בעקבות נמרי השלג בהודו

מסע חורפי בעקבות נמר השלג האגדי של ההימלאיה

נצא במשלחת קטנה ואיכותית למסע בצפון הודו בעקבות נמר השלג, רוח הרפאים האפור של ההימלאיה ואחד מבעלי החיים המאתגרים ביותר לצילום בטבע.

עיקר המסע יתרכז בעמק ספיטי המרהיב אשר במדינת הימאצ'ל פרדש בצפון הודו. העמק נקרא על שם נהר הספיטי הזורם במרכזו, ומנקז את מי הפשרת השלגים של שרשרת ההרים המקיפים את העמק.
האזור נחשב לאזור הטוב ביותר בעולם לצפייה וצילום נמרי השלג, בנוסף נוכל לצפות גם בבעלי חיים נוספים כגון השועלים האדומים של ההימלאיה, יעלים, כבשי הרים, מגוון של עופות, ואם יתמזל מזלנו אף בזאבים טיבטים ובשונרים אסייתים.
לרשותנו עומדים גששים מהמובילים בעולם עם נסיון של שנים רבות באיתור נמרי השלג.

בהדרכת צלם הטבע הישראלי הבכיר עמית אשל

 קבוצה קטנה ואינטימית | 15-29.3.2020

 רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם 

שם (חובה)

טלפון

דואר אלקטרוני (חובה)

על המדריך

עמית אשל

צלם טבע ואמן רב תחומי בעל אהבה עמוקה לטבע וידע נרחב בעולם החי. טייל רבות ברחבי העולם ומתמחה במיוחד באזורים הצפוניים ובאזורים הטרופיים. אוטודידקט, מאמין בחשיבה יצירתית ופיתוח שפה צילומית ועיצובית יחודית. אוהב לחקור ולגלות את המקומות הטובים ביותר בעולם לצילום בעלי חיים נדירים בסביבתם הטבעית. עבודותיו זוכות להכרה בינלאומית.

 

למי המסע מתאים - חשוב לקרוא!

המסע הוא מסע מאתגר פיזית ומנטאלית, ומצריך התמודדות עם תנאי גובה של כ-4000 מטר מעל פני הים ועם טמפרטורות ממוצעות בעונה זו של כ-15 מעלות מתחת לאפס.
ההסתגלות לתנאי הגובה היא אינדיבידואלית, לרוב האנשים לוקח בין יום ליומיים להסתגל לתנאים ולכן נתחיל את המסע ברוגע ונשתדל להימנע מפעילות גופנית מאומצת בימים הראשונים.

הליכה רגלית היא חלק אינטגראלי מתהליך החיפוש. בהתאם למיקום בעלי החיים, תידרש הליכה רגלית של בין 2-10 ק"מ ביום בממוצע (אל המקומות שלא נגישים לרכב השטח), לרשות כל מטייל סבל מקומי לנשיאת כל הציוד.
יהיו זמני המתנה ארוכים במהלך חיפוש בעלי החיים

התנאים בבית הארחה בכפר קיבר בסיסים, חימום, מקלחת חמה, שירותים פרטיים, אוכל חם. אין קליטה סלולארית באזור הכפר ואין חיבור לאינטרנט בבית הארחה.

בבחירת המיקום אליו אנו נוסעים הושקע מחקר רב, זהו המקום הטוב ביותר בעולם לאיתור וצילום נמרי השלג, הסיכויים לראותם טובים מאוד, יחד עם זאת לא ניתן להבטיח צפייה בבעל חיים כזה או אחר בטבע. על אחת כמה וכמה חיה נדירה כמו זו.
ברוב המקרים הצילום של נמרי השלג יתבצע ממרחק רב, אם כי בהחלט קרו לא מעט מקרים בשנים האחרונות שאפשרו קרבה טובה.
לחובבי צילום נוף וצילום תרבויות יתאפשרו גם כן הזדמנויות צילום נהדרות אם כי עיקר המאמץ והזמן יוקדש לצילום נמרי השלג. הטיול הזה מתאים לאנשים שמוכנים להשקיע את המאמץ הנדרש כדי לראות ולצלם את "רוח הרפאים האפור", יצור מיתולוגי שלא הרבה זכו לראות.

זהו טיול אקסטרים  הוא אינו מתאים לכל אחד וידרשו מיונים כדי להתקבל לקבוצה.

מסלול המסע

 יום 1 | 15.3.2020 – ברוכים הבאים להודו הגעה לשדה התעופה של צ'נדיגאר, איסוף מהשדה ע"י הצוות המקומי לארוחת ערב ולינה בעיר.

יום 2 | 16.3.2020 – יוצאים למסע

לאחר ארוחת הבוקר נצא לנסיעה ארוכה לכיוון רמפור בושר, הדרך עוברת דרך נופים ציוריים וכפרים מקומיים, את הלילה נבלה ברמפור בושר.

 יום 3 | 17.3.2020 – עולים לגג העולם 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לנסיעה בדרך המטפסת בהרי ההימלאיה לכיוון הכפר קיבר (4200 מטר מעל פני הים), בדרך נעבור בנופים מרהיבים וכפרים מקומיים ונעצור בנקודת הנפקת אישורי הכניסה והצילום בפארק, בשעות אחה"צ נגיע לבית הארחה בכפר קיבר שיהווה את הבסיס שלנו לחיפוש נמר השלג בתשעת הימים הבאים.

יום 4 | 18.3.2020 – סיור בקיבר 

 את היום הראשון שלנו בקיבר נבלה בהתאקלמות לגובה, נעשה סיור קל בכפר ונפגוש את התושבים המקומיים, בזמן זה הגששים שלנו כבר יתחילו לחפש את נמרי השלג ובמידה ויהיה איתור וממש לא נוכל להתאפק נצא כבר בשעות אחר הצהריים בנסיון לראותם ולצלמם.

 יום 5-12 | 19-26.3.2020 – בעקבות נמרי השלג

 ימי איתור וצילום באזור קיבר, לרשותנו עומד רכב שטח וסבלים לנשיאת הציוד האישי של כל מטייל. אופי הפעילות תלוי בהתפתחויות בשטח.

 יום 13 | 27.3.2020 – רמפור בושאר: נופים ותרבויות 

לאחר ארוחת הבוקר ממשיכים בנסיעה לכיוון רמפור בושאר, נעצור בדרך במספר נקודות לצילום נופים ותרבות מקומית, לינת לילה במלון רמפור.

 יום 14 | 28.3.2020

לאחר ארוחת הבוקר ממשיכים בנסיעה לכיוון צ'נדיגאר, לינת לילה במלון בצ'נדיגאר.

 יום 15 | 29.3.2020

ארוחת בוקר וישיבת סיכום המסע, הסעה מהמלון לשדה התעופה.

 

 

עלות

5,480 יורו

כולל

 • 2 לילות במלון בצ'נדיגאר
 • 2 לילות במלון ברמפור בושאר
 • 10 לילות בגסטהואס בקיבר
 • תחבורה בדרך בין צ'נדיגאר לקיבר וחזרה
 • 3 ארוחות ביום בגסטהואס בקיבר
 • הדרכת צילום של צלם הטבע הישראלי עמית אשל
 • גששים מנוסים ביותר
 • סבלים
 • מדריך מקומי לאורך כל הטיול החל מרמפור בושאר
 • רכב שטח לאורך כל הימים בכפר קיבר להתניידות לאזורים אליהם יש גישה ברכב
 • כל הרשיונות וההיתרים המיוחדים לצילום.

העלות אינה כוללת

 • טיסות (נשמח לסייע לכם למצוא)
 • ארוחות ושתיה שלא בקיבר (העלויות אינן גבוהות בהודו)
 • הוצאות אישיות: כביסה, טלפונים, משקאות אלכוהוליים וקליםשאינם כלולים בארוחות.
 • ביטוח בריאות ו/ או מטען
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף ׳כולל׳

תנאי ביטול‬

בהתאם להוראות הדין ותנאי הביטול של ספקי התיירות כמפורט מטה

מרגע ההרשמה ועד ה 28.9.19 – 1600 יורו שלא יוחזרו.
מה 29.9.19 ועד היציאה למסע – לא יוחזרו דמי ביטול

דמי הביטול הקשוחים נובעים ממדיניות הספק. מדובר באזור נדיר המצריך פרמיטים מיוחדים המוזמנים חודשים ארוכים מראש.

טלח

תנאים כלליים - חובה לקרוא

עם הצטרפותך למסע הינך מאשר כי קראת את התנאים הכלליים במלואם כפי שהם מופיעים  – באתר החברה
לקריאת התנאים הכללים לחץ כאן
תנאי ביטול

חישוב הימים לדמי הביטול מתבצע על פי ימי עבודה א-ה. לא כולל ימי שישי, שבת, ערבי חג וחגים

ביטוח נסיעות: חובה לרכוש פוליסת ביטוח מקיפה ומורחבת המתאימה לכל פעילויות הטיול אליו נרשמת כגון: ביטוח אישי, מטען, רפואי אתגרי מלא הכולל חילוץ ממקומות נדחים ומסוכנים והמשך טיפול ישיר בארץ וכן כיסוי ביטול והפסקת נסיעה. פוטוטבע אינה מבטחת או מספקת כיסוי ביטוחי למטיילים. על המטיילים לרכוש כיסוי ביטוחי מלא לכל הפעילות הרגילה והאתגרית הצפויה במסע, לרבות כיסוי לתאונות וביטוח רפואי. האחריות לרכישת הכיסוי הביטוחי הנדרש חלה על המטיילים.

מיותר לציין אך מדובר בטיול הכולל פעילויות אקסטרים: הליכה בגובה רב, הליכה על פני מצוקים, מפגש עם חיות, הליכה בתוואי קשה ועוד וכבכל טיול, על אחת כמה וכמה ליעדים מרוחקים, כאלו בהן שירותי התיירות, החילוץ, הפינוי והרפואה אינם ברמה מערבית אלא ברמה הנחותה ביותר, או כאשר מדובר בפעילויות בהן יש סיכון, ישנן תקלות וסכנות שבדרך. כגון מזג אוויר קיצוני וקשה, תשתית גרועה, בעלי חיים מסוכנים וכ"ו. כמו גם, תקלות העלולות להתרחש במקומות וזמנים לא צפויים ובפעילות יומיומית. אלו עלולים לגרום לפגיעה חמורה ואף חמור מכך. חשוב להיות מודע לסכנות אלו. באחריותם של המטיילים לוודא כי קיבלו את כל המידע הדרוש להם לפני היציאה לטיול באשר לאלו וכמו כן לרכוש ביטוח רפואי מתאים (כולל חילוץ ואקסטרים), המכסה את כל היעדים והפעילויות הכלולות בטיול. המצטרף לטיול מצהיר כי הוא מודע לכל הסכנות הברורות והפחות צפויות, הוא מבין את הסיכון בהשתתפות בטיול

למרות שאנחנו נעשה את כל המאמצים שלנו להביא את התוצאות הטובות ביותר מבחינת הטיול,  והפעילויות הכתובות, יש להבהיר כי מאחר ואנחנו תלויים בגורמים שאינם בשליטתנו כמו מיקום בעלי  החיים, מזג אוויר והטבע, ייתכן ולא נחזור עם כל הצילומים וכל הפעילויות שנרשמו לעיל.

מומלץ מאוד לרכוש ביטוח מיד עם ההרשמה כדי לא להפסיד כספים במקרה של ביטול בנסיבות הכרחיות, כמפורט בפוליסת הביטוח שנרכשה

יציאת הטיול מותנת במינימום משתתפים.

מספר המדריכים עלול להשתנות בהתאם לגודל הקבוצה.

במקרים חריגים זהות המדריך עלולה להשתנות לפני היציאה לטיול.

סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ"י החלטת המדריכים ולפי שיקול דעתם המקצועי עקב אילוצים שונים.

כבכל נסיעה, נדרשות הכנות, כגון חיסונים. פוטוטבע אינה יכולה לספק כל מידע רפואי. על כך יש להתייעץ עם מרפאת המטיילים הקרובה לאזור מגוריכם.

העסקה הינה עסקה על תנאי עד אישורה הסופי ע"י הספקים וכל עוד לא ניתן אישור של ספקי השירותים לבקשה חשבונו של המזמין לא יחויב.

בעצם הרשמתו של אדם למסע פוטוטבע, הוא למעשה מצהיר כי הוא מבין את הפעילויות והסכנות הגלומות במסע והוא מצהיר כי הוא כשיר מבחינה בריאותית.

במידה ולמשתתף ישנה בעיה רפואית העלולה להפריע או למנוע ממנו מלהשתתף בפעילויות הטיול השונות, באחריותו לעדכן את החברה והמדריך לפני היציאה למסע

במקרים מסוימים, יידרש אישור רפואי מהרופא המטפל להשתתפות בטיול. ללא אישור זה לא תתאפשר היציאה לטיול.

תוכן הפעילויות, הביקורים והסדר שלהם יקבע על ידי המדריכים תוך התחשבות בתנאי הדרך, מזג האוויר ודברים נוספים.

 

מיקום

הודו

תאריכים

29.3.20 – 15.3.20

הדרכה

עמית אשל

עלות‬

5480 יורו

טלח

Design Style Switcher