דרך המשי הקסומה – אוזבקיסטן

שווקים מטורפים בהם ניתן למצוא פשוט הכל כולל כישופים. אנשים חמים ומקבלי פנים לצד ארכיטקטורה מרהיבה, אוכל טעים בטירוף,  צבעים ואווירה כמו בסרט, עולם שכמו קפא בזמן אבל חי ונושם ממש עכשיו. הכל במעטפת סדנת צילום בזווית אחרת עם הצלם-אמן גלעד בנארי

20.9.2021-27.9.2021 – במהלך סוכות 2021 בטיסה ישירה!

ליבה של דרך המשי: השווקים, המדבר, האוכל של מרכז אסיה וכמובן, האנשים.  ביקור בפנינות דרך המשי: בוכרה וסמרקנד וגם העיר המדברית המרוחקת חיווה. מסע שהוא סדנת צילום מקיפה שתקפיץ אתכם לרמה הבאה בהדרכת הצלם-אמן גלעד בנארי , מדריך גאוגרפי ישראלי מומחה לדרך המשי ומדריך תרבות מקומי שיעזור לנו להיכנס לבתי המקומיים
(סך הכול שלושה מדריכים)
. התמקדות בצילומי אנשים, שווקים, אוכל וצילום מזווית אחרת. טיול שנבנה על ידי צלמים מומחים עבור חובבי צילום ותרבויות  למקומות האותנטיים והיפים ביותר על דרך המשי . 

צילום: עודד וגנשטיין

למה עם פוטוטבע?

בגלל הגישה שלנו – אנחנו לא אוהבים טיולים מאורגנים וכך אנו בונים את הטיולים בפוטוטבע. אנו משאירים לאחרים אטרקציות נדושות ותיירותיות ומחפשים את הרחוב שמאחורי המוזיאון. את השיחה עם המקומי, את הכפר הקטן שאוטובוסים לא עוצרים בו ואת ההבנה המעמיקה של המקום והתרבות. לא ננסה לייפות את הדברים. נדבר על הדברים המופלאים וגם על הבעיות והאתגרים של אוזבקיסטן.

בגלל הניסיון שלנו – אלפי מטיילים שכבר טיילו איתנו לעשרות יעדים ברחבי העולם.

בגלל הקשרים שלנו –  כן, אפשר לנסוע לאוזביקסטן לבד. אבל המדריכים שלנו, עם הידע שלהם, יהפכו את הטיול לא רק למהנה אלא לחוויה תרבותית שלמה

עיקרי הטיול:

חיווה – עיר מדברית בסוף העולם. על הגבול עם טורקמניסטן. עיר עשויה מבני בוץ כמו בסיפורי אלף לילה ולילה.

בוכרה – העיר המעניינת ביותר בדרך המשי. סמטאות עתיקות מלאות חיים – ילדים משחקים ברחוב במשחקים של פעם, זקנים יושבים בבתי תה, נשים אורגות שטיחים, שווקים והמון פרצופים מעניינים.

סמרקנד – העיר היפה ביותר בדרך המשי. מבנים אדירים, מדרסות ומסגדים. שווקים, מתפללים ועולי לרגל. אוכל מצויין.

טשקנט – עיר מודרנית עם קריצה לברית המועצות לשעבר, שוק חקלאים אדיר, סמטאות עתיקות והמון תרבות. 

 

על המדריך

גלעד בנארי – מדריך בכיר

קופירייטר עם מצלמה, מתמחה בצילום יצירתי תוך שבירת גבולות ההיגיון.
gilad-profile8-150x150במסעותיו שם דגש על ראיית העולם “מזווית אחרת” ויצירתית. מצלם בין השאר עבור משרד התיירות הישראלי, מציג בתערוכות רבות ברחבי העולם ומדריך בכיר בגליץ בית הספר לצילום.

יום 1: 20.9.2021 –  תל אביב – טשקנט בטיסה ישירה 

נצא בטיסת צהריים אל טשקנט בירת רפובליקת אוזבקיסטן. הפירוש המילולי של טשקנט היא עיר האבן. עיר עתיקה שנוסדה בתקופתו של אלכסנדר הגדול והיא המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה. עם הנחיתה נמשיך למלון. לינה בטשקנט.

יום 2: 21.9.2021 – עיר המדבר חיווה

בבוקר נצא בטיסה קצרה מטשקנט לאורגנץ’. עם הנחיתה נמשיך אל חיווה הציורית הנמצאת בלב המדבר והייתה בעבר צומת דרכים פעילה ושוק גדול של עבדים. כיום, מדובר בעיירה מדברית בה הזמן עצר מלכת, והטיול בה משרה אווירה של סיפורי אלף לילה ולילה. העיר מוקפת חומות בוץ והיא מבוך של סמטאות הכולל מבנים ארכיטקטוניים מרשימים ובעלי משמעות היסטורית, שווקים קטנים והזדמנויות לצילומי פורטרטים עוצמתיים. נהנה מאור הזהב של השקיעה על פני חומות הבוץ ונמשיך לסיור לילי ברחובות העיר.
לינה בחיווה.

יום 3: 22.9.2021 – חיווה – חציית המדבר האדום – בוכרה

הבוקר אנו ממשיכים את המסע שלנו בעקבות אחד הנתיבים המרכזיים של דרך המשי וחוצים את  המדבר האדום בנסיעה ארוכה מזרחה אל העיר העתיקה בוכרה לשעבר מרכזה הדתי והתרבותי של מרכז אסיה. בדרכינו נהנה מנופי המדבר ונהר האמודריה,   בוכרה הינה מהתחנות החשובות ביותר על דרך המשי המפורסמת אשר הפכה למרכז הדתי והתרבותי חשוב ביותר. לאחר ארוחת הערב נגיע אל העיר ובמידת האפשר נצא לסיור ראשוני בעיר המרתקת. לינה בבוכרה.

(408 ק”מ)

צילום: עודד וגנשטיין

יום 4: .23.9.2021 – בוכרה היפה לעומק

אין ספק שבוכרה היא העיר המעניינת ביותר על דרך המשי, מבוך של סמטאות עתיקות שהחיים בהן כבר מתקיימים מאות שנים באותה הצורה. נחזה בילדים המשחקים משחקי רחוב שכבר הספקנו לשכוח, נבקר בשווקים המרהיבים – שטיחים ארוגים, סכינים מקושטות, ציורי משי פרסיים, פירות וירקות. מלבד המסגדים, בתי הכנסת העתיקים, בתי התה המסורתיים ופנינות האדריכלות, בוכרה היא ה-מקום לפגוש באנשים המקומיים ולשוחח איתם. אל תתפלאו אם תמצאו את עצמכם בסלון בית מוזמנים לארוחה או יום הולדת…

  יום 5: 24.9.2021-  בוכרה – סמרקנד
עם בוקר נצא בנסיעה לעבר סמרקנד – הנסיעה עוברת בין אזורים חקלאיים פוריים ובהם שדות מעובדים של שטחי כותנה וחיטה רחבים עליהם מבוססת כלכלת אוזבקיסטן. נסמרקנד הייתה והנה עדיין אחת מהתחנות החשובות והיפות לאורך דרך המשי ההיסטורית. היא מוזיאון פתוח של ממש לאמנות האסלאם. האמנות בעיר מגיעה לשיאה במדרסות (בית ספר ללימודי איסלם)  המרשימות, במתחמי הקברים העתיקים, במוזאיקות והמיולקות הצובעות את המבנים בטורקיז, כחול, ירוק ולבן מרהיבים. גן עדן מסחרר של צבעים ופרצופים.

(299 ק”מ)

יום 6: 25.9.2021 – סמרקנד לעומק

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיבוב צבעוני בשוק המזרחי, שוק דרך המשי התוסס והריחני של סמרקנד, אחד השווקים הגדולים והיפים במרכז אסיה.  נפגוש שם את החקלאים המגיעים עם מרכולתם. תבלינים, מרקחות, כובעים מסורתיים,  לחם הנאן המפורסם של מרכז אסיה, מלונים בגודל של דלעת וענבים בטעם גן עדן. בקצוות השוק, נוכל לפגוש את דוכני הצוענים, אשר מוכרים שיקויים ומרקחים מוזרים נגד עין הרע. משם נמשיך לסיור מקיף בעיר סמרקנד, בה שלט טימור לנג. נצא אל רחבת כיכר רג’סטאן  המוארת אשר הפכה להיות סימלה של העיר סמרקנד על שלושת המדרסות המרשימות המקיפות אותה מהמאות 15-17. כמו כן, נראה את המסגד של ביבי חנום והמאוזלאום של אמיר גורי Mausoleum . נמשיך אל המתחם הארכיטקטוני המרשים  בו קברו של המלך המכונה “המת החי” שאח אי זינדה  שנחשב כמקום פולחן ועלייה לרגל באסלאם. לינה בסמרקנד.

יום 7: -26.09.2021 – טשקנט והבזאר הגדול  

בבוקר נעזוב את סמרקנד וניסע דרך כפרים חקלאיים ושדות נרחבים ולאורכם של הפסגות המושלגות של הרי פמיר חזרה לטשקנט. בצהריים עם ההגעה נצא לסיור בעיר הבירה טשקנט בה ניכרת עדיין ההשפעה הרוסית; נתחיל בשוק הססגוני – הבזאר הגדול. מדובר בשוק החקלאים הגדול במדינה. נפגוש ונשוחח עם החקלאים על סחורתם: הפירות, הירקות, התבלינים. השוק מוקף בסמטאות עתיקות בהן – מאפיות, בתי תה ופינות חמד. נמשיך לסייר במדרסות ובכיכרות של העיר ככל שיותר לנו הזמן. לינה בטשקנט
(308 ק”מ)

צילום: עודד וגנשטיין

יום 8: 27.9.2021 – טשקנט – תל אביב בטיסה ישירה

על פי שעת הטיסה נצא אל שדה”ת עמוסי חוויות וצילומים. ההגעה לישראל בשעות הצהריים.

 רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם 

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טיסות

המראה

נחיתה

תאריך

המראה

נחיתה

תל אביב

טשקנט

20.09.21

13:35

20:25

טשקנט

תל אביב

27.09.21

08:05

11:35

מפעיל: אוזבקיסטן איירליינס – טיסה ישירה.

עלות

3490$

עלות חדר יחיד בכפוף לאישור

449$

כולל

טיסות בינלאומיות ישירות

טיסת פנים במסלול אורגנץ – טשקנט

מלונות בדרגת תיירות טובה בהתאם לאופי האזור והמסלול

חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).

מדריך צילום מצוות פוטוטבע

מדריך גיאורפי ישראלי

מדריך מקומי

סיורים וביקור באתרים

העברות

העלות אינה כוללת

הוצאות אישיות: כביסה, טלפונים, משקאות אלכוהוליים
ארוחות נוספות
ביטוח נסיעות אישי (כולל הטסה) וביטוח מטען.
כל מה שאינו מופיע בסעיף ׳כולל׳.

תנאי ביטול‬

בהתאם להוראות הדין ותנאי הביטול של ספקי התיירות כמפורט מטה.

דמי רישום של 150$ שלא יוחזרו בעת הרישום.

ממעמד ההרשמה ועד 70 יום לפני המסע – ללא דמי ביטול
מ 69 יום לפני המסע ועד 45 יום לפני המסע – 30% מערך המסע.
בין 44 ל 30 יום לפני המסע – 50% מעלות הנסיעה.
בין 29 יום לפני המסע ועד למסע עצמו  – 100% מעלות הנסיעה.

חישוב ימי הביטול על פי ימי עסקים. 

לחצו כאן כדי לקרוא על מידיניות הביטולים בתקופת קורונה


טלח

תנאים כלליים

תנאי ביטול

חישוב הימים לדמי הביטול מתבצע על פי ימי עבודה א-ה. לא כולל ימי שישי, שבת, ערבי חג וחגים

ביטוח נסיעות: חובה לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה ומורחבת המתאימה לכל פעילויות הטיול אליו נרשמת הכוללת, בין השאר: ביטוח אישי, מטען, רפואי אתגרי מלא הכולל חילוץ ממקומות נדחים ומסוכנים והמשך טיפול ישיר בארץ וכן כיסוי ביטול והפסקת נסיעה.  פוטוטבע אינה מבטחת או מספקת כיסוי ביטוחי למטיילים. על המטיילים לרכוש כיסוי ביטוחי מלא לכל הפעילות הרגילה והאתגרית הצפויה במסע, לרבות כיסוי לתאונות וביטוח רפואי. האחריות לרכישת הכיסוי הביטוחי הנדרש חלה על המטיילים וחשוב מאוד להסדיר עניין זה בהקדם.

מומלץ מאוד לרכוש ביטוח מיד עם ההרשמה כדי לא להפסיד כספים במקרה של ביטול בנסיבות הכרחיות, כמפורט בפוליסת הביטוח שנרכשה

הכניסה לאוזביקסטן תלויה באישור השלטונות. אין פוטוטבע תהיה אחראית במידה ומסיבה כלשהי כניסה זו תסורב.

יציאת הטיול מותנת במינימום משתתפים.

מספר המדריכים עלול להשתנות בהתאם לגודל הקבוצה.

במקרים חריגים זהות המדריך עלולה להשתנות לפני היציאה לטיול.

סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ”י החלטת המדריכים ולפי שיקול דעתם המקצועי עקב אילוצים שונים.

העסקה הינה עסקה על תנאי עד אישורה הסופי ע”י הספקים וכל עוד לא ניתן אישור של ספקי השירותים לבקשה חשבונו של המזמין לא יחויב.

אנחנו מאמינים שמסע טוב, על אחת כמה וכמה מסע צילום הוא כזה שכל אחד יכול לעבוד בקצב שלו ולצלם את התמונות הייחודיות לו. לכן, כחלק מאופי המסע, יסתובבו המטיילים באופן עצמאי באתרים השונים. חשוב לציין כי אוזביקסטן נחשבת יעד בטוח מאד, יחד עם זאת, יש להפעיל שיקול דעת ועל המטיילים לדאוג להתמצאות, לחזרה לנקודת המפגש בזמן שנקבע. הקבוצה והמדריכים לא יוכלו לחכות למאחרים ולמתעכבים.

תוכן הפעילויות, הביקורים והסדר שלהם יקבע על ידי המדריכים תוך התחשבות בתנאי הדרך, מזג האוויר ודברים נוספים. כמו כן, כמו בכל מדינה מתפתחת, התנאים עלולים להיות שונים ממקובל במדינות המערב ותשתיות ישנות או תקולות הן עניין שבשגרה. הכל בדרך כלל נפתר עם קצת סבלנות ורוח טובה.

בעצם הרשמתו של אדם למסע פוטוטבע, הוא למעשה מצהיר כי הוא מבין את הפעילויות והסכנות הגלומות במסע והוא מצהיר כי הוא כשיר מבחינה בריאותית.
במידה ולמשתתף ישנה בעיה רפואית העלולה להפריע או למנוע ממנו מלהשתתף בפעילויות הטיול השונות, באחריותו לעדכן את החברה והמדריך לפני היציאה למסע
במקרים מסוימים, יידרש אישור רפואי מהרופא המטפל להשתתפות בטיול. ללא אישור זה לא תתאפשר היציאה לטיול.

 

מיקום

מרכז אסיה

תאריכים

20.9-27.9.2021

הדרכה

מדריך פוטוטבע, מדריכים מומחים מקומיים

עלות‬

3490$

טלח

Design Style Switcher