שהשאירה בחלק גדול מהקבוצה רצון לחזור על הטיול שוב. התמזל מזלי להיות חלק מקבוצה מדהימה של אנשים. הקבוצה איתה טיילתי. לא מובן מאליו להתחיל כקבוצה של זרים ולהיפגש לסיכום הטיול כשבועיים אחרי, בחיבוקים ובתחושה של שייכות וחברות אמת. נכון שלפלנד מדהימה והקבוצה נהדרת אבל כל זה קרה בזכות שני אנשים. מאיה וירין. זכיתי וזכית שאנשים כמוהם מועסקים אצלך.אין לי ספק שהטיול היה שונה אם הם לא היו איתנו. מעבר למקצועיות בצילום, ורצון עז להנחיל מהידע הרב שברשותם בכל הזדמנות וללא לאות, הם בהחלט מהווים מודל לחיקוי כבני אדם. דאגה אמיתית לכל אחד בקבוצה, אכפתיות, דוגמה אישית בכל ורצון “אמיתי לוודא שהכול מתנהל לשביעות רצוננו כקבוצה וכבודדים. אין לי ספק שאשוב לטייל אתכם בעתיד

ברוך גינזבורג 

Photova_eng_TP

מתחילת הקשר איתכם כבר הייתה לי הרגשה טובה.
אבל…. לא ידעתי כמה היא תהייה טובה.
הטיול הייה מושלם, נישמע אולי קצת הזוי לומר כך. אבל ממש זה מה שהייה.
היחס של ירין לגדי הייה מדהים, מאוד אכפתיים וקשובים.
הם היו בגובה העיניים, יצאו איתנו לפאבים, הלכו איתו לשופינג ושיתפו פעולה בהכללל.
הלוחות זמנים היו מתוקתקים להפליא.
הטיול הייה בטעם טוב ולא עמוס מידי.
האווירה שגדי וירין נתנו הייתה מדהימה. הם תרמו לאיחוד הקבוצה והייה שמח מאוד.
בתחום הצילום ירין עזר מכל הלב והפגין ידע מדהים.
תודה רבה על אירגון מדהים.
אה ו… באמצע שום מקום גדי וירין הוציא פינוקיים שבהחלט עשו טוב לכוולם.
אז…  תודה רבה על הכל.
עשיתם לנו טעם של עוד….

אוסנת סטויקוביץ 

Photova_eng_TP

אין מילים בפי לתאר את החוויה המושלמת והמדהימה שחוויתי יחד עם עוד 25 נשים בלפלנד. רותם, שיכולה הייתה להיות בת של כמעט כל אחת מאיתנו,  הובילה את המסע בצורה בוגרת, אחראית, נינוחה. לאורך כל הטיול הרגשנו שאנחנו בידיים טובות ומקצועיות. למרות שאנחנו קבוצה מגובשת רותם השתלבה ושילבה באופן מושלם.רותם תיעדה את המסע בצילומים מדהימים וחלקה את הידע והניסיון העשירים שלה עם כל הצלמות הטירוניות – וכל זאת בסבלנות אין קץ.תודה גם לענת שכמו תמיד הייתה מדהימה. שמחתי להכיר את פוטוטבע.

ד”ר ענת רוזן

Photova_eng_TP

לפני כשבועיים חזרנו מ”לפלנד אקסטרים” בהדרכתם של רותם ושי​.  נהנינו בצורה בלתי רגילה, היה מדהים. רצינו לציין את הגורם האנושי כלומר המדריכים.  ראשית ללא ספק גם רותם וגם שי פשוט מקסימים, מקצועיים, בעלי ידע רחב ומאד אמתיים ונעימים. הם היו זמינים כל רגע ותמיד נענו לכל בקשה ושאלה, כולל כמובן הדרכה בנושאי צילום. המדריכה המובילה, רותם, היא אישיות בפני עצמה.  מנהיגה מלידה, קרת רוח, חריפה ובעלת יכולת אנושית גבוהה מאד גם בטיפול בסיטואציות אנושיות “מיוחדות”.  איני צלם והגעתי לטיול עקב טלי אשתי שלקחה קורס בגליץ ובעקבותיו שוכנעה על ידי רותם לקחת את טיול האקסטרים ללפלנד.   רותם השאירה על טלי רושם שהיא תוכל לסמוך עליה ואכן זה בדיוק מה שקרה.  גם את הטיולים הבאים נשתדל לעשות אתכם מודים וממליצים בכל לשון של המלצה.   

הדר וטלי ספיבק 

Photova_eng_TP

היה מעולה! נתן ויעלי מדריכים מדהימים, לא יכלתי לבקש יותר!

אורית אריה

Photova_eng_TP

 

קודם כל תודה לכל צוות פוטוטבע על ארגון מושלם , חוויה מדהימה שתשאר איתנו לכל החיים, דור ואיילה המדהימים ישארו לנו בלב לעוד הרבה זמן , אתם ואנחנו זכינו בהם

דני פיליפ

Photova_eng_TP

מסע- חוויה מטורפת אין מה לדבר, אני ובעלי נהננו בטירוף היו אנרגיות מטורפות הכל כולל היה פשוט מושלם ברמות! מבחינת המדריך- אין דברים כאלה.. מאיפה להתחיל? מדובר בבחור שקודם כל בפן האישי יכולה להגיד שמדובר בבחור עם לב ענק ורגישות מטורפת שקשה למצוא. הוא חכם ואדיב ופשוט אכפתי.

בפן ההדרכתי מאוד מקצועי וקשוב, לא התעצל לרגע לקחת אותנו גם במצב עייפות בלתי אפשרית לנקודה הכי הכי מוצלחת לראות את הזוהר על קצה ההר, ומצד שני להשתובב איתנו ולרדת בגלישה כמו ילדים. שם דגש ענק על גיבוש וחיבור בין כולם, היה נגיש לכל אחד ופשוט היה לו אכפת שלכולם יהיה טוב, גם לשקטים ולמופנמים יותר. . בתור מדריכה ומנהלת צוותים בארץ ובחול נדיר שאני נתקלת במדריך ברמה כזאת.

לסיכום – מדובר במסע ברמה אחרת, לכל הדעות.

ניצן צפניה

Photova_eng_TP

 

הטיול היה מדהים! חוויה נדירה שהלוואי ולא היתה נגמרת כל כך מהר. בראש ובראשונה – המדריכים! אין מילים לתאר את האכפתיות, הסובלנות, הדאגה וההדרכה המקצועית. הנכונות לענות על כל שאלה ולתת הכוונה זכינו בצמד מנצח ועל כך תודה! אשמח לטייל איתכם גם בעתיד.

Photova_eng_TP

שלומית כהן

חזרנו זה עתה ממסע אקסטרים ללפלנד של פוטוטבע בהובלת המדריכים נמרוד סונדרס ובר  רוזנפלד. המסע עמד מעל ומעבר לכל הציפיות וסיפק לנו הנאות מפעימות ומרחיבות לב ורגעי אושר שיזכרו לכל החיים. השילוב של נופי הבראשית עם פעילות אקסטרים הפך את המסע לחווית חיים, אשר אשמח להמליץ עליה לכל חובב טבע באשר הוא. לפלנד בשבילי לא הייתה אותה לפלנד לולא צוות המדריכים שהוביל את המסע בבטחה ובסבלנות ובלי להעיק ולנהל אותנו מסביב.

מירב מלכין

Photova_eng_TP

קודם כל תודות מעומק הלב על הכול. רני ואני טיילנו הרבה בעולם, ואף פעם לא בטיול מאורגן. אנחנו לא מצטערים לרגע על הזכות להיות שותפים בטיול שכזה, ועוד עם מלווים שכמותכם. השקט שלכם עם היכולת לתת תשובה לכל משתתף, מכל מין ומכל גיל, בצורה מכובדת ומכבדת, לפני ובמהלך הטיול, גרמו לי להגיע לתחושות שזה משהו שילווה אותי לכל החיים. כל זאת בידיעה שלוונו באנשים מקסימים עם שקט נפשי וידע רב המוכנים למוסרו לכל דורש. ישר כוח לכם, ושוב תודה רבה על המסע המופלא לצפון הקפוא והזוהר.

גיל אברהמי

Photova_eng_TP

 

 

יום 1: תל-אביב, רובניימי

טיסה ישירה מתל-אביב לרובניימי, בירת המחוז של לפלנד, היושבת על החוג הארקטי. עם הנחיתה בשעות הערב, נגיע למלון ולמרכז ההצטיידות ונקבל ציוד מתאים שכולל: חליפת ארקטית, נעליים מיוחדות, גרביים מיוחדים וכפפות . ארוחת ערב במלון.
לינה במלון SKY או דומה

יום 2: מפרץ בוטנייה, שייט בשוברת קרח, טירת הקרח, חוות איילים

לאחר א. בוקר, נמשיך במסענו דרומה אל מפרץ הבוטני הקסום. שם נעלה על שוברת הקרח הסמפו ונצא להפלגה אל הים הקפוא, אשר במהלכה יתאפשר לנו לרדת מהספינה “באמצע הים”, אל משטחי הקרח הענקיים. האמיצים שבכם יוכלו בעזרת חליפות ציפה מיוחדות לרדת אל המים הקפואים ולהתגאות בעובדה שהם שחו בקצה העולם -אין ספק שזו חוויה של פעם בחיים. לאחר שנחזור לנמל עמוסי חוויות, נמשיך לביקור בטירת הקרח. הטירה שנבנת כל חורף מחדש, נחשבת לטירת הקרח הגדולה בעולם. לאחר מכן, בהתאם לזמן שנותר, נבקר בחוות איילים צפון, אחת החיות הקסומות באזור זה של העולם. עמוסי חווית נשוב למלון. לינה ברובניימי.
לינה במלון SKY או דומה

יום 3:  שמורת המפלים הקפואים, קארטינג קרח, מזחלות כלבים, עיירת הצפון סארי סילקה

לאחר א.בוקר ניסע אל אזור פואיזו במזרחה של לפלנד, לביקור בשמורת הטבע קורואומה, שם נחזה בתופעת טבע מיוחדת הקרויה “המפלים הקפואים” וכשמם, כן הם – מפלים שבחורף פשוט קופאים באוויר. הגישה למפלים היא דרך מסלול הליכה מרהיב היורד למפלים בנוף פראי שכולו טבע פראי ומושלג. אם יותר הזמן, נתפנק מסביב למדורה מסורתית (אל תשכחו לקנות מרשמלו בבוקר). לאחר מכן, נמשיך  באחת הפעילויות המרגשות בפינלנד – מפגש ומסע רכוב עם מזחלות כלבים. נפגוש מקרוב את החיות המופלאות, נלמד על אורחות חייהם בנוף הקפוא ונצא יחד איתם למסע רכוב בשמורת טבע מיוערת ומושלגת לחלוטין, כשעצים עמוסי שלג מקיפים אותנו בנוף הקפוא. חובבי האקסטרים שבכם, יוכלו גם להתנסות בנסיעה במירוץ קארטינג על הקרח הקפוא. לאחר מכן, נתחיל במסע שלנו צפונה. משם אנו עומדים להתחיל את מסע ספארי האקסטרים בנופים הלבנים של החוג הארקטי. לינה בעיירת הסקי – סאריסלקה.
לינה במלון
Holiday Club Saariselkä או דומה

יום 4 – מסע האקסטרים מתחיל – אופנועי שלג אל הטבע הפראי

על הבוקר נפגוש את האופנועים שלנו ונצא למסע אל ארץ בראשית. מסע אשר בו נעמיק אל תוך הטבע הפראי של פינלנד. חבל ארץ מופלא אשר בו יערות מושלגים, אגמים קפואים ומפלים. אין דבר שיוכל לתאר את החוויה של הנסיעה בטבע הבראשיתי הזה (אפשר לקבל הצצה בסרטונים שלנו בתחתית העמוד). כמובן שההגעה לאזור צפוני שכזה תעלה את הסיכוי לצפייה בזוהר הצפוני.
משך הנסיעה המתוכנן באותו יום – כ חמש שעות.

לינה במלון Holiday Club Saariselkä או דומה

 

יום 5 – אופנועי שלג בטבע הפראי של פינלנד

עם הבטחון שצברנו ברכיבה, נעמיק היום עוד יותר אל הטבע הפראי של צפון פינלנד – ארץ בראשית של אגמים, נהרות ויערות הטייגה. אם יתמזל מזלנו, נוכל אולי לצפות בעדר חולף של איילי צפון. הנסיעה בעומק הטבע הלבן, היא חוויה שתזכרו כל החיים. לעת ערב, נשוב למלון בעיירת הסקי סארי סילקה.
משך הנסיעה המתכונן באותו יום – כשמונה שעות

לינה במלון Holiday Club Saariselkä או דומה

יום 6 – סארי סילקה – רובניימי

נשוב חזרה לעיר רובניימי, עייפים אך מרוצים, נזדכה על הציוד שליווה אותנו כל המסע. אם יותיר לנו הזמן, נקפוץ ל “כפר של סנטה” לקנות מזכרות לאהובים ואהובות שנשארו בארץ,  ועל פי שעת הטיסה נשוב, עמוסי חוויות ותמונות מדהימות לתל אביב.
(הפעילויות בכל הימים, וביום זה באופן ספציפי תלויות בגורמים שונים כמו מזג אוויר ושעות הטיסה)

רוצים לראות עוד? - סרטון לפלנד אקסטרים שצילמנו

עלות

3290 יורו

עלות חדר יחיד

360 יורו 

אופנוע יחיד

190 יורו

כולל

טיסה ישירה

לינה כפי שמופיעה בתוכנית


כל הפעילויות: שוברת קרח, שמורת מפלים קפואים, קארטינג קרח, מסע אקסטרים וכ"ו

פינסיון מלא: 5 ארוחות בוקר בופה, 4 ארוחות צהריים, 5 ארוחות ערב.


השכרת ביגוד ארקטי מלא - כולל מגפיים

כל העברות

הדרכה של מדריך ישראלי מנוסה

לא כולל

הוצאות בעלות אופי אישי: משקאות במהלך הארוחות, טלפונים, כביסה, סרטים בתשלום בחדרים ושירות חדרים.

ביטוח מכל סוג שהוא 

בדיקת קורונה לפני הטיסה ארצה (100 יורו לאדם)

כל מה שלא צוין תחת סעיף כולל

תנאי ביטול

בהתאם להוראות הדין ותנאי הביטול של ספקי התיירות כמפורט מטה.

ביטול עד 110 ימים – לפני היציאה ללא דמי ביטול


ביטול בין 109 ימים ל 90 ימים – 30% דמי ביטול


ביטול בין 89 ימים ל 65 ימים – 50% דמי ביטול


ביטול מ64 ימים לפני היציאה  – ללא החזר

חישוב ימי הביטול על פי ימי עסקים

לחצו כדי לקרוא על מידניות הביטולים בתקופת הקורונה

ועוד אחד

תנאים כלליים והערות חשובות - חובה לקרוא

הערות חשובות:

חובה לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה ומורחבת המתאימה לכל פעילויות הטיול אליו נרשמת הכוללת, בין השאר: ביטוח אישי, מטען, רפואי, ספורט חורף אתגרי (בכל חברת ביטוח זה נקרא אחרת) מלא הכולל חילוץ ממקומות נדחים והמשך טיפול ישיר בארץ וכן כיסוי ביטול והפסקת נסיעה כולל ביטוח המכסה במקרה של ביטול בעיניינים הקשורים לקורונה. פוטוטבע אינה מבטחת או מספקת כיסוי ביטוחי כלשהו למטיילים.  האחריות לרכישת הכיסוי הביטוחי הנדרש חלה על המטיילים וחשוב מאוד להסדיר עניין זה בהקדם. מומלץ מאוד לרכוש ביטוח מיד עם ההרשמה כדי לא להפסיד כספים במקרה של ביטול בנסיבות הכרחיות, כמפורט בפוליסת הביטוח שנרכשה.

 • יציאת הטיול מותנת במינימום משתתפים.
 • מספר המדריכים עלול להשתנות בהתאם לגודל הקבוצה ותנאים נוספים.
 • במקרים חריגים זהות המדריך עלולה להשתנות לפני היציאה לטיול.
 • על מטיילים הנוהגים באופנוע שלג יש להיות מעל גיל 18, בעלי רישיון נהיגה ישראלי. על מטיילים הנמצאים על האופנוע כנוסעים יש להיות מעל גיל 13 ומעל גובה של מטר וחצי.
 • השתתפות עצמית במקרה של תאונה באופנועי השלג היא 980 יורו לתאונה. אנו מציעים למי שירצה להשתתף בערבות הדדית כדי להוריד את העלויות
 • במקרים חריגים ביותר פוטוטבע רשאית לבטל את הטיול בכל שלב תוך השבת התמורה.
 • כשמו של הטיול כך הוא – מדובר בטיול אקסטרים. הטיול נעשה בתנאי קור, בחלקו בשטח מרוחק תוך פעילויות אתגריות שונות, כגון: רכיבה על אופנוע שלג, הליכה על קרח ושלג, הליכה בשמורת מפלים קפואים וכ”ו. כל נרשם למסע למעשה מצהיר כי הוא מבין שמדובר בטיול מאתגר, קשוח שעלול להיות מסוכן ולגרום לפגיעות ואף חמור מכך וכי מזג אוויר קיצוני, תקלות, עיכובים ושינויים במסלול עלולים להתרחש. בעצם הרשמתו של אדם למסע פוטוטבע, הוא למעשה מצהיר כי הוא מבין את הפעילויות והסכנות הגלומות במסע והוא מצהיר כי הוא כשיר מבחינה בריאותית ובעל חוסן נפשי להתמודד עם תקלות ושינויים העלולים לקרות בטיול מסוג זה.
  במידה ולמשתתף ישנה בעיה רפואית העלולה להפריע או למנוע ממנו מלהשתתף בפעילויות הטיול השונות, מחובתו לעדכן את החברה במעמד ההרשמה והמדריך לפני היציאה למסע. במקרים מסוימים, יידרש אישור רפואי מהרופא המטפל להשתתפות בטיול. ללא אישור זה לא תתאפשר היציאה לטיול.
 • תוכנית המסע עלולה להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר, תנאי השטח וגורמים נוספים. נשתדל לקיים את התוכנית כמתוכנן אך המטיילים מודעים לכך שמתוקף אופי המסע, יתכנו שינויים, איחורים, לפני המסע ובמהלכו. ההחלטה על נקודת היציאה ואורכו של מסלול האקסטרים נקבעת על פי הספק המקומי כאשר הבטיחות קודמת לכל.
 • חוקי הנהיגה בלפלנד מגבילים את יכולתם של הנהגים המקומיים לנהוג מעבר למכסת השעות המותרת להם
 • באחריותם של המטיילים לוודא כי קיבלו את כל המידע הדרוש להם לפני היציאה לטיול.
 • המטבח הלאפי אינו מה שאנו רגילים במגוון ובכמות של האוכל הישראלי ויש להכיר בכך. ישנה אופציה לתיאום מראש לצמחונים וטבעונים.
 • הנהיגה באופנועים היא על פי כללי התעבורה המקומיים והקשבה למדריכים המקומיים והישראליים היא בגדר חובה. נוסע אשר ינהג באופן המסכן אותו או אחרים עלול לא להשתתף בפעילויות הטיול.
 • רמת המלונות נקבעת על פי אופי המסלול וההיצע בשטח. רמת המלונות עלולה להיות שונה מהמוכר לנו בישראל. בחלק מהמקומות לא ניתן שירות חדרים יומי.
 • השייט בסמפו תלוי בקיומו על ידי המפעיל המקומי. במקרה החריג שבו השייט לא יתאפשר, תזוכה במחיר השייט, בעלות של 100 יורו לאדם.
 • למרות שאנחנו נעשה את כל המאמצים שלנו להביא את התוצאות הטובות ביותר מבחינת הטיול, צפייה זוהר הקוטב הצפוני והפעילויות הכתובות, יש להבהיר כי מאחר ואנחנו תלויים בגורמים שאינם בשליטתנו כמו מזג אוויר והטבע, ייתכן ולא נחזור עם כל הצילומים וכל הפעילויות שנרשמו לעיל. כמו כן, מוסכם כי סדר הפעילויות, התוכן ואורכן כפוף לשינויים והחלטת המדריכים בשטח היא הקובעת. יחד עם זאת, יש לציין כי בשנים האחרונות כל המסעות היו מוצלחים מאוד ומילאו את הלו”ז במלואו ובהצלחה.
ט.ל.ח

Design Style Switcher