טנזניה - ספארי צלמים

גן עדן לאוהבי טבע ובעלי חיים!

 טיול ספארי לטנזניה בסוכות
אחד המסעות המרגשים שתחוו בחייכם!
בתקופת החצייה הגדולה

 הצטרפו אלינו אל לב השמורות הפראיות של טנזניה בעונת החצייה!
מסע לאוהבי בעלי חיים, נופים, צילום ותרבויות מיוחדות.
התנאים המפנקים, הרכבים המרווחים ובייחוד צוות המדריכים המומחה של פוטוטבע – עושים את החוויה לחד פעמית. טנזניה כמו שמעולם לא ראיתם!

אוקטובר – אחד משיאי השנה בטנזניה – עונת החצייה

הדרכת צילום צמודה מבית פוטוטבע – כדי שתחזרו עם התמונות והחוויות הטובות ביותר

17.10.22 – 9.10.22 | 5780$ | 9 ימים
בקבוצה קטנה והדרכה אישית | מדריכה אלינור רוייזמן

                                  

 רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם 

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

למה עם פוטוטבע?

ספארי עומק בשמורות הכי חזקות של טנזניה: הסרנגטי וארושה, בתקופה הכי חזקה של השנה – עונת החצייה!

הריינג׳רים הטובים ביותר בטנזניה – מומחים בצילום ובעבודה איתנו

לינה בלודג’ים מצויינים!

כלכלה מלאה לאורך הטיול

4 מטיילים ברכב שמיועד ל 8 שהותאם לצילום, לנוחות מירבית וצילומית.

ימים מלאים בשטח –שקיעה עד זריחה. מספיקים לחוות הרבה יותר

הדרכת צילום אישית של מדריך ישראלי מבית פוטוטבע מה שמבטיח לא רק תמונות מעולות, אלא חוויה לימודית של ממש

דגש על הרצאות, משוב עבודות ותוכן מעשיר במהלך המסע

 ביטחון ושקט נפשי בזכות הניסיון שלנו כחברת טיולי הצילום הגדולה בישראל.

תוכנית המסע
יום 1: הגעה – קלימנג’רו

עם הנחיתה נעלה על הג’יפים המקומיים ונסע אל הלודג’ המפנק שלנו. נגיע בסביבות אחר הצהריים ללודג, בערב לאחר ארוחת ערב ומנוחה קלה, נתכונן לימים הקרובים בשיחה על טכניקות צילום בעלי החיים.

לינה : Marera Valley Lodge או דומה

יום 2: שמורת הסרנגטי – אם כל השמורות 

לאחר ארוחת הבוקר נסע ישירות לספארי בסרנגטי, שמורת הטבע הידועה כאם כל השמורות, זהו אחד מרגעי השיא של המסע. בסרנגטי נוכל לפגוש מגוון עצום של בעלי חיים, בינהם אריות, נמרים, צ’יטות, זברות, ג’ירפות, אנטילופות, מגוון עצום של עופות ועוד ועוד ועוד. בכדי לנצל כמה שיותר זמן בטבע, נאכל את ארוחת הצהריים בלאנץ בוקס. נטייל ונצלם עד שעות האור האחרונות והקסומות לפני שנמשיך ללודג המפנק שלנו, שממוקם ממש בלב הסרנגטי.

לינה : Serengeti Mbugani camp.

יום 3: שמורת הסרנגטי 

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא לספארי נוסף בשמורת הסרנגטי, הפנינה של אפריקה, אחת השמורות היפות ביותר בעולם שם נמצא המגוון העשיר ביותר של חיות הבר באפריקה. מנמיות ננסיות ועד ל“חמשת הגדולים” – הפיל, הקרנף, הנמר, האריה והתאו האפריקאי.  נצפה בג’ירפות המלחכות את צמרות העצים, נתור אחר משפחות האריות, בתקווה לצפות גם בגורים צעירים. יום שלם שכולו גן עדן לאוהבי טבע.

Serengeti mbugani camp או דומה

יום 4: שמורת הסרנגטי – צפון

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא לסיור ספארי בסרנגטי, היום נתמקד באזור הצפוני של השמורה ובמהלך הסיור נעקוב אחר אלפי עדרי הגנו והזברות, כל שנה בתקופה הזו העדרים מתרכזים באזור זה בכדי לעבור את נהר המארה ולחצות את הגבול בין טנזניה לקניה, שם יוכלו למצוא עשב טרי. שם נקווה לצפות בעדרים החוצים את נהר המארה, התנינים הדרוכים ממתינים גם הם לרגע בו העדרים יחצו את הנהר ואורבים להם במים, בחצייה העדרים נלחמים על חייהם ומנסים לחצות את הנהר במהירות האפשרית. בעקבות העדרים הגדולים אנו צפויים לראות גם טורפים רבים שעוקבים אחריהם, כך מתקיים לו שוב מעגל החיים באחת התקופות המרתקות בטנזניה. צפוי לנו יום מלא באקשן ואדרנלין.

Serengeti north mbugani camp או דומה

יום 5 –  שמורת הסרנגטי צפון

ארוחת בוקר ויציאה ליום נוסף שלם שכולו טבע וחיות בר בחלקה הצפוני של שמורת הסרנגטי המדהימה. נעקוב אחר החיות בשמורה – כולם נעים לאיטם, אוכלים ונאכלים ללא שינוי כבר אלפי שנים. נאכל ארוחת צהרים ארוזה בשטח ונסייר ליד מקווי המים בחיפוש אחר תנינים והיפופוטמים וגם אחר משפחות האריות באזורי השיחים.  בסיום, נחזור ללודג’ לארוחת ערב ולינה.

Serengeti north Mbugani camp או דומה

 

 

יום 6 –  שמורת הסרנגטי – מרכז

חשוב לזכור שהסרנגטי מתפרסת על שטח הדומה לשלושת רבעי השטח של מדינת ישראל. לכן היום ניסע לאזורים שונים על מנת לזמן לעצמנו הרפתאות וחוויות שונות ומגוונות. נתמקד בטורפים הגדולים ובאורכות חייהם וננסה לצלם אותם תוך שימוש בתאורה הייחודית המשתנה לאורך שעות היום. אחרה”צ נצא מהשמורה ונמשיך אל הלודג’ שלנו. אם יותיר לנו הזמן והכוח נוכל בערב עם החזרה ללודג ולאחר ארוחת הערב נתקבץ להרצאה מרתקת או ביקורת עבודות.

לינה : Serengeti Mbugani camp או דומה

יום 7 – שמורת הסרנגטי – מרכז

במרכז הסרנגטי נצפה ב”היפופול” – בריכת היפופוטמים שמלאת חיים בשעות הזריחה והשקיעה, אוכלוסיה גדולה של אריות החיים על “קופי” – סלעים מוגבהים (אם ראיתם מלך האריות אתם יודעים בדיוק על מה מדובר), וזוכים לצפות על כל הסוואנה הפראית. נתמקד בחיפוש אחר סיטואציות מיוחדות וננסה לאתר בין היתר: גורי אריות, צייד, צ’יטות, נמרים, צבועיים, בבונים, פילים ואת כל יתר היצורים המדהימים שקוראים למקום הזה “בית” . בכל אחד מהימים נתמקד באזורים שונים ובאמצעות מערך הקשר של הנהגים נקבל דיווחים בזמן אמת שיאפשרו לנו למקסם את היכולת שלנו לצפות בכמה שיותר רגעים בלתי נשכחים

לינה : Serengeti Mbugani camp או דומה

יום 8 – ארושה וחזרה ארצה

לאחר ארוחת הבוקר, נשוב לארושה, נצא לספארי קצר בשמורת ארושה הייחודית. אם יותיר לנו הזמן, בדרך נעצור בכפרים ובשווקים המעניינים ונמריא לישראל על פי שעת הטיסה

 

מה חושבים אלו שכבר היו איתנו בטנזניה?

היה מסע מדהים, אפילו יותר ממדהים. עבורי זו הייתה ממש התגשמות חלום ואני מחכה לרגע שתהיה לי הזדמנות למצוא ולממש חלום חדש.אני מנסה למצוא את המילים לתאר את התחושות בפנים ביום שאחרי.תכננתי לנסוע לאפריקה במשך המון זמן והיו לי חששות שאולי אני תולה יותר מדי תקוות על משהו שהוא רק בגדר חלום.אבל לא, כל מה שקיוותי לו וציפיתי לו בטיול התגשם וסיימתי את המסע עם תחושת סיפוק אדירה, ובעיקר עם הרבה טעם של עוד – לאפריקה וגם למקומות אחרים.

נועם גמבש – טנזניה

צילום: ירין קליין

המסע לאפריקה עבורי היה חלום ארוך שנים. קצב החיים ושלל אתגריו הפכו אותו ליעד רחוק לעתים אף מדי. הטיול לטנזניה היה מאורגן למופת החל משלב הבירוקרטיה המתישה ועד ההגעה לארץ. מקומות הלינה היו מדהימים, מיוחדים, מספקים אווירה ושירות יוצא מן הכלל. המדריכים המקומיים היו מעבר למצופה. רמת הידע, הסבלנות והאדיבות, ראוים להערכה. גם הטבע לא איכזב. ידוע כי בטיול כזה הכל יכול לקרות, אבל ניכר כי דווקא השנה הזאת של הדממת הספארי עשתה רק טוב.  זכינו בשמורות ריקות מאדם, בעלי חיים שנהנו מהשלווה וריגשו אותנו מזריחה עד שקיעה.  אמל”ק – היה טיול מדהים!!

ד”ר יערה תורן – טנזניה

למשובים נוספים

אין לי מילים לבטא את עוצמת החוויה שעברתי, מעל ומעבר לכל הציפיות, חוויה שאנצור אותה תמיד בליבי. המסע היה מושלם

ליאורה לווין

Photova_eng_TP

מי שמכיר אותי יודע שקשה לי להחזיק בבטן את החוויות הרגשיות שלי. ובכל זאת אני כבר שלושה ימים בארץ והרגשתי שאני צריכה לתת לחוויה הזו קצת לשקוע לא פשוט לחזור לשגרה אחרי טיול כל כך אינטנסיבי ומרגש של שמונה ימים בטנזניה.
אף פעם לא האמנתי שאמצא את עצמי במקום הזה, אפילו הצהרתי שלא אסע לשם כשהבנתי שבעלי החיים נמצאים כל כך קרוב לאדם. ובכל זאת, ברגע שנדלקתי על הרעיון לנסוע לא תיארתי לעצמי עד כמה מדהים זה יהיה.
זכיתי להיות חלק מקבוצה קטנה של שניים עשר אנשים, מגילאים שונים, רקעים שונים, ועם זאת היתה בינינו דינמיקה נפלאה. שלא יכולתי לבקש טובים מהם – צחקנו כל כך הרבה עד שכבר כאבה הבטן.
וגם היה לנו ריינג’ר מקומי  שהוא הכי אלוף שיש!  הוא הגשים את כל משאלות ליבנו לגבי מה שרצינו לראות בטנזניה, הסביר לנו על בעלי החיים , לימד אותנו לשיר בסווהילית, אנחנו לימדנו אותו קצת עברית, והוא דאג תמיד שתהיה לנו זווית טובה לצילום. הוא גם נתן לנו כמה שיעורים על סבלנות והקשבה.
החוויה הזו היתה כל כך עוצמתית, לראות את הטבע במלוא הדרו, את ההתנהגות של בעלי החיים, ללון כאורחים בתוך הסביבה שלהם , לצפות בשרשרת המזון, לחוות את צורת החיים של השבטים ששמה בפרופורציות את החיים האישיים של כל אחד מאיתנו, ואת העובדה שכדי לתקשר עם ילדים, לא צריך לדעת אף שפה.
ואחרון חביב, ירין קליין, המדריך המשובח ביותר שיש.
כל כך הרבה סבלנות, רגישות, אינטליגנציה, ומסירות בבן אדם אחד. לוקח על עצמו קבוצה של אנשים שחלקם יכולים להיות גם הסבים שלו בכזו אחריות וכריזמה, ופשוט משרה תחושת בטחון ורוגע. מעולם לא חשבתי שאמצא את עצמי בטנזניה, אבל אני כל כך שמחה ומודה על החוויה הנפלאה הזו.

שירן אלעד

Photova_eng_TP

המקומות שחווינו בטיול היו מדהימים, האנשים, החיות והנופים. התכנון היה פשוט
מושלם והמקומות בהם לנו בלילות היו מצויינים. באיזה מקום בעולם אפשר לפתוח את הדלת של החדר השכם בבוקר ובמקום לראות מכוניות, למצוא נמר שמשוטט ממש מחוץ לחדר? בקיצור , היה מסע מטורף בעיקר בזכות האנשים שהיו שותפים לו:  צוות פוטוטבע על הארגון, הרנג’רים המצויינים שנבחרו ובאופן אישי, אמיליאן הרנג’ר של הצוות שלנו שהיה פשוט מצויין, אדם כייפי , בעל חושים מדהימים שבעזרתם הצליח למצוא כל חיה נחבאת וידע אין סופי בכל הקשור לטבע וטנזניה.

סהר וזיו אורן

Photova_eng_TP

חזרנו מהטיול השלישי שלנו עם פוטוטבע. אני לא יודעת איך אתם מצליחים להתעלות על עצמכם בכל טיול. וכבר מצפה לחוויה הבאה שלנו אתכם. ( קמצ’טקה ).בדרך כלל את המחמאות מקבלים המדריכים שאיתנו ובהחלט מגיע לצוות שמאחורי הקלעים גם לקבל את הערכתנו. תודה רבה לכם 

 

אורנה ומיקי קרמזין
Photova_eng_TP

על המדריכה

אלינור רויזמן

צלמת עטורת פרסים, מדריכת צילום בכירה ולקראת סיום לימודי וטרינריה בישראל. מומחית בתיעוד בעלי חיים והקשר המיוחד שיש להם עם בני האדם. פרויקטים שצילמה בנושא התפרסמו בערוצי תקשורת מובילים בארץ ובעולם. מתמחה בהדרכת מסעות צילום לאפריקה.
עם אלינור ידריך צוות מנצח של מדריכים וריינג’רים מקומיים, איתם אנחנו עובדים כבר שנים ובעלי מומחיות עצומה שתביא אתכם לשיא האקשן.

 

17.10.22 – 9.10.22 | 5780$ | 9 ימים
בקבוצה קטנה והדרכה אישית | מדריכה אלינור רוייזמן

העלות כוללת

לינה בלודג’ים מצויינים

טיסות בינלאומיות

פינסיון מלא

ארבעה מטיילים בג’יפ של 8

ריינג’רים  מומחים

הדרכת צילום מקיפה בעברית

כל הכניסות והרשיונות לשמורות

כל הכניסות והרשיונות לשמורות

לא כלול

 • ויזה כניסה לטנזניה שמשולמת בכניסה
 • טיפים לנהגים והמדריכים
 • הוצאות אישיות: כביסה, טלפונים, משקאות אלכוהוליים
  משקאות קלים שאינם כלולים בארוחות
 • ביטוחים
 • כל מה שאינו מצוין תחת סעיף כולל

לוח טיסות

           תל אביב

אדיס אבבה

09.10.2022

01:00 - 5:20

אדיס אבבה

קלימנגרו

09.10.2022

10:15- 12:50

קלימנגרו

אדיס אבבה

16.10.2022

17:35 - 20:05

אדיס אבבה

תל אביב

16.10.2022

23:55 - 04:00 (+1)

תנאים כלליים

עם הצטרפותך למסע הינך מאשר כי קראת את התנאים הכלליים במלואם כפי שהם מופיעים  – באתר החברה
לקריאת התנאים הכללים לחץ כאן
בהרשמתך לטיול, הינך מאשר כי קראת והסכמת על כל הסעיפים בדף זה

אמצעי התשלוםהעברה בנקאית אשראי 

מס’ חשבון 210210
פוטוטבע בע”מ
מס’ סניף 537
בנק פועלים

מקדמה וכמות תשלומים בהתאם לסוג הטיול והמועד.
תשלום בכרטיסי אשראי ישראכרט/ויזה יחויב בתוספת 1.5%. סכום החיוב יעשה בשקלים  (או במט”ח בכפוף לאישור) על פי שער העברות והמחאות ביום שקדם ליום בו התקבל טופס זה חתום במשרדי החברה.

תנאי ביטולבהתאם להוראות הדין ותנאי הביטול של ספקי התיירות כמפורט מטה.
ביטול עד 75 יום לפני המסע – ללא דמי ביטול.
ביטול בין 74 יום ל60  יום לפני המסע – יגבו 30% מערך המסע.
ביטול בין 59 יום ל 32  יום לפני המסע –  יגבו 50% מערך המסע.
ביטול בין 31 יום לפני המסע ועד ליציאה למסע – דמי ביטול מלאים. חישוב ימי הביטול על פי ימי עסקים.

ביטוח נסיעות: חובה לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה ומורחבת המתאימה לכל פעילויות הטיול אליו נרשמת.  פוטוטבע אינה מבטחת או מספקת כל כיסוי ביטוחי למטיילים. על המטיילים לרכוש כיסוי ביטוחי מלא לכל הפעילות הרגילה והאתגרית הצפויה במסע, לרבות כיסוי לתאונות וביטוח רפואי

שימו לב: שלטונות טנזניה עלולים לדרוש לראות בדיקת קורונה שלילית +  את פנקס החיסונים שלכם (ובו כל החיסונים הנדרשים) אישור רפואי כחלק מתנאי הכניסה למדינה. פוטוטבע לא תהיה אחראית במידה ומטייל יסורב כניסה מסיבה זו או אחרת.

 • יציאת הטיול מותנת במינימום משתתפים.
 • מספר המדריכים עלול להשתנות בהתאם לגודל הקבוצה.
 • במקרים חריגים זהות המדריך עלולה להשתנות לפני היציאה לטיול.
 • סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ”י החלטת המדריכים ולפי שיקול דעתם המקצועי עקב אילוצים שונים. במקרים חריגים לא יהיה ניתן לקיים את כל פעילויות הכתובות בתוכנית המסע. כמו כן, מוסכם וידוע כי הטיול מכוון צילום וכי זו תהיה מטרתנו העיקרית במסע. הטיסות הן באחריותה של חברת התעופה
 • העסקה הינה עסקה על תנאי עד אישורה הסופי ע”י הספקים וכל עוד לא ניתן אישור של ספקי השירותים לבקשה חשבונו של המזמין לא יחויב. פוטוטבע רשאית לבטל את הטיול בכל שלב תוך השבת התמורה.
 • המטיילים מחויבים לשמירה על הטבע, בעלי החיים ועל בטחונם האישי, תוך הקשבה ומילוי הוראות המדריכים המקומיים.
 • כל מדינת יעד (בדגש ובפרט מדינה לה נדרשת ויזת כניסה) רשאית לסרב, בכל שלב (לפני הטיול או לאחר היציאה מישראל), כניסת מטייל לשטחה ופוטוטבע לא תהא אפשרות לזכות את הנוסע בגין נזקיו מאחר שהנושא אינו בשליטתה ואין באפשרותה להשפיע באופן כלשהו באשר להחלטה בעניין.
 • מוסכם כי לא ניתן להבטיח צפייה או צילום של בע”ח כזה או אחר מאחר והטבע הוא פראי ובלתי צפוי. מיותר לציין – אך לא ניתן להבטיח צפייה בתופעת החצייה.
 • חובה על הנוסע לעדכן את פוטוטבע באשר למגבלות רפואיות פיזית ו/או נפשית ו/או כל מגבלה אחרת שיש בה כדי למנוע את מימוש הטיול. על הנוסע לבדוק את הצורך בתרופות וחיסונים ליעד ולהביא תרופות אישיות על פי צרכיו והרגליו. באחריות הנוסע לקבל את החיסונים הנדרשים לפי הנחיות משרד הבריאות ובכלל זה לפי תדריך למרפאות יוצאים לחו”ל של משרד הבריאות. במקרים מסוימים, יידרש אישור רפואי מהרופא המטפל להשתתפות בטיול. ללא אישור זה לא תתאפשר היציאה לטיול.
 • הכנות רפואיות נדרשות: כבכל נסיעה, נדרשות הכנות רפואיות מסוימות, כגון חיסונים ותרופות. באחריותם הבלעדית של המטיילים לקבל את המידע ולהיערך להכנות אלו. פוטוטבע מנועה מלתת כל המלצה רפואית אישית). על חיסונים יש לבדוק באתר האינטרנט של משרד הבריאות כמו כן, מצ”ב תדריך למרפאות יוצאים לחו”ל (יש לבדוק האם יש עדכונים נוספים). מדינות יעד מסוכנות: ניתן להתעדכן באתר האינטרנט של המטה לביטחון לאומי
 • כבכל טיול, על אחת כמה וכמה ליעדים מרוחקים, כאלו בהן רמת התשתיות רעועה, הרפואה אינה גבוהה או כאשר מדובר בפעילויות בהן יש סיכון, ישנן תקלות וסכנות שבדרך: מזג אוויר קיצוני, תשתית גרועה, תקלות מכניות, בעלי חיים מסוכנים וגם תקלות העלולות להתרחש במקומות וזמנים לא צפויים. אלו עלולים לגרום לפגיעה חמורה ואף חמור מכך. חשוב להיות מודע לסכנות אלו. באחריותם של המטיילים לוודא כי קיבלו את כל המידע הדרוש להם לפני היציאה לטיול באשר לאלו וכמו כן לרכוש ביטוח רפואי מתאים המכסה את כל היעדים והפעילויות הכלולות בטיול.

 רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם 

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

מיקום

טנזניה

טמפרטורה ממוצעת בעונה בה נבקר

24C

תאריכים

9.10.22 – 17.10.22

הדרכה

הדרכת צילום פוטוטבע, מדריכים מומחים מקומיים

עלות‬

5780$

חשוב לדעת‬

מסע ספארי של פוטוטבע לטנזניה זו חוויה ממכרת

טלח

Design Style Switcher